Šventės

2021-2022 m. m.

     PIRMOKŲ ABĖCĖLĖS ŠVENTĖ

     Paskelbta 2022-06-08
     Šimtas kiškių ir dar daugiau susirinko į Vilniaus Gabijos progimnazijos aktų salę – ne bet ko, o įrodyti, jog abėcėlė išmokta!
     Šių metų gegužės 31d. vyko pirmų klasių abėcėlės šventė „Abėcėlė kiškių mokykloje“. Pirmokėliai susirinkusius tėvelius ir kitus svečius džiugino išmoktomis smagiomis dainelėmis bei šokiais.
     Baigiamąjį žodį tarė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Andželika Padarauskienė. Ji dėkojo pirmokams už gražią ir jaukią šventę ir visiems mokytojams, prisidėjusiems prie šio mokyklos tradicinio renginio.

     VILNIAUS GABIJOS GIMNAZIJOS ABITURIENTŲ PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĖ

     Paskelbta 2022-06-08
     Vilniaus Gabijos progimnazijos dalis pirmokėlių buvo pakviesti į Vilniaus Gabijos gimnazijos abiturientų Paskutinio skambučio šventę, vykusią gegužės 26 d. Mažieji dvyliktokams įteikė savo ranka rašytas simbolines dovanėles, kuriose paliko gramatinių klaidų. Pirmokai pradėjo šventę ir sudainavo savo dainelę apie abėcėlę, taip primindami, kad ir jie buvo maži, o dabar užaugo ir laukia jau kiti rūpesčiai.

     MOKINIŲ TARYBOS SUSITIKIMAS SU ŠIAURĖS LICĖJAUS MOKINIŲ SAVIVALDOS NARIAIS

     Paskelbta 2022-06-01
     Gegužės 24 d. Vilniaus Gabijos progimnaziją aplankė Šiaurės licėjaus mokiniai ir mokytojai. Progimnazijos mokinių savivalda surengė ekskursiją po naujos mokyklos pastatą, stebindama svečius didelėmis ir moderniomis aktų ir sporto salėmis, jaukia „ąžuolų alėja“ ir nemaža valgykla. Vėliau bendras aktyvus veiksmas persikėlė į mokyklos aktų salę, kurioje žaidimu prasidėjo tarpusavio pažintis. Žaidimas pasirodė ne toks jau lengvas, nes atsiminti daugiau nei trisdešimties žmonių vardus ir rodomus judesius nebuvo taip paprasta. Po to Mokinių tarybos pirmininkė Deimantė ir jos pavaduotoja Salvija pristatė progimnazijos mokinių savivaldos struktūrą, papasakojo apie sugalvotas akcijas ir renginius, kurios buvo įgyvendinamos tiek nuotoliniu būdu, tiek ir pačioje mokyklos aplinkoje. Vėliau svečiai pasakojo apie mokymosi privačioje mokykloje ypatumus, mažas klases, nedidelius kolektyvus ir, žinoma, renginius, kurie vyksta Šiaurės licėjuje. Pirmas bendras dviejų savivaldų renginys baigėsi karštomis emocijomis ir pažadais aplankyti svečių mokyklą bei bendra nuotrauka prie mokyklos įėjimo.

     BALANDIS – AUTIZMO SUPRATIMO MĖNUO

     Paskelbta 2022-04-28
     Balandžio 2 d. visame pasaulyje minima Autizmo supratimo diena. Ši diena buvo paminėta ir Gabijos progimnazijoje. 1–5 klasių mokiniai, lankantys logopedines pratybas, su logopedėmis dalyvavo respublikinėje socialinėje akcijoje „Visi skirtingi, visi lygūs“. Buvo sukurtas plakatas, kuriuo siekiama atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį, suprasti ir palaikyti žmones, turinčius autizmo spektro sutrikimą. Kiekvienas vaikas, net ir turėdamas skirtingumų poreikių, gali džiaugtis buvimu kartu, kiekvienas nusipelno gyventi visavertį gyvenimą: turėti draugų, būti pakviestas švęsti gimtadienį, mokytis.
     Informacinis stendas, papuoštas mėlynomis gėlėmis, supažindino mokyklos bendruomenę su autizmo spektro sutrikimą turinčių žmonių lūkesčiais. Mėlyna spalva pasirinkta ne atsitiktinai. Ją naudoja viso pasaulio bendruomenė, minėdama autizmo dieną. Skaityti plačiau

     SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJA DANDUOLE KANDROTIENE

     Paskelbta 2022-04-14
     2022 metų balandžio 12 dieną 3–4 pradinių klasių mokiniams vyko susitikimas su rašytoja Danguole Kandrotiene. Ji pristatė apie Pasaibą penktą knygą „Pasaiba ir Sapnų knyga“.
     Viešnia atskleidė paslaptį, kad, prieš rašydama knygą, ilgai ją nešiojasi galvoje. Kol knyga susitinka su skaitytojais, nukeliauja ilgą kelią. Mokiniams buvo įdomu: kodėl toks keistas veikėjos vardas – Pasaiba, ar bus ir šešta knyga apie Pasaibą? 4 b klasės mokiniai susitikimo metu raiškiai skaitė ištrauką iš knygos „Pasaiba ir Sapnų knyga“.
     Rašytoja nuoširdžiai bendravo su jaunaisiais skaitytojais, atsakė į jų klausimus. Danguolė Kandrotienė ragino vaikus skaityti ir kurti. Ji teigė, kad knyga – lėtas, atradimo džiaugsmo nuspalvintas pažinimas. Tai fantazijos ir svajonių vieta. Vartydami knygas apie Pasaibą, mokiniai teigė: „Nuostabu buvo susipažinti su žmogumi, kuriančiu nuostabias istorijas“.

     RENGINYS „KURKIME SVAJONIŲ MOKYKLĄ DRAUGE“

     Paskelbta 2022-04-05
     Vasario mėnesį Gabijos progimnazijos mokiniai buvo kviečiami prisidėti prie svajonių mokyklos kūrimo ir dalyvauti rašinių konkurse „Laiškas mokyklos direktoriui”.
     Idėjų, kaip kurti mokyklą, kurioje norėtųsi būti, mokymasis teiktų džiaugsmo, santykiai būtų grįsti abipuse pagarba ir noru padėti vienas kitam, iššūkiai virstų nuotykiais; mokyklą, kurioje augtų laimingi ir atviri sau ir pasauliui mokiniai, mokomi energija trykštančių ir mylinčių savo darbą mokytojų, pateikė 5–7 klasių 521 mokinys. 2 klasių mokiniai piešiniuose vaizdavo svajonių mokyklą.
     Kovo 31 dieną įvyko baigiamasis RENGINYS „KURKIME SVAJONIŲ MOKYKLĄ DRAUGE“. Jį pradėjo 7 c klasės mokinė Eivilė, visus sužavėjusi nuostabiu baleto pasirodymu. Žavūs renginio vedėjai Faustas, Patricija skaitė labiausiai nustebinusias, sužavėjusias ar suintrigavusias laiškų ištraukas. Nuotaiką skaidrino Meda, 8 klasės mokinė, atlikusi muzikinį kūrinį, bei mokytojų dainos teatras, atlikęs nuotaikingą dainą. Skaityti plačiau

     TARPTAUTINEI VAIKŲ KNYGOS DIENAI „KNYGŲ GIMTADIENIAI 2022“

     Paskelbta 2022-04-05
     Tarptautinę vaikų knygos dieną linkėkime vieni kitiems įdomių knygų ir vėl prisiminkime, kad ir knygos turi savo gimtadienius. Tai puiki proga susipažinti su literatūros meno kūriniu arba galimybė atgaivinti užmirštas istorijas.
     Pristatome keletą knygų, kurios 2022 m. švenčia savo jubiliejinius gimtadienius ir kviečiame jas skaityti.
     Sakoma, kad knygos – tai draugai visam gyvenimui. Visiems Gabijos progimnazijos mokiniams linkime rasti kuo daugiau tokių draugų.

     PASAULINĖ VANDENS DIENA GABIJOS PROGIMNAZIJOJE

     Paskelbta 2022-04-04
     Vanduo – viena svarbiausių žmogaus gyvybės sudedamųjų dalių. Kovo 22-ąją minima Pasaulinė vandens diena. Šiai dienai paminėti Vilniaus Gabijos progimnazijos mokinių komanda: Dominyka, Izabelė ir Laurynas, dalyvavo Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos organizuotame konkurse „Vandens lašelyje stebuklą pamačiau“. Šio konkurso tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Ta proga mokiniai nupiešė piešinius, taip ragindami visus būti atsakingus ne tik už savo sveikatą, bet ir už aplinką, kurioje gyvename.

     PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

     Paskelbta 2022-03-29
     Kovo 21–25 dienomis Vilniaus Gabijos progimnazijoje vyko Pasaulinė Žemės diena. Anglų k. mokytojos: Chalina Bogdanovič, Ingrida Terechovienė ir Violeta Šimaitienė, su savo 3-ųjų klasių mokiniais prisijungė prie šio minėjimo: dainavo dainelę „Save the Eath“ ir piešė piešinius, kuriuose atsispindėjo mokinių idėjos, kaip padėti išsaugoti mūsų švarią aplinką.

     TREČIOKŲ RENGINYS „AŠ LIETUVĄ AUGINSIU ŠIRDYJE“, SKIRTAS KOVO 11-AJAI

     Paskelbta 2022-03-23
     Kovo 7–10 dienomis Gabijos progimnazijos trečiokus subūrė renginys „Aš Lietuvą auginsiu širdyje“, skirtas Kovo 11-ajai paminėti. Renginio veiklos vyko per pertaukas, po pamokų ir buvo integruotos į dalykų pamokas.
     Kiekvieną rytą vaikai sportuodavo atlikdami ,,Ąžuolo mankštą“. Mokiniai aktyviai dalyvavo visose veiklose: kūrė tautines juostas, pynė draugystės apyrankes, rinko informaciją apie etnografinius regionus, kūrė pateiktis, plakatus ir savo darbus pristatė kitų klasių mokiniams nuotoliniu būdu. Vaikams patiko edukacinis užsiėmimas, kurio metu galėjo pamatyti ir paliesti net 150 skirtingų tautų drabužiais aprengtas lėles, sužinoti apie lietuvių tautinių drabužių spalvas, raštus bei patys pasigaminti tautines lėlytes-seges ar magnetukus. Vaikai labai nuoširdžiai kūrė sveikinimus Lietuvai, iš kurių buvo suformuotas kiekvienos klasės Lietuvos žemėlapis. Renginį vainikavo viktorina ,,Aš Lietuvą auginsiu širdyje“, kurios metu mokiniai pasitikrino, ką žino apie Lietuvą.

     11000 ŽINGSNIŲ UŽ LAISVĘ!

     Paskelbta 2022-03-17
     Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – viena iš svarbiausių Lietuvos valstybinių švenčių. Minint šią dieną, jau antrus metus iš eilės progimnazijos fizinio ugdymo mokytojai Lina Bagdonienė, Tomas Bielickas, Giedrius Junevičius, Rita Rukienė pakvietė savo mokinius iššūkiui –nužingsniuoti 11000 žingsnių. Kaip ir pernai tokį iššūkį priėmė daugiau nei šimtas 5–8 klasių mokinių su savo šeimos nariais, draugais, kurie nueitus žingsnius ir kelionės akimirkas fiksavo nuotraukose. Šių metų iššūkio dalyviai žygiavo po Vilniaus senamiesčio ir miesto mikrorajonus, Vilniaus rajono apylinkes, lipo į Trijų Kryžių kalną, Gedimino bokštą, aplankė Televizijos bokštą, žingsniavo miesto parkuose, stadionuose, dalyvavo miesto renginiuose, ėjo Palangos pajūriu.

     8 KLASIŲ PROTMŪŠIS „LIETUVA – AŠARA DIEVO AKY“

     Paskelbta 2022-03-17
     Šių metų kovo 10 dieną mūsų progimnazijoje nuskambėjo Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės – šventė. Besiruošdami minėjimui mokiniai su mokytojais daug kalbėjo apie Tėvynę – jos praeitį ir dabartį, apie tai, kuo garsus mūsų kraštas. Penktokai rašė gražiausius žodžius Lietuvai, o aštuntokai kūrė iliustruotus laiškus Tėvynei. Piešiniuose mokiniai stengėsi išreikšti savo meilę mūsų valstybei. Visų mokinių kūrybiniai darbai papuošė mokyklos erdves.
     Kupini pakilios nuotaikos aštuntokai dalyvavo protmūšyje „Lietuva – ašara Dievo aky“, kurį organizavo Neringa Jagėlienė ir Rita Leleivienė. Renginio vedėja Neringa Jagėlienė pasveikino visus su šia švente ir paskatino mylėti ir gerbti savo Tėvynę. Mokiniai keliavo po Lietuvos apylinkes ir vardino žymiausias didžiųjų Lietuvos miestų vietas. Nelengva buvo atpažinti ir įvardyti pagrindinius valstybės simbolius. Po linksmos viktorinos aštuntokai pasidalino vietas: IV vieta atiteko 8 c klasei, III vieta – 8 e klasei; II vieta – 8 b klasei. Pirmąją vietą pasidalino 8 a ir 8 d klasių komandos. Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos ir saldūs prizai.

     LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENOS MINĖJIMAS

     Paskelbta 2022-03-14
     Šiuo laikotarpiu laisvės sąvoka artima ir be galo brangi kiekvienam iš mūsų. Minėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Gabijos progimnazijos pirmokai kartu su Gabijos gimnazijos mokiniais parodė solidarumą Ukrainos tautai, kuri siekia apginti savo laisvę. Mokiniai savo rankomis lietuvaitei ir ukrainietei „pasiuvo“ sukneles, vėliavas papuošė linkėjimais abiem šalims.
     Tegyvuoja LAISVĖ!

     LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA GABIJOS PROGIMNAZIJOJE

     Paskelbta 2022-03-10

     1 KLASIŲ KAZIUKO MUGĖ

     Paskelbta 2022-03-09
     Kovo 4 dieną Gabijos progimnazijos pirmokai kvietė Gabijos gimnazijos mokinius į Kaziuko mugę. Mugėje mokiniai galėjo įsigyti įvairiausių skanumynų, piešinių ir rankdarbių.
     Mugės metu pirmokai ugdė finansinį raštingumą, susipažino su derybomis ir puikiai leido laiką.

     ŽIEMA, ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO

     Paskelbta 2022-03-03
     Užgavėnės – tai žiemos virsmo į pavasarį šventė, žiemos palydos ir pavasario žadinimas, linksma ir triukšminga šventė, kuri visada būna antradienį. Tad saulėtą, bet šaltą kovo 1 dieną Gabijos progimnazijos mokiniai ir mokytojai linksmai dainuodami ir šokdami varė žiemą iš savo mokyklos kiemo. Karštus, didelius, geltonus blynus – sugrįžtančios saulės simbolius – progimnazijoje kepė Maisto ir fotografijos būrelio mokiniai.

     DAINA IR PIEŠINIAI LIETUVAI

     Paskelbta 2022-02-14
     Vasario 16-ąją švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Jausmingus I. Šeduikienės dainos „Nupiešiu Lietuvą“ posmus atlieka 2–4 klasių jaunučių choras, o apie šalies grožį, istoriją, vertybes ir meilę gimtinei piešiniuose pasakoja 1–4 klasių mokiniai.

     LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA GABIJOS PROGIMNAZIJOJE

     Paskelbta 2022-02-14
     Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga geltonai, žaliai ir raudonai nušvito visa mokykla. Ją puošė ir pasidalino mintimis apie laisvę 5–7 klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų Raselės Abromaitienės, Lucijos Sriubienės ir Genės Vitkuvienės.
     5–8 klasių mokiniai dalyvavo tarpmokykliniame istorijos konkurse „Lietuvos valstybingumo aidai“.
     Minint šią datą bibliotekoje eksponuota trijų parodų ciklo „Laisvė = Laimė" antroji paroda, kuri skirta Vasario 16-ąjai. Parodų ciklas jungia Lietuvai svarbius įvykius, kuriuos vienija drąsa siekti laisvės.

     31-OSIOS LAISVĖS GYNĖJŲ METINĖS

     Paskelbta 2022-01-13
     1991 metų sausio dienomis Lietuvos žmonės, vienijami kilnių tikslų, bendrų idėjų ir neapsakomai didingo laisvės troškimo, apgynė Lietuvos nepriklausomybę. Sausio 13-oji tapo visų mūsų laisvės ir vienybės simboliu. Tomis dienomis Vilniaus gatvės pasidarė visos Lietuvos namais, širdimi, visi su nerimu stebėjo, laukė žinių, budėjo, meldėsi. Įvykiai sutelkė žmones, visi pasijuto kaip niekada vieningi. Tas bendrumo, tautinės vienybės jausmas – viena iš svarbiausių Sausio 13-osios pamokų. Per trisdešimt vienerius metus tų dienų įvykiai jau tapo vadovėlių temomis, užaugo nauja, laisvai mąstanti, kurianti karta.
     Gabijos progimnazijos bendruomenė paminėjo 31-ąsias Laisvės gynėjų metines. Ne tik žvakelių šviesa, bet ir pirmosios pamokos metu sugrįžo prisiminimai apie istorines 1991-ųjų sausio akimirkas, Lietuvos gyventojų vienybę ir parodytą pasiaukojimą bei ryžtą prieš agresorių.

     KALĖDŲ BELAUKIANT

     Paskelbta 2021-12-23
     Belaukiant gražiausios metų šventės, progimnazjos 5–8 klasių mokiniai namuose kartu su tėveliais kūrė kalėdinius žaisliukus ir kalėdines kompozicijas. Klasėje ugdymo metu su mokytojomis Neringa Jagėlienė ir Agnija Vasiliauskiene taip pat pratęsė šią kūrybinę veiklą. Mokniai išsikėlė didelį iššūkį, nes žaisliuką ir kompozicijas kūrė remdamiesi STEM ugdymo metodu, turėjo būti panaudota gamtinė medžiaga. Šis iššūkis ugdo ne tik menišką asmenybę, bet ir skatina mokinius aktyviai tyrinėti, eksperimentuoti, būti atsakingiems už savo aplinką. Kalėdinėmis kompozicijomis ir žaisliukais pasipuošė mokyklos erdvės.

     ADVENTAS – LAUKIMO METAS

     Paskelbta 2021-12-22
     Gruodžio mėnesio trečiadieniais mokyklos bibliotekoje vyko integruotas tikybos-bibliotekos renginys „Adventas – laukimo metas“.
     Ketvirtų klasių tikybą lankantys mokiniai susirinkdavo mokyklos bibliotekoje prie gražiausio adventinio simbolio – vainiko – su palaipsniui uždegamomis pranašų, Betliejaus, piemenų, angelų žvakėmis. Mokiniai klausėsi adventinių giesmių, skaitė Šventojo Rašto ištraukas, būdami skaitykloje prisiminė Advento tradicijas.

     ŽIBINTŲ ŠVENTĖ

     Paskelbta 2021-12-16
     Gruodžio 13 dieną pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo Žibintų šventėje. Taip buvo paminėta šv. Liucijos, šviesos, diena.
     Žibintų šviesoje skambanti daina padovanojo mums visiems jaukumą ir šilumą.

     PASAULINĖS AIDS DIENOS MINĖJIMAS

     Paskelbta 2021-12-08
     Jau nuo 1988 m. gruodžio 1-osios dienos minima Pasaulinė AIDS diena. Raudonasis kaspinas – tarptautinis profilaktikos ir solidarumo su ŽIV infekuotais ir sergančiais AIDS žmonėmis simbolis.
     Mūsų mokykla taip pat prisidėjo prie Pasaulinės AIDS dienos minėjimo.
     Po pamokų mokyklos aktų salėje aštuntokai klausėsi lektorės Ignės Lukminės paskaitos apie lytiškai plintančias ligas ir apsisaugojimo galimybes. Vėliau savo žinias demontravo, dalyvaudami protmūšyje tema – „AIDS: geriau žinoti“. Protmūšyje, kurį organizavo ir vedė biologijos mokytoja Neringa Jagėlienė, aštuntų klasių komandos atsakinėjo į keblius klausimus apie ŽIV, AIDS, lytiškai plintančias ligas. Mokiniai taip pat ruošė stendinius ir kūrybinius darbus, kurie puošė mokyklos erdves. Skaityti plačiau

     TOLERANCIJOS DIENOS SIMBOLIS – TOLERANCIJOS MIESTAS

     Paskelbta 2021-11-19
     Lapkričio 16-oji – tarptautinė Tolerancijos diena, paminėta Vilniaus Gabijos progimnazijoje. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas! Minėdami šią dieną kalbėjome apie tai, kas yra tolerancija, apie tolerantišką gyvenimo būdą, apie tai, kodėl verta būti tolerantiškiems ir piešėme Tolerancijos miestą, kuriame gera ir norisi gyventi kartu su kitais – „kitokiais“. Džiaugėmės miestu, kuris yra gyvas todėl, nes jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi. Pabūkite mūsų mieste!

     DOVANA POETEI RAMUTEI SKUČAITEI

     Paskelbta 2021-10-27
     Spalio 18–27 dienomis Vilniaus Gabijos progimnazijos biblioteka ir 3 a, 3 b, 3 c, 3 d klasės kūrė dovaną skirtą poetės Ramutės Skučaitės 90-mečiui.
     Trečių klasių mokiniai deklamavo poetės eilėraščius, pagal kuriuos 8 a klasė sukūrė interaktyvų sveikinimą „Dovana poetei Ramutei Skučaitei“. Jis buvo nusiųstas poetei. Bibliotekininkės parengė poetės Ramutės Skučaitės knygų parodą „Spalvotą pasaką rašiau“. Knygų parodą papuošė trečių klasių mokinių spalvingų piešinių parodos: „Kai eilėraštis atgyja“, „Voriuko dainelė“, kūrybinių darbų paroda „Voriukai“. Skaityti plačiau

     MOLEKULĖS DIENA

     Paskelbta 2021-10-26
     Beveik kiekvienos profesijos atstovai turi tik jiems skirtą šventę, kuri būna vieną kartą per metus. Tokią dieną turi ir „gamtukai“: chemikai, fizikai ir biologai. Viskas, ką matome ir ką liečiame, yra sudaryta iš molekulių, todėl ši diena taip pat svarbi ir biologams, ir fizikams, ir chemikams, kadangi molekulinė sandara yra vienas iš pagrindinių medžiagos pamatų.
     Mūsų 5–8 klasių mokinukai kūrė molekulių modelius iš balionų, plastilino, putplasčio kamuoliukų, popieriaus ir savo darbais supažindino mokyklos bendruomenę su įvairiausiomis molekulėmis.Skaityti plačiau

     INTEGRUOTAS ANGLŲ KALBOS, MATEMATIKOS IR TEATRO RENGINYS 2 KLASIŲ MOKINIAMS

     Paskelbta 2021-10-20
     Šių metų spalio 11–15 dienomis vyko tęstinis visų 2 klasių integruotas anglų, matematikos ir teatro renginys „Show a colour with your body“. Renginys buvo organizuojamas netradicinėje aplinkoje, jo metu mokiniai naudodami savo kūno kalbą mokėsi perteikti spalvas, skaičius, formas ir figūras. Įvairūs žaidimai, estafetės suteikė jiems naują patirtį bei didelį džiaugsmą.
     2020-2021 m. m. šventės