Margučiai, marginti gamtos

     Velykos – Kristaus prisikėlimas – seniausia ir svarbiausia krikščionių pavasario šventė, pati džiugiausia ir labiausiai laukiama.
     Labiausiai žinoma ir mėgstama Velykų tradicija yra kiaušinių marginimas. Pagal dažymo ir marginimo būdą margučiai skirstomi į dažytinius, rašytinius, skutinėtuosius. Vienspalvis dažymas paprastai vadinamas dažytiniu. Skutinėjimo būdas – kai adata, skustuvu arba peiliuku raštai išskutinėjami ant vienspalvių paviršių. Rašytinis būdas – išrašoma karštu vašku, naudojant pagaliuką arba smeigtuką. Vašku kiaušinius dažniausiai išrašydavo moterys, o skutinėdavo vyrai.
     Dažna marginimo technika yra batika. Imama svogūnų lukštų, žemuogių ar kitų augalų lapelių, kaspinėlių ir jais apdėtas kiaušinis suvyniojamas į skudurėlį, apsukamas siūlais ir verdamas dažuose.
     Šiais metais Mokinių taryba kvietė marginti kiaušinius tik natūraliais dažais ir būdais. Į kvietimą atsiliepė atskiri mokiniai bei mokytojai, buvo gauta net ir kolektyvinių – visos klasės – darbų. Socialiniame tinkle „Instagram“ daugiausiai „patinka“ paspaudimų sulaukė ir konkursą laimėjo mokytojos Anos spalvingi, šilko skarelėmis marginti velykiniai margučiai!
     Sveikiname mokytoją Aną, o grįžusios į mokyklą Jūsų lauks miela dovanėlė.

Tekstą parengė Auksė, 5 g klasės mokinė