Emocinio raštingumo lavinimo užsiėmimai „Paguodos skrynelės“

Jeigu turėtumėte galimybę turėti skrynelę, kuri ne tik saugotų prisiminimus, susijusius su namais, bet ir padėtų įveikti pyktį, baimę ir liūdesį? Atvėrę tokią skrynelę nebėgtumėte slėptis nuo šių emocijų.

2023 m. sausio 16–20 d. 4 klasių mokiniai dalyvavo VšĮ „Psichikos perspektyvos“ remiamame projekte „Paguodos skrynelė“, kurio tikslas – lavinti vyresniųjų pradinių klasių mokinių emocinio savireguliavimo įgūdžius. Mokiniai gavo kartonines skryneles, į kurias įdėjo pagalbinių priemonių: ką daryti, kai liūdna, baisu ir pikta, sąrašą.

Pamokose, kurias kartu su mokyklos psichologe Monika vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Tamara, buvo nagrinėjamos trys emocijos – baimė, liūdesys ir pyktis. Šios emocijos pasirinktos neatsitiktinai – apėmus baimei ar liūdesiui linkstame atsitraukti nuo kitų žmonių ir labiau atsigręžti į save. Dažnai išsigandus ar liūdint gali nesinorėti bendrauti su kitais. Vaikų pykčio reiškimo būdai neretai būna nepriimtini bei nesuprantami suaugusiesiems. Vaikai negali atvirai išreikšti savo pykčio, tad lieka vieni su savo jausmais. Tokiomis akimirkomis savo turimų resursų apžvelgimas bei pagalba sau pačiam gali būti ypač efektyvūs.

Mokiniai suprato, kad emocijos būna įvairios, kad jos visos reikalingos, kad jie gali sau padėti sunkiais momentais, sukūrė pagalbos variantų sąrašus, pasidarė asmenines skryneles.

Tekstą parengė mokyklos psichologė Monika Kulionienė

Nuotraukos teksto autorės

-->

Veiklų kalendorius

2024 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Iki susitikimo su knygos paaugliams „Daugiau niekada“ autore, skirto mokinių tėvams liko:
dienos
0
-4
valandos
-1
-1
minutės
0
-6
sekundės
-3
-9

Idėjų bankas
Idėjų bankas
Rekomendacijos ir patarimai tėvams, kaip pasirūpinti vaikų saugumu
20 žingsnių vaikams ir paaugliams, kaip apsaugoti savo asmens duomenis internete