Meninių stilių interpretacijos. 8 klasių mokinių dailės darbų paroda
,,Tematinė rokoko stiliaus šukuosena“

     Rokoko meninis stilius susiformavo XVIII a. Prancūzijoje, ypač reiškėsi taikomojoje dekoratyvinėje dailėje. Stiliaus lengvabūdiškumą mene lėmė istorinė situacija – Prancūzijos karaliaus dvaras gyvavo paskutines dienas, artėjo Prancūzijos buržuazinė revoliucija. Damos nešiojo aukštas šukuosenas, kirpėjai kūrė šukuosenų kompozicijas – tikrus meno kūrinius, to laikmečio moterys priminė gyvas gėles.
     Mokiniai susipažino su rokoko architektūra ir daile, kostiumo istorija. Kurdami bei interpretuodami rokoko stiliaus damos šukuoseną, moksleiviai savo darbuose perteikė savitą požiūrį į rokoko – vėlyvojo baroko atmainą, rinkdamiesi temą savo kompozicijai. Parodoje matome įvairias tematines rokoko laikmečio gražuolių šukuosenų interpretacijas, puoštas drugių, gėlių, gyvūnų, buities daiktų, architektūros motyvais. Naudojamos aplikavimo detalės, koliažas jungiamas su grafinėmis priemonėmis – tušu, grafito pieštukais. Fone kartojasi tos pačios, tik nespalvotos šukuosenos detalės, kurias papildo juodos, baltos bei grafinėmis faktūromis margintos plokštumos.
     Atlikdami kūrybinę užduotį 8 klasių mokiniai ne tik susipažino su nauju meniniu rokoko stiliumi, bet ir įtvirtino jau turimus, įgytus grafinius įgūdžius.

Kūrybinį procesą koordinavo, virtualią mokinių dailės darbų parodą parengė dailės mokytoja Audronė Mockuvienė