Projekto „SVEIKA. PRAKTIŠKA. NAUDINGA”
baigiamasis etapas

     Pačių užauginti švieži vaistiniai-prieskoniniai augalai vertingi ne tik dėl savo aromato, mineralinių medžiagų bei vitaminų gausos, bet ir akį traukianti interjero detalė. Tai patvirtino 5 d ir 6 b klasės mokiniai, kurie dalyvavo vasario-birželio mėnesio projekte „SVEIKA. PRAKTIŠKA. NAUDINGA”.
     Iš tiesų augalų skirstymas į vaistinius, prieskoninius yra gana sąlyginis, nes daug augalų priklauso dviem ar visoms šioms kategorijoms. Vaistinėmis savybėmis pasižymi daugelis mums įprastų žolelių: bazilikai, krapai, petražolės, raudonėliai, čiobreliai, rozmarinai, šalavijai.
     Projekto dalyviai jau žino, kad iš surinktų žolelių prieš džiovinimą pašalinamos patekusios pašalinių augalų dalys, negyvi ir sugadinti lapai, svetimkūniai. Žolelės džiovinamos sausoje ir gerai vėdinamoje vietoje, paskleistos plonu sluoksniu ant švaraus popieriaus lapo.
     Mokiniai atidžiai laikydamiesi sutarto tvarkaraščio rinko šviežias augalo dalis (kamienai su lapais, pumpurai, žiedai, šaknys ) ir jas džiovino. Sudžiovintus augalus laminavo. Ruošė dalijamąją medžiagą ir pateiktis.
     Mokiniai paruošė segtuvą, kuriame galima rasti lietuviškus ir lotyniškus augalų rūšių pavadinimus, informacijos apie augalų kilmę, auginimo ir dauginimo būdus. Sužinosite, kokių naudingųjų medžiagų augalai turi, kokios jų dalys vartojamos, kada jas rinkti ir kaip paruoštas laikyti ilgiau.
     Projekte dalyvaujantys mokiniai progimnazijos ,,Ąžuolų giraitėje“ ruošė arbatėles, kuriomis vaišino mokyklos bendruomenę ir dalinosi užaugintu derliumi.

Tekstą parengė Neringa Jagėlienė