Gamtos ir socialinių mokslų metodinės grupės savaitė

     Kasmet nuo 1993 metų kovo mėnesio 22 dieną pasaulyje minima Vandens diena. Gamtos ir socialinių mokslų metodinė grupė siekdama atkreipti dėmesį į vandens svarbą visą savaitę, nuo kovo 22 iki kovo 26 dienos, aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose su 5–8 klasių mokiniais.
     Mokytojai, skatindami sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų, pamokose žiūrėdami vaizdo medžiagą su mokiniais ,,Geriamojo vandens technologijos“, aptarė pateiktas technologijas ir svarbią žmonėms problemą dėl gėlo vandens stokos. Mokiniai buvo paskatinti labiau tausoti turimus išteklius ir daugiau rūšiuoti savo šiukšles.
     5–6 klasių mokiniai kūrybiniuose darbuose pavaizdavo savo pastebėjimus apie vandens taršą ir taupymo būdus.
     Kovo 22 d. šeštokai geografijos pamokose, o kovo 24 d. septintokai fizikos pamokose dalyvavo protmūšiuose, kurių klausimai buvo orientuoti į globalines gėlo vandens problemas.
     Mokytojai vedė integruotą etikos ir tikybos pamoką tema ,,Vandens sakralumas“, kurioje dalyvavo penktokai ir 8 d, 8 e klasių mokiniai. Pamokoje akcentavo vandens svarbą žmogaus gyvenime, jo prisilietimą prie žmogaus ir naudojimą įvairiais gyvenimo momentais. Aptarė vandens šventinimo apeigas bažnyčioje ir šventinto vandens naudojimą.
     Penktokai, septintokai ir aštuntokai atliko daug įdomių tiriamųjų darbų, kuriuos pristatė bendraamžiams. Tyrimuose pabrėžė, kad vanduo atlieka lemiamą vaidmenį Žemės istorijoje, klimato ir orų formavime, medžiagų apykaitoje, gyvybės fiziologinėje ir biologinėje sferoje.
     O patys drąsiausieji aštuntokai dalinosi savo žiniomis apie vandenį ir vedė nuotolines pamokas 5 a, 5 b ir 5 h mokiniams.
     Savaitė, skirta Vandens dienai paminėti, neprailgo nei mokiniams, nei mokytojams, nes buvo daug įspūdžių, gerų emocijų ir naudingų žinių.

Tekstą parengė Neringa Jagėlienė
Mokinių kūrybiniai darbai