Integruotą edukacinė kelionė po Žemaitijos dvarus ir Telšių miestą

Spalio 12 dieną, ketvirtadienį, mes, 8 d ir 8 h klasių mokiniai, vykome į integruotą edukacinę kelionę po Žemaitijos dvarus ir Telšių miestą.

Pirmoji stotelė buvo Rietavas. Autobuse gidė mums papasakojo truputį istorijos: XIX amžiuje šis miestas buvo svarbus švietimo ir kultūros centras, kadangi jis priklausė Oginskiams. Įdomu buvo sužinoti, kad būtent Rietave pirmą kartą Lietuvoje buvo įžiebta elektros lemputė ir nutiesta pirmoji telefono linija. Apžiūrėję dvaro parką ir pasigrožėję dvaro kolonadomis, vykome į Plungę, kurioje aplankėme Mykolo Oginskio dvarą. Daug sužinojome apie tuometinių dvaro savininkų  Oginskių gyvenimą. Dabar dvare yra įkurtas Žemaičių dailės muziejus, kurio ekspozicijas apžiūrėjome klausydamiesi muziejaus gidės pasakojimo. Pats dvaras tikrai labai gražus ir iš išorės, ir iš vidaus. Paskui vykome į Žemaitijos sostinę – Telšius, kur susipažinome su Telšių bei Žemaitijos istorija, kultūra. Išmokome keletą žemaitiškų žodžių, tokių kaip kontėns (patenkintas), veizuola (akys). Aplankėme keletą miesto aikščių,  pamatėme Masčio ežerą, grožėjomės Telšių katedra, klausėmės kariliono. Galiausiai vykome į žemaičių sodybą, kurioje išgirdome pasakojimą apie tradicinius žemaičių valgius ir degustavome žemaitiškus patiekalus. Labiausiai mums patiko žemaitiškas kąstinis, kopūstienė, naminiai sausainiai ir gilių kava.

Taip prasmingai ir linksmai, keliaujant ir bendraujant prabėgo mūsų ketvirtadienis. Daug sužinojome ir buvo tikrai labai smagu pakeliauti po Lietuvą. Tikiuosi, mūsų įspūdžiai paskatins ir kitus mokinius aplankyti Žemaitiją.

Tekstą parengė 8 d kl. mokinė Elzė

-->

Veiklų kalendorius

2024 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Iki Europos egzamino liko:
dienos
0
-4
valandos
0
0
minutės
-3
-1
sekundės
-5
-7

Idėjų bankas
Idėjų bankas
Rekomendacijos ir patarimai tėvams, kaip pasirūpinti vaikų saugumu
20 žingsnių vaikams ir paaugliams, kaip apsaugoti savo asmens duomenis internete