Projektai

2021-2022 m. m.

     PROJEKTAS „SEKU, SEKU PASAKĄ“

     Paskelbta 2021-12-20
     Gruodžio mėnesį sekamos pasakos buvo apie gėrį ir blogį, išmintį , bailumą ir drąsą.
     Pasakos padeda vaikams suprasti draugystės, ištikimybės, atjautos, pagalbos kitiems vertę.
     Šiltuose vaikų delniukuose gimsta šių pasakų veikėjai iš molio...
     Laukdami šv. Kalėdų, atraskime laiko sau, savo vaikams ir gražiai kalėdinei pasakai.

     PIRMŲ KLASIŲ PROJEKTAS „SEKU SEKU PASAKĄ“

     Paskelbta 2021-12-13
     1e klasės mokiniai iliustravo labiausiai patikusios pasakos personažus. Iš savo sukurtų iliustracijų, pasitelkiant puzzle programėlę, dėliojo vieni kitų puzles.
     1 klasių projektas „Seku seku pasaką“

     ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ 2021

     Paskelbta 2021-11-29
     Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė vyko lapkričio 15–21 dienomis ir kvietė vaikus ir suaugusiuosius į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema.
     Prisijungdami prie tūkstančių bibliotekų, mokyklų bei kultūros įstaigų, dalyvavusių projekte, visą savaitę Vilniaus Gabijos progimnazijos pradinėse klasėse bei bibliotekoje tamsiausiu metų laiku degėme žvakes ir skaitėme. Tai yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.
     Pirmadienį – didžiosios skaitymų dienos rytą – pradėjome skaitydami Karin Erlandsson knygos „Perlų gaudytoja“ ištrauką. Ramus ir išraiškingas 2 b klasės mokytojos Nijolės Sedleckienės balsas, žvakių švieselių mirgėjimas, jūros ošimo garsai, jauki, primenanti jūros gelmes aplinka bibliotekoje mažuosius klausytojus skraidino ten toli į šiaurę, ten, kur negalėdami užmigti žmonės skaičiuodavo krantą skalaujančias bangas, į tuos laikus, kai jūros gelmėse perlų pririnkdavo pilnus krepšius. Skaityti plačiau

     PROJEKTAS SEKU, SEKU PASAKĄ

     Paskelbta 2021-11-24
     Pasakos mums atveria tai, kuo tikime visą gyvenimą. Jose paršelis gali skraidyti, tigras kalbėti, žolė gali būti mėlyna, o ant medžių auga žvaigždės ar sidabriniai varpeliai – tai ir yra pasakos, kuriomis mes tikime, nes pasaulis keičiasi, o pasakos ne.
     Lapkričio mėnesio pirmokų projektas „Seku, seku pasaką“ gausus įdomių veiklų. Buvo sekamos pasakos ir joms kuriamos iliustracijos netradicinėje erdvėje (mokyklos bibliotekoje). Bibliotekininkės Aida Klevinskienė sekė mokiniams E. Mieželaičio pasaką „Zuikis Puikis“, o Jolita Baranauskienė visa tai užfiksavo fotoaparatu. Nepakartojamomis akimirkomis galime pasidžiaugti mokyklos internetinėje svetainėje. Sakome Joms nuoširdų ačiū.
     Mokytojų paruoštose knygelėse „Pasek man, mama, pasaką“ mokinių atostogų metu pasakas savo vaikams sekė mamos, močiutės ir kiti šeimos nariai ir drauge jas iliustravo.

     SUGRĮŽUS IŠ PARENGIAMOJO VIZITO

     Paskelbta 2021-12-08
     Vilniaus Gabijos progimnazijos anglų kalbos ir biologijos mokytoja metodininkė Virginija Kriaučiūnaitė ir geografijos mokytoja metodininkė Eugenija Bieliauskaitė vykdo Europos Sąjungos rėmimo programos Erasmus + projektą „Veikdamas nedaug – darai pokyčius“, todėl neseniai sugrįžo iš Portugalijos parengiamojo vizito.
     Vizito metu mokytojos lankėsi Felgueiras miesto Airaes pagrindinėje ir vidurinėje mokykloje, kur bendravo su ten dirbančiais mokytojais bei mokiniais.
     Airaes pagrindinė ir vidurinė mokykla pelnė praeitų metų ekologiškiausios mokyklos vardą. Joje mokosi apie 700 mokinių. Mokykla turi kelis pastatus, kuriuose pagal amžių ir pasiskirsto mokiniai. Skaityti plačiau

     PARENGIAMASIS VIZITAS Į PORTUGALIJĄ

     Paskelbta 2021-11-19
     Vilniaus Gabijos progimnazijos anglų kalbos ir biologijos mokytoja metodininkė Virginija Kriaučiūnaitė bei geografijos mokytoja metodininkė Eugenija Bieliauskaitė rugpjūčio mėnesį sužinojo, kad jų rengta mobilumo mokymosi tikslais paraiška Europos Sąjungos rėmimo programos „Erasmus +“ lėšoms gauti buvo patenkinta ir projektas „Veikdamas nedaug – darai pokyčius“ gavo finansavimą.
     Lapkričio 22 dieną mokytojos išvyksta į Portugaliją projekto parengiamajam vizitui. Jos susitiks su Felgueiras miesto Airaes pagrindinėje mokykloje dirbančiais projekto partneriais. Bus aptartos projekto vykdymo veiklos bei joms įgyvendinti labiausiai tinkami metodai ir būdai. Skaityti plačiau

     PROJEKTAS „OLIMPINIS MĖNUO 2021“

     Paskelbta 2021-11-15
     Spalio mėnesį Vilniaus Gabijos progimnazijos 3 a ir 3 c klasių mokinius suvienijo projektas „Olimpinis mėnuo 2021“.
     Šį projektą inicijavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Jis skirtas pradinių klasių mokiniams. Šios iniciatyvos tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.Skaityti plačiau

     PROJEKTAS „SEKU, SEKU PASAKĄ“

     Paskelbta 2021-10-20
     Pasakos – tai iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas perduodamos išgalvotos istorijos ir pasakojimai. Jose vaikai atsikrato savo tikrų, tačiau neįvardintų baimių, pykčio ir viso to, kas yra „netinkama". Anot pasakų tyrėjos Klarisos Estes, „Pasakos – tai vaistai. Jos turi gydomųjų galių, neversdamos mūsų daryti, būti, veikti –užtenka jų tik klausytis. Pasakose yra priemonių, padedančių pataisyti arba atkurti bet kokią prarastą sielos spyruoklę. Pasakose yra pamokymų, padedančių mums brautis per gyvenimo sunkumus“.
     Pirmų klasių projekto ,,Seku, seku pasaką“ spalio mėnesį buvo sekamos pasakos:
     1. Anglų liaudies pasaka „Trys paršiukai".
     2. K. Kubilinsko eiliuota pasaka „Katinėlis ir gaidelis".
     3. Donaldo Biseto pasaka „Berniukas, kuris urzgė ant tigrų".
     4. Donaldo Biseto pasaka „Po kilimu“.
     Smagiausia ir įdomiausia spalio mėnesį išrinkta pasaka „Trys paršiukai".

     PROJEKTAS „SEKU, SEKU PASAKĄ“

     Paskelbta 2021-09-29
     Norime pasidžiaugti, jog mokykloje startuoja pirmokų projektas „Seku, seku pasaką“.
     Projekto tikslas – skatinti 1 klasių mokinius skaityti ir ugdyti gebėjimą sekti lietuvių ir kitų tautų pasakas, puoselėti lietuvių kalbos kultūrą.
     Visos pasakos turi ypatingą poveikį. Jose slypinti išmintis visada leis prisiminti ne tik mamos ar tėčio, bet ir mokytojo sekamą pasaką. Vaikai atsimins ją labai gerai ir ilgai, ir su didele meile...
     Paskelbta 2021-08-30
     Vilniaus Gabijos progimnazijos komanda pateikė paraišką dalyvauti projekte „Vilniaus pokyčių mokyklos“, kurį vykdo VšĮ Vilniaus švietimo pažangos centras, o finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Džiaugiamės patekę tarp 10 dalyvauti projekte atrinktų mokyklų. Projekto trukmė 2021 m. rugpjūčio mėn. – 2023 m. gruodžio mėn. Skaityti plačiau

     2020-2021 m. m. projektai