Tęstinis projektas. SVEIKA.PRAKTIŠKA. NAUDINGA

     Nors už lango dar vyrauja nenuspėjama orų kaita, bet vis ilgiau ir ryškiau šviečianti saulė skelbia, kad artėja darbymetis. Pikiavimas – svarbus daigų augimo etapas. Pikiuoti būtina, kad augalas leistų šonines šaknis ir išsivystytų stipri šaknų sistema. Sėklai išdygti užtenka tik šilumos ir drėgmės, o augančiam daigeliui jau reikia įvairių maisto medžiagų ir vis daugiau vietos.
     Mokiniai, dalyvaujantys projekte, toliau domisi vaistinių-prieskoninių augalų auginimu ir priežiūra. Projekto dalyviai jau žino, kad balandžio mėnesį naudinga persodinti augalus į didesnius indus – įprastai į 12x12 arba 15x15 cm vazonėlius, pripildytus derlingos kompostinės žemės. Po pikiavimo augalams reikia daug šviesos. Dvi savaites po pikiavimo rekomenduojama kuo daugiau apšviesti daigus bei laistyti tik šiltu, ne mažiau nei parą pastovėjusiu vandeniu. Dalyviai rūpinasi augalais, kiekvieną dieną juos apžiūri, renka pikiavimo indelius. Tai ekologiškas būdas nebereikalingus daiktus prikelti naujam gyvenimui.
     Ant palangių žaliuojantys vazonėliai su vaistiniais-prieskoniais augalais puikiai tinka ne tik patiekalams gardinti. Jie papuošia mokinių namus ir progimnaziją bei suteikia jiems pavasariškumo, gaivos, džiugina akį.

Tekstą parengė Neringa Jagėlienė