Vasaros dienos stovykla „5 EKO DIENOS“

     Siekdami skatinti pradinukų ir vyresniųjų klasių mokinių bendravimą, sujungti jų veiklas į vieną projektą, užimti mažuosius vaikučius, kurie pabaigę mokyklą kartais namuose neturi kur dėtis, nes tėveliai dirba, o, svarbiausia, suteikti galimybę tiems vaikams, kurie yra iš socialiai pažeidžiamų šeimų, patirti vasaros stovyklos linksmybes, sugalvojome šią dienos stovyklą, kuri vaikus skatina ne tik bendrauti ir prasmingai leisti laiką, bet ir saugoti mūsų žemę – vienintelius namus. Birželio 14–18 dienomis ir birželio 21–25 dienomis stovykloje leido laiką ir ilsėjosi 50 pradinukų ir 30 pagrindinės bei gimnazijos mokinių savanorių. Užsiimdami su vaikais įdomiausiomis veiklomis, savanoriavo stovykloje net 10 progimnazijos mokytojų: J. Plepytė, I. Mikoliūnė, S. Šenderovas, U. Bagvilas, G. Vitkuvienė, V. Kriaučiūnaitė, G. Junevičius, J. Kildišytė, J. Baranauskienė ir E. Meldaikė. Pavyko prisikviesti nuostabių partnerių, kurie už savo praleistą laiką su vaikais taip pat nesitikėjo jokio atlygio: Alfa Universiteto dėstytoją R. Orlakienę, dailės terapijos specialistę D. Skrabulienę, sportinių užsiėmimų „Sportuok sveikai“ trenerį T. Radišauską. Įtemptoje stovyklos dienotvarkėje stovyklautojai patyrė tiek daug visko, kad, anot jų tėvų, vakarais nebejausdavo nei kojyčių, nei rankyčių. Dalinamės tėvelių atsiliepimais, kurių kalba netaisyta:

• Labas vakaras. Ačiū už galimybę dalyvauti nuostabioje stovykloje. Kotrynai nerealiai patiko (ypač dvi paskutinės dienos) Tiek daug įvairios veiklos. Kiekvieną vakarą grįždavo pavargusi, bet LABAI laiminga. Pasakodavo viską iki smulkmenų. Ačiū mokytojams, savanoriams ir visiems vaikučiams už nuostabiai praleistą laiką.
• AČIŪ mokytojams už idėją, sugaištą laiką ir puikiai suorganizuotą stovyklą. AČIŪ savanoriams už draugystę su mūsų vaikais! 🥰 Tikrai nesitikėjome, kad bus taip gerai vaikams šią savaitę 😊 5 EKO DIENOS vaikams buvo puikios!!!
• AČIŪ visiems! Įspūdžių, gerų emocijų tikrai daug! Kas gi labiausiai nepatiko - ogi, kad stovykla baigėsi Gražios ir smagios vasaros!
• Ačiū už 5 dienas, kupinas įspūdžių, puikių emocijų ir naujų atradimų! Jūs nuostabūs! Ačiū pedagogams! Ačiū vaikams savanoriams! Gero poilsio!
• Nuostabi stovykla!!! Išsunkianti fiziškai, praturtinanti emociškai įdomiomis veiklomis, edukacijomis Vakare – nei kojyčių, nei rankyčių Ryte – su šypsena ir nekantrumu skuba į stovyklą! Didžiulis Ačiū visiems, prisidėjusiems prie jos organizavimo
• Mano dukrytė sakė, kad norėtų, jog stovykla tęstųsi visą vasarą:)) Ačiū labai už tokius patyrimus!
• Stovykla iš tiesų puikus projektas!!! Visiems labai ačiū už Patrikui skirtą laiką, pagalbą ir emocijas!

     Ir taip galima būtų be galo, be krašto. O kiek išsakytų gerų žodžių išgirdome gyvai, telefonu... Nebeįmanoma net suskaičiuoti tų šypsenėlių ir trumpų laimės šūkčiojimų iš pačių vaikų.

     O štai be ko ši stovykla nebūtų įvykusi: dėkoju už tyrą širdį, įdėtas pastangas, nepagailėtą laiką ir puikias emocijas Vilniaus Gabijos gimnazijos mokiniams savanoriams: Paulinai, Agnei, Otilijai, Miglei, Adrijai, Dominykui, Lukui, Mildai, Aleksandrai, Marijai. Taip pat milžiniška padėka jauniesiems savanoriams iš Gabijos progimnazijos: Jomantui, Salvijai, Viltei, Saulei, Augustei, Martynui, Dianai, Jokūbui, Lukui, Džiuljetai, Pauliui, Benediktui, Deimantei, Jorilei, Liepai, Kamilei, Evelinai ir Andriui.

     Linkėdami tokios pat nuostabios vasaros kaip visa ši stovykla, tikimės, kad stovykla taps neatsiejamu kiekvieno birželio įvykiu Gabijos progimnazijoje.

Tekstą parengė direktoriaus pavaduotoja Eglė Meldaikė