Mokinių vasaros stovykla „5 dienos geros savijautos link“

     Prasidėjus saulėtai vasarai, 2022 m. birželio 13-17 dienomis, Gabijos progimnazijos 2-4 klasių mokiniai rinkosi į dieninę vasaros stovyklą „5 dienos geros savijautos link“. Vasaros stovyklą organizavo ir vykdė Gabijos progimnazijos socialinės pedagogės ir psichologės, laimėjus Vilniaus miesto savivaldybės „Vaikų vasaros poilsio programų atrankos ir finansavimo konkursą“ (vasaros stovyklos išlaidos buvo padengtos Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis).
     Stovyklos programa buvo kupina aktyvaus ir kryptingo mokinių užimtumo, edukacinių veiklų, žaidimų ir kitų užsiėmimų, kuriais buvo siekiama ugdyti vaikų socialines-emocines ir kultūrinę kompetenciją, skatinti sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą ir gamtos pažinimą.
     Pirmoji stovyklos diena buvo skirta susipažinimo veikloms, bendrų susitarimų priėmimui. Dieną vainikavo edukacija „Aitvarų gamyba“. Aitvarus, papuoštus savo svajonėmis, dalyviai entuziastingai leido Vilniaus centre ir Gabijos progimnazijos stadione. Pietų laiką leidome modernioje urbanistinėje aplinkoje. Dieną užbaigėme vaikų emocijų, įspūdžių, lūkesčių pasidalijimu.
     Antrąją dieną pradėjome veiklomis, žaidimais, orientuotais į kylančių jausmų atpažinimą, atsipalaidavimo technikų, nusiraminimo įgūdžių formavimą, tarpusavio santykių kompetencijos ir atsakingų sprendimų priėmimo, komandos formavimo įgūdžių ugdymą. Vėliau stovyklos dalyviai leidosi į edukaciją „Diena elektrinėje“ Energetikos ir technikos muziejuje (pirmoje elektrinėje Vilniuje). Čia gidas papasakojo apie skirtingus elektros prietaisus, jų veikimą, elektrinėje vykstančius procesus, sužinojome, kaip elektra atkeliauja į mūsų namus. Visa informacija buvo perteikta pasitelkiant įvairias interaktyvias priemones, žaidimus. Dieną užbaigėme kiekvieno vaiko išsakyta refleksija pokalbių rate.
     Trečiąją stovyklos dieną telkėme stovyklos dalyvius komandos formavimo žaidimams, kvietėme žaidimu patirti, kaip mūsų bendravimą veikia klausymo klaidos. Šią dieną praleidome muzikos ir šokių apsuptyje. Mokiniai dalyvavo patyriminėje edukacinėje programoje „Muzikos garsų šalyje“, kurios metu pažino ir grojo įdomiais iš viso pasaulio atkeliavusiais instrumentais, žaidė muzikos ir judesio žaidimus. Pozityvias emocijas žadino ir judrieji bei socialiniai žaidimai. Stovyklos dalyviai džiaugėsi ir edukacine programa „Piešimas ant puodelių“. Piešėme ant puodelių apimti įkvėpimo ir pakilios kūrybinės nuotaikos. Dieną vainikavome dalyvių pokalbių ratu.
     Ketvirtąją dieną keli stovyklos dalyviai pasidalino džiaugsmu, kad rytą pradėjo gerdami arbatą iš savo pačių iliustruotų puodelių. Jaukius pokalbius keitė užsiėmimai, skirti jausmų atpažinimui, atsipalaidavimo, nusiraminimo technikų įsisavinimui. Vėliau stovyklos dalyviai Skalvijos kino teatre mėgavosi prevencinio filmo edukacija „Net ir pelės keliauja į dangų“. Po edukacijos išsakėme kilusias emocijas, jausmus, įžvalgas, klausimus, diskutavome. Dienos pabaigoje suplanuoto pokalbių rato metu pasidalijome dienos refleksijomis, svajonėmis, dalyviai piešė/rašė laišką sau „Po dešimties metų“.
     Penktąją, paskutiniąją vasaros stovyklos dieną pradėjome komandos formavimo žaidimais ir leidomės į kelionę į Anykščius. Safario parke mokiniai patyrė nuostabių emocijų kupiną kelionę visureigiais kalvomis, miškeliais, pelkėmis, stebėjome gyvūnų pasaulį iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje, vaišinome juos skaniomis morkytėmis. Gausią įspūdžiais dieną vaikai tęsė Anykščių batutų parke. Stovyklos įspūdžiais, prisiminimais dalijosi pikniko metu palapinėje. Įspūdžių ir emocijų turėjome apsčiai, – nenorėjome išvykti iš Anykščių!
     Visiems vasaros stovykloje dalyvavusiems mokiniams buvo įteiktos Gabijos progimnazijos direktoriaus padėkos už dalyvavimą vasaros stovykloje.
     Dėkojame Vilniaus savivaldybei už vasaros stovyklos finansavimą, suteikusį galimybes kaupti įspūdžių kupinas patirtis, praturtintas smagiomis ir naudingomis veiklomis, edukacijomis, šilta vasariška vasaros stovyklos tarpusavio atmosfera.
     Dėkojame vasaros stovyklos dalyviams už jų draugiškumą, nuoširdų, žingeidų įsitraukimą į veiklas. Ir už plačias šypsenas, kurios džiugino visos stovyklos metu. Galime teigti, kad vasaros atostogų pradžią įprasminome spalvingai.

Parengė Gabijos progimnazijos socialinės pedagogės ir psichologės