ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ 2022 „GAMTA ŠIAURĖJE“

Lapkričio 14–20 d. Šiaurės ir Baltijos šalyse vyko tradiciniai Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą.

Pirmadienį mokyklos pradinėse klasėse ir bibliotekoje, mirgant jaukioms žvakių švieselėms, vaikai būrėsi skaityti Malin Kivelä, Martin Glaz Serup „Jei sutiktum lokį“. Šilto humoro pilnoje paveikslėlių knygelėje svarstoma, ką reikėtų daryti sutikus lokį. Į skaitymus „Auštant“ 3 b ir 3 c klasės mokiniai, nešini pagalvėlėmis ir žaisliniais meškiukais, rinkosi bibliotekoje, kurioje jaukiai įsitaisę  šiaurės gamtą primenančioje aplinkoje klausėsi mokytojos Nijolės Sedleckienės pasakojimo apie šį didžiausią Šiaurės šalių garsinio skaitymo projektą. Perskaitę paveikslėlių knygutę ir pasikalbėję, ką darytų, jei sutiktų lokį, vaikai skaitė kitą – 700 eilučių knygelę „Žvėrys, kurių niekas nematė, tik mes“. Tai trumpi Ulfo Starko eilėraščiai apie nematytus gyvūnus, kuriuos bando nuspėti dailininkė Linda Bondestam. Daglingenas yra nemylimas, Klumpantropas jaučiasi per sunkus, o Ide gyvūnas nori likti savo svajonių pasaulyje, kur ryškiai šviečia saulė.

Trečiadienį visi trečiokai ir 4 a klasės mokiniai skubėjo į susitikimą su nuostabių ir švelnių pasakų vaikams ir puikių knygų apie gamtą autoriumi, gamtininku, laukinės gamtos stebėtoju ir jos fotografu, radijo laidų vedėju, nacionalinių ekspedicijų dalyviu, gamtosaugininku Selemonu Paltanavičiumi. Vaikai klausėsi svečio pasakojimo apie save, apie kūrybą, apie Lietuvos ir Šiaurės šalių gamtą. Paklausus: „Ar gali taip būti, kad sniego daugiau nebus?“ – gamtininkas  optimistiškai nuramino, kad taip nenutiks. Prieš susitikimą ir po jo rašytojas maloniai bendravo su mokiniais. Pasibaigus susitikimui nusidriekė eilė,  laukiančių autografo.

Išlydint svečią sušildė netikėta akimirka – tuo metu mokyklos kieme buvę vaikai pribėgo prie Selemono Paltanavičiaus ir  vis kartojo: „Ačiū, ačiū!“

Visą savaitę dalyvavę  projekte pradinių klasių mokiniai kalbėjosi apie Šiaurės šalis, jų gamtą, vykdė įvairiausias kūrybines veiklas, išradingai piešė šiaurės pašvaistes, neregėtus gyvūnus, kūrė verlibrus apie juos, lankė bibliotekoje surengtą Šiaurės šalių autorių knygų parodą.

Penktadienį 2 b, 2 c, 2 a, 2 d klasių mokiniai, lydimi mokytojų, būrėsi bibliotekoje. Tą kartą su vaikais ne tik aptarėme, ką daryti, jei sutiktum lokį, tačiau kalbėjomės apie tolimas ekspedicijas  po Arktį, į kurias keliaujama fotografuoti poliarinės baltosios meškos arba galingų ir pritrenkiančių savo grožiu ledkalnių.   

Kalbėjomės apie Šiaurės gamtą, o lauke iškrito pirmasis sniegas. Už lango ramiai suko ratus snaigės.

                                                                Tekstą parengė Aida Klevinskienė, Nijolė Sedleckienė

                                                                Nuotraukos Jolitos Baranauskienės

-->

Veiklų kalendorius

2024 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Iki Europos egzamino liko:
dienos
0
1
valandos
1
1
minutės
0
3
sekundės
3
1

Idėjų bankas
Idėjų bankas
Rekomendacijos ir patarimai tėvams, kaip pasirūpinti vaikų saugumu
20 žingsnių vaikams ir paaugliams, kaip apsaugoti savo asmens duomenis internete