Konferencija „Vaikų gera emocinė sveikata ir saugi psichosocialinė aplinka padeda mokytis, bendrauti, džiaugtis“

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) su Higienos institutu (HI) lapkričio 22 d. surengė vaikų emocinei sveikatai skirtą konferenciją „Vaikų gera emocinė sveikata ir saugi psichosocialinė aplinka padeda mokytis, bendrauti, džiaugtis“. Konferencija skirta paminėti Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-metį. Nacionalinis tinklas vienija 682 sveikatai palankias mokyklas.

Konferencijoje sveikatos politikos formuotojai, visuomenės sveikatos institucijose dirbantys specialistai, svečiai iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), mokytojai aptarė aktualias vaikų sveikatos problemas ir jų sprendimus psichosocialinėje aplinkoje.

„Lietuvoje sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas šiandien vienija beveik 700 mokyklų. Tai reiškia, kad keli šimtai tūkstančių moksleivių kalbasi apie sveiką gyvenimo būdą, emocinę sveikatą, sveikus socialinius santykius ir taip mokosi geriau pasirūpinti savimi. Su tokiais projektais mokykla tampa ne tik žinių, mokymosi, tačiau ir sveikatos pagrindų skleidėja ir nešėja. Tai labai svarbūs įgūdžiai ypač žinant, kad mes Lietuvoje gyvename sveikai vidutiniškai dešimt metų trumpiau nei Europoje. Dešimt papildomų metų, argi būtų blogai? Esame labai kūrybinga tauta, labai darbšti, visur lekiame, degame, taip ir sudegame. Nemokame savęs tausoti. Prieš mane esanti karta tai gali pakeisti. Tikiu, kad per šią programą galėsime pasiekti daugiau sveikos visuomenės tikslų. Linkiu visiems susimąstyti ir judėti į priekį šia kryptimi. Dėkoju iniciatyvos palaikytojams ir visiems jos dalyviams“, – konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Sveikatą stiprinančios mokyklos turi nusistovėjusias sveikatos stiprinimo, sveikatos ugdymo tradicijas, kasmet rengia parodas, konkursus, aktyviai dalyvauja įvairiose iniciatyvose, sveikatos stiprinimo, fizinio aktyvumo renginiuose. Kaip parodė 30-ties metų vykdomos veiklos praktika bei mokyklų ir šalies mastu atlikti mokslininkų tyrimai, šiose mokyklose sveikatos priežiūros specialistai ir mokytojai glaudžiai bendradarbiauja su mokinių tėvais, daugiau laiko skiria fizinei veiklai, vaikai turi daugiau žinių apie sveiką gyvenseną, renkasi sveikatai palankius maisto produktus, laikosi asmens higienos įgūdžių, daugiau grūdinasi ir rūpinasi savo bendruomenės psichine ir socialine sveikata, sveika gyvensena, dalijasi patirtimi, bendradarbiauja su partneriais sveikatos stiprinimo klausimais.

„Šiandien su pasididžiavimu galime teigti, kad vaikų ir visos mokyklos bendruomenės sveikatos stiprinimo nuostatos įtraukiamos į įvairių sektorių politinius sprendimus. Sveikatą stiprinančios mokyklos turi tvirtą pagrindą savo veiklai: patvirtinti teisės aktai, kuriais remiantis vykdoma sveikatą stiprinančių mokyklų ir aktyvių mokyklų plėtra, parengta solidi metodinė bazė, kuri padeda mokykloms planuoti, įsivertinti sveikatinimo veiklas bei pasirengti aktyvios mokyklos planavimui.  Turime vertingos metodinės medžiagos vaikų sveikatos stiprinimo klausimais bei tam parengtus specialistus“, – sakė Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro vadovas Romualdas Sabaliauskas.

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo idėja gimė 1992 m. Europoje, kai Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuras pradėjo kurti sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą Europoje. Lietuva oficialiai į tinklą priimta 1993 m., veiklą pradėjo su pirmosiomis 12 mokyklų. Šiuo metu tinklą sudaro 682 mokyklos 59 savivaldybėse. Įskaitant 2023 m. rudenį gautas paraiškas, iš viso yra per 700 sveikatą stiprinančių mokyklų, tai sudaro per 40 proc. visų šalies ugdymo įstaigų.

Visus konferencijos pranešimus galima peržiūrėti SAM Youtube kanale.

-->

Veiklų kalendorius

2024 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Iki Europos egzamino liko:
dienos
0
-2
valandos
0
-6
minutės
-3
-2
sekundės
-2
-3

Idėjų bankas
Idėjų bankas
Rekomendacijos ir patarimai tėvams, kaip pasirūpinti vaikų saugumu
20 žingsnių vaikams ir paaugliams, kaip apsaugoti savo asmens duomenis internete