Projektai

2021-2022 m. m.

     PROJEKTO „SEKU, SEKU PASAKĄ“ BAIGIAMASIS ETAPAS

     Paskelbta 2022-06-08
     Gegužės mėnesį organizavome gražiausių lietuviškų sekamų pasakų rinkimus. Ne tik projekto dalyviai, bet ir visi mokyklos bendruomenės nariai bibliotekoje balsavo ir išrinko labiausiai patikusią ir skaitomą pasaką. Balsų dauguma išrinkta E.Daciūtės pasaka „Laimė yra Lapė“.
     Pirmokų projektas „Seku seku pasaką“ buvo įdomus ir sėkmingas.
     Džiaugiamės ir kviečiame visus berniukus ir mergaites, tėčius ir mamas, seneles ir senelius SKAITYTI ir SEKTI pasakas.Ieškokite ir atraskite ypatingo grožio knygas, kurios ilgam paliks žymę jūsų atmintyje.
     Pasakų skaitymas ar sekimas neturi amžiaus ribų , nes tai yra svarbi ir didelė vertybė.

     INTEGRUOTAS ANGLŲ KALBOS, MATEMATIKOS IR DAILĖS PROJEKTAS „GEOMETRINĖS FIGŪROS MENE“ (‘GEOMETRIC SHAPES IN ART’)

     Paskelbta 2022-05-30
     Vilniaus Gabijos progimnazijos antrų klasių mokiniai gegužės mėnesį dalyvavo integruotame anglų kalbos, matematikos ir dailės projekte „Geometrinės figūros mene“ (‘Geometric Shapes in Art’.)
     Projekto metu mokiniai susipažino ir išmoko geometrines figūras, galėjo angliškai įvardinti ir atpažinti figūras artimoje aplinkoje. Taip pat antrokai susipažino su Pablo Pikaso (Pablo Picasso) paveikslais, visi diskutavo ir išsakė savo nuomonę apie dailininko kūrybą.
     Antrokai įkvėpti spalvų, figūrų bei linijų įvairovės kūrė savo piešinius.
     Parodos akimirkos

     PIRMŲ KLASIŲ PROJEKTO „SEKU, SEKU PASAKĄ“ SKAITYTŲ PASAKŲ PIEŠINIŲ PARODA „ČIA GYVENA PASAKOS“

     Paskelbta 2022-05-05
     Pirmų klasių mokiniai dalyvavo įvairiose ilgalaikio projekto „Seku, seku pasaką“ veiklose. Projekto metu buvo pasektos 24 pasakos. Savo emocijas ir patirtus išgyvenimus vaikai perkėlė į piešinius, kuriuose išgirstų pasakų veikėjai tarsi vėl atgyja ir kviečia mus atgal į pasakų pasaulį...
     Kviečiame visus apsilankyti mokyklos bibliotekoje, pažiūrėti piešinių parodos.
     Parodos organizatoriai: bibliotekos darbuotojos Aida ir Jolita ir pirmų klasių mokytojos.

     „ERASMUS+“ MOBILUMO VEIKLŲ PROJEKTO „VEIKDAMAS NEDAUG – DARAI POKYČIUS“ VYKDYTŲ VEIKLŲ SKLAIDA TARPTAUTINĖJE INTEGRUOTOJE GAMTOS, SOCIALINIŲ MOKSLŲ IR ANGLŲ KALBOS KONFERENCIJOJE KLIMATO KAITOS TEMA „AKADEMINĖ POPIETĖ 2022“

     Paskelbta 2022-05-03
     Vilniaus Gabijos progimnazijos mokytojos Virginija Kriaučiūnaitė ir Eugenija Bieliauskaitė kartu su 8 klasių mokiniais 2021-2022 m. m. vykdė „Erasmus+“ mobilumo veiklų projektą „Veikdamas nedaug – darai pokyčius“.
     Projekto tikslas buvo palyginti oro užterštumą Vilniuje (Lietuva) ir Airães (Portugalija) vietovėje, skaičiuojant transporto srautus bei naudojant bioindikatorius. Mokiniai siekė garantuoti kiekvieno mokyklos bendruomenės nario indėlį į aplinkos tvarumą, rengiant akciją „Keturiese važiuot smagiau“ Vilniuje ir akciją „Darom” Airães (Portugalija) vietovėje. Projekto metu buvo organizuota progimnazijos mokinių ir tėvelių apklausa apie mokinių pavėžėjimą iki mokyklos (Akcija „Keturiese važiuot smagiau“ https://gabijosprog.lt/vaziuot_smagiau_2022.html). Po to mokiniai matavo transporto išmetamų dujų kiekį bei triukšmo lygį derindami tai su bioindikatorių (kerpių) stebėjimu. Tyrimo rezultatais mokiniai pasidalino su visa mokyklos bendruomene, išsiųsdami kiekvienam aplinkos taršos tyrimo rezultatus, kurie gana stipriai viršijo tiek CO, tiek ir leistino triukšmo lygio normas. Mokiniai kūrė lankstinukus, kuriais kreipėsi į tėvelius organizuoti pavėžėjimą iki mokyklos taip, kad automobilyje sėdėtų ne po 1, o po 4 mokinius. Buvo organizuota geriausių lankstinukų paroda mokyklos erdvėse (Aplinkos taršos tyrimai https://gabijosprog.lt/aplinkos_tarsos_tyrimai.html). Skaityti plačiau

     TĘSTINIS PROJEKTAS. SVEIKA.PRAKTIŠKA. NAUDINGA

     Paskelbta 2022-04-29
     Nors už lango dar vyrauja nenuspėjama orų kaita, bet vis ilgiau ir ryškiau šviečianti saulė skelbia, kad artėja darbymetis. Pikiavimas – svarbus daigų augimo etapas. Pikiuoti būtina, kad augalas leistų šonines šaknis ir išsivystytų stipri šaknų sistema. Sėklai išdygti užtenka tik šilumos ir drėgmės, o augančiam daigeliui jau reikia įvairių maisto medžiagų ir vis daugiau vietos.
     Mokiniai, dalyvaujantys projekte, toliau domisi vaistinių-prieskoninių augalų auginimu ir priežiūra. Projekto dalyviai jau žino, kad balandžio mėnesį naudinga persodinti augalus į didesnius indus – įprastai į 12x12 arba 15x15 cm vazonėlius, pripildytus derlingos kompostinės žemės. Po pikiavimo augalams reikia daug šviesos. Dvi savaites po pikiavimo rekomenduojama kuo daugiau apšviesti daigus bei laistyti tik šiltu, ne mažiau nei parą pastovėjusiu vandeniu. Dalyviai rūpinasi augalais, kiekvieną dieną juos apžiūri, renka pikiavimo indelius. Tai ekologiškas būdas nebereikalingus daiktus prikelti naujam gyvenimui. Skaityti plačiau

     5–6 KLASIŲ MOKINIŲ ERDVINIS PROJEKTAS „VELYKŲ VAINIKAI“

     Paskelbta 2022-04-13
     Mokyklos erdves papuošė penktokų ir šeštokų projektas artėjančiai džiugiai pavasario šventei – Velykoms. Kruopščiai flomasteriais nuspalvinti margučiai, puošti geometriniais bei augaliniais ornamentais, buvo priklijuoti ant baltų simboliais išpjaustytų kartoninių ratų, kuriuos anksčiau padarė gimnazijos mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojų L. Kaziliūnienės ir D. Narečionienės.
     Nuoširdi padėka visiems, padėjusiems vykdyti ir eksponuoti projektą: penktų ir šeštų klasių mokiniams, technologijų mokytojai G. Vitkuvienei, 7 c klasės mokinėms Augustei, Aleksandrai, Lilly.
     Su artėjančiomis šv. Velykomis!

     VILNIAUS GABIJOS PROGIMNAZIJOS DELEGACIJOS VIZITAS PORTUGALIJOJE

     Paskelbta 2022-04-04
     Kovo 27 – balandžio 2 dienomis vykdydami Europos Sąjungos finansuojamą „Erasmus+“ programos mobilumo projektą „Veikdamas nedaug – darai pokyčius” Eugenija Bieliauskaitė, geografijos mokytoja metodininkė, ir Virginija Kriaučiūnaitė, biologijos ir užsienio (anglų) kalbos mokytoja metodininkė, bei 8 klasių mokiniai Nandas, Simona Saulė, Miglė, Julija, Jogailė ir Saulė vyko į Portugaliją. Mokytojos ir mokiniai vykdė veiklas Agrupamento De Escolas Airães mokykloje, Airães, Felgueiras ir Porto vietovėse.
     Agrupamento De Escolas Airães mokykloje mokiniai ir mokytojai iš Portugalijos supažindino Lietuvos delegaciją su mokykla, joje vykdomomis veiklomis. Portugalai išmokė gaminti ,,sėklų bombas“. Kartu portugalai su lietuviais išmėtė ,,sėklų bombas” paskirtoje tam teritorijoje ir lauks, kada sėklos sudygs ir augalai sužydės. Iš portugalų lietuviai išmoko gaminti spąstus Azijos širšėms ir pagamino kiekvienas spąstus, kurie buvo pakabinti tam skirtose vietose. Portugalai pakvietė pasodinti levandų draugystės ratą, kuris bus prižiūrimas mokyklos bendruomenės. Skaityti plačiau

     PROJEKTAS (TĘSTINIS) „SVEIKA. PRAKTIŠKA. NAUDINGA“

     Paskelbta 2022-03-31
     Kovas – pirmasis pavasario mėnuo, pamažu budinantis gamtą ir žemę. Nors pirmąjį pavasario mėnesį žemę įprastai dar kausto įšalas, vis tik pirmosios saulėtos dienos neleis užmiršti prasidedančio darbų maratono darže ar auginant augalus ant palangės. Bene svarbiausias darbas yra pagrindinė vaistinių -prieskoninių daigų sėja.
     Mokiniai patys sėjo bazilikus, čiobrelius, medetkas, ramunėles, melisas, petražoles ir kitus vaistinius-prieskoninius augalus. Laistydami augalus, stebėdami jų dygimą bei fiksuodami augimą, mokiniai pastebėjo, kad augalai, pasėti vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai. Projekto dalyviai išsiaiškino, kad tomis pačiomis sąlygomis auginami skirtingi augalai auga nevienodai, nes kiekvieno augalo augimas priklauso nuo šviesos, šilumos, temperatūros ir kitų išorės sąlygų. Taigi augalo augimas priklauso tiek nuo jo prigimties, tiek nuo aplinkos sąlygų. Ypač mokiniai išskyrė tokius rodiklius, kaip drėgmė ir šiluma. Oro drėgmė turi įtakos ne tik augimo greičiui, bet ir augalo morfologinei bei anatominei sandarai. Mokiniai pastebėjo, kad daugumai augalų optimali temperatūra yra 20o C –25o C.

     PAŽINTI IR NURAMINTI VAIKUS PADEDA PASAKŲ PASAULIS

     Paskelbta 2022-03-28
     Skaitydami pasakas vaikams suteikiame jiems malonumą, užpildome geromis emocijomis. Pasaka vaiko gyvenime yra labai svarbi. Jos svarba ypač išauga šiuo laikotarpiu, kai „iškrentama“ iš įprastos rutinos, kai vaikai savo aplinkoje jaučia nerimo kupiną atmosferą. Visos pasakos ypatingu būdu moko vaikus įveikti sunkumus, skatina labiau stengtis pasiekti norimą rezultatą, padeda atsakyti į rūpimus klausimus. Ukrainiečių liaudies pasakos „Pirštinė“ skaitymas suteikė vaikams ir nuostabos, ir netikėtumų. Sekdamos šią pasaką turėjome atsakyti į daugybę vaikų užduotų klausimų: ,,Kaip visi žvėrys tilpo pirštinėje? Kodėl plėšrūs žvėrys nesuėdė mažesnių? Kodėl, jiems glaudžiantis pirštinėje, visiems užteko vietos?“ Ir dar daug kodėl, kodėl, kodėl... Visose pasakose yra žinutė ir vaikams, ir suaugusiesiems, tik, kol ji būna suprasta, reikia užaugti...

     PROJEKTAS „SVEIKA. PRAKTIŠKA. NAUDINGA“

     Paskelbta 2022-02-25
     Patyriminis mokymas pripažįsta, jog geriausiai žmonės mokosi iš savo asmeninės patirties ir atradimų. Patyriminio mokymosi procesą sudaro: konkreti patirtis, jos aptarimas ir įvertinimas, išvados ir taikymas kasdieniniame gyvenime. Praktinis patyrimas yra vienas geriausių mokymosi būdų kaip ir STEAM.
     Skubame pasidžiaugti, kad mūsų progimnazijoje startavo projektas „Sveika. Praktiška. Naudinga“.
     Mokinių atliekamas projektinis darbas tampa labai svarbus, nes būtent jo metu mokiniai įgyja savo asmeninę ūgtį ir pažangą. Mūsų mokykla šiuolaikiška, leidžianti tobulėti, atliepia į aktualijas. Viena iš aktualijų – sveikatą stiprinanti mokykla. Todėl ir paskatinome mūsų bendruomenės narius (mokinius ir jų tėvelius) įsitraukti į šią projektinę veiklą. Siekiame, kad ypač mokiniai patirtų sėkmę užaugindami augalus iš sėklytės, o vėliau juos apdorodami bei praktiškai panaudodami savo auginimo rezultatus. Kartu norime kurti estetinę mokyklos aplinką, nes augalai spinduliuoja gyvybę, ramina, skaidrina nuotaiką, suteikia energijos. Skaityti plačiau

     PROJEKTAS „SEKU, SEKU PASAKĄ“

     Paskelbta 2022-02-25
     Vasario mėnesį sekamos pasakos buvo apie suvokimą, kas yra laimė, apie gerumą ir draugystę.
     Evelinos Daciūtės pasaka „Laimė yra lapė“ ypač patiko vaikams. Jie kartu su pasakos veikėjais išgyveno, jaudinosi ir laukė atomazgos. Mokiniai nupiešė šios pasakos lapės portretą. Piešinius galima pamatyti mokyklos internetiniame puslapyje. Visos sekamos pasakos gražios, bet kartais mes išsirenkame pačią pačiausią... Skaityti plačiau

     PIRMIEJI SVEČIAI VILNIAUS GABIJOS PROGIMNAZIJOJE IŠ PORTUGALIJOS

     Paskelbta 2022-02-01
     Sausio 16–20 dienomis vykdydami Europos Sąjungos finansuojamą „Erasmus+“ programos mobilumo projektą „Veikdamas nedaug – darai pokyčius” Vilniuje lankėsi šeši mokiniai ir dvi mokytojos iš Portugalijos Agrupamento De Escolas Airães mokyklos.
     Sausio 17 dieną svečiai iš Portugalijos lankėsi Vilniaus Gabijos progimnazijoje, kurioje mokiniams gyvai ir nuotoliniu būdu pristatė savo vykdytas veiklas Portugalijoje. Supažindino su Portugalija, Felgueiras miestu bei savo mokykla. Svečiai susipažino su mokyklos direktoriumi Andriumi Kniška, mokiniais, mokykloje vykdoma veikla ir mokykla. Skaityti plačiau

     PROJEKTAS „KETURIESE VAŽIUOT SMAGIAU“

     Paskelbta 2022-01-28
     Vilniaus Gabijos progimnazijoje rugsėjo-gruodžio mėnesiais vyko projektas „Keturiese važiuot smagiau“. Jį vykdė 8 klasių mokiniai. Jiems vadovavo Vilniaus Gabijos progimnazijos anglų kalbos ir biologijos mokytoja metodininkė Virginija Kriaučiūnaitė ir geografijos mokytoja metodininkė Eugenija Bieliauskaitė.
     Rugsėjo mėnesį buvo organizuota apklausa apie mokinių pavėžėjimą į mokyklą. Apklausoje dalyvavo daugiau kaip 600 respondentų. Spalio mėnesį mokiniai matavo automobilių keliamą triukšmą bei CO kiekį ore aplink mokyklą esančiose gatvėse. Tuo pačiu metu mokiniai tyrė kerpes, augančias stebimose gatvėse. Lapkričio mėnesį gautus rezultatus mokiniai pristatė biologijos, žmogaus saugos bei geografijos pamokose ir nacionalinėje gamtosauginėje konferencijoje „Ekologiškumo virusas plinta 2021“. Pranešimą „Visada geriausia pradėti nuo savęs“ parengė ir pristatė 8 b klasės mokinai Ignas ir Nandas.

     PROJEKTAS „SEKU, SEKU PASAKĄ“

     Paskelbta 2022-01-25
     Sausio mėnesį sekamos pasakos buvo apie išmintį ir drąsą. Tas, kas vaikystėje girdi daug pasakų, suaugęs lengviau išsiugdys tvirtą vertybių sistemą, suvoks tobulėjimo ir saviugdos prasmę.
     Pasakos padeda vaikams suprasti atsakomybės, ištikimybės, atjautos, pagalbos kitiems vertę. Skaityti plačiau

     METODINĖ DIENA „MOKYKLOS BENDRUOMENĖS PARTNERIŠKAS DIALOGAS – RAKTAS Į SĖKMĘ“

     Paskelbta 2022-01-12
     2021 metų lapkričio-gruodžio mėnesiais progimnazijoje didelis dėmesys buvo skiriamas integruotoms pamokoms. Per šį laikotarpį buvo vesta 13 integruotų pamokų: 1 tarptautinė integruota pamoka, 10 pamokų vedė skirtingų metodinių grupių mokytojai ir 3 pamokas – tos pačios metodinės grupės nariai. Mokytojai pateikė savo integruotų pamokų stendinius aprašymus, buvo renkamos trys originaliausios, patraukliausios pamokos. Šių pamokų patirtis atsispindėjo ir Metodinėje dienoje.
     Šiandienos mokyklos tikslas yra ugdyti visapusišką žmogų, nes mokytojo veikla visada buvo kūrybinio pobūdžio. Kiekvienas mokytojas, ugdydamas mokinių kūrybinius gebėjimus, tobulina ir savo profesines kompetencijas. Neišvengiamas kitimas, naujų metodų ieškojimas, išbandytų tiesų patikrinimas šiuolaikinio gyvenimo situacijose – mokytojo tobulėjimo pagrindas. Kiekvienas pedagogas supranta tobulėjimo reikšmę ir svarbą. Taigi šiame kelyje labai svarbus tarpusavio bendradarbiavimas, galimybė mokytis vienam iš kito bei gerosios patirties sklaida.
     Džiaugiamės sausio 5 dieną vykusia Metodine diena „Mokyklos bendruomenės partneriškas dialogas – raktas į sėkmę“. Mokytojai dalijosi gerąja patirtimi, vesdami integruotas pamokas.

     SEMINARAS PEDAGOGINIAMS DARBUOTOJAMS „PASITIKĖJIMAS SAVIMI IR OPTIMIZMAS – DARBINĖS SĖKMĖS IR ASMENINĖS LAIMĖS PAGRINDAS‟

     Paskelbta 2022-01-07
     Mokinių žiemos (Kalėdų) atostogų metu mūsų mokyklos pedagoginiai darbuotojai emocinę sveikatą stiprino ir kvalifikaciją kėlė dalyvaudami seminare ,,Pasitikėjimas savimi ir optimizmas – darbinės sėkmės ir asmeninės laimės pagrindas‟, kurį vedė psichoterapeutė Rosita Pipirienė.
     Lektorė pateikė daug praktinių patarimų, kaip stiprinti pasitikėjimą savimi, kuris labai svarbus norint patirti sėkmę darbe ir asmeniniame gyvenime. Dirbdami grupėse, visi mokėmės auginti savivertę, mąstyti pozityviai, padėkoti kolegai.
     Jau žinome, kaip pritaikysime išgirstą informaciją ir praktiškai išbandytus metodus dirbdami su mokiniais, bendradarbiaudami tarpusavyje.

     PROJEKTAS „SEKU, SEKU PASAKĄ“

     Paskelbta 2021-12-20
     Gruodžio mėnesį sekamos pasakos buvo apie gėrį ir blogį, išmintį , bailumą ir drąsą.
     Pasakos padeda vaikams suprasti draugystės, ištikimybės, atjautos, pagalbos kitiems vertę.
     Šiltuose vaikų delniukuose gimsta šių pasakų veikėjai iš molio...
     Laukdami šv. Kalėdų, atraskime laiko sau, savo vaikams ir gražiai kalėdinei pasakai.

     PIRMŲ KLASIŲ PROJEKTAS „SEKU SEKU PASAKĄ“

     Paskelbta 2021-12-13
     1e klasės mokiniai iliustravo labiausiai patikusios pasakos personažus. Iš savo sukurtų iliustracijų, pasitelkiant puzzle programėlę, dėliojo vieni kitų puzles.
     1 klasių projektas „Seku seku pasaką“

     ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ 2021

     Paskelbta 2021-11-29
     Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė vyko lapkričio 15–21 dienomis ir kvietė vaikus ir suaugusiuosius į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema.
     Prisijungdami prie tūkstančių bibliotekų, mokyklų bei kultūros įstaigų, dalyvavusių projekte, visą savaitę Vilniaus Gabijos progimnazijos pradinėse klasėse bei bibliotekoje tamsiausiu metų laiku degėme žvakes ir skaitėme. Tai yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.
     Pirmadienį – didžiosios skaitymų dienos rytą – pradėjome skaitydami Karin Erlandsson knygos „Perlų gaudytoja“ ištrauką. Ramus ir išraiškingas 2 b klasės mokytojos Nijolės Sedleckienės balsas, žvakių švieselių mirgėjimas, jūros ošimo garsai, jauki, primenanti jūros gelmes aplinka bibliotekoje mažuosius klausytojus skraidino ten toli į šiaurę, ten, kur negalėdami užmigti žmonės skaičiuodavo krantą skalaujančias bangas, į tuos laikus, kai jūros gelmėse perlų pririnkdavo pilnus krepšius. Skaityti plačiau

     PROJEKTAS SEKU, SEKU PASAKĄ

     Paskelbta 2021-11-24
     Pasakos mums atveria tai, kuo tikime visą gyvenimą. Jose paršelis gali skraidyti, tigras kalbėti, žolė gali būti mėlyna, o ant medžių auga žvaigždės ar sidabriniai varpeliai – tai ir yra pasakos, kuriomis mes tikime, nes pasaulis keičiasi, o pasakos ne.
     Lapkričio mėnesio pirmokų projektas „Seku, seku pasaką“ gausus įdomių veiklų. Buvo sekamos pasakos ir joms kuriamos iliustracijos netradicinėje erdvėje (mokyklos bibliotekoje). Bibliotekininkės Aida Klevinskienė sekė mokiniams E. Mieželaičio pasaką „Zuikis Puikis“, o Jolita Baranauskienė visa tai užfiksavo fotoaparatu. Nepakartojamomis akimirkomis galime pasidžiaugti mokyklos internetinėje svetainėje. Sakome Joms nuoširdų ačiū.
     Mokytojų paruoštose knygelėse „Pasek man, mama, pasaką“ mokinių atostogų metu pasakas savo vaikams sekė mamos, močiutės ir kiti šeimos nariai ir drauge jas iliustravo.

     SUGRĮŽUS IŠ PARENGIAMOJO VIZITO

     Paskelbta 2021-12-08
     Vilniaus Gabijos progimnazijos anglų kalbos ir biologijos mokytoja metodininkė Virginija Kriaučiūnaitė ir geografijos mokytoja metodininkė Eugenija Bieliauskaitė vykdo Europos Sąjungos rėmimo programos Erasmus + projektą „Veikdamas nedaug – darai pokyčius“, todėl neseniai sugrįžo iš Portugalijos parengiamojo vizito.
     Vizito metu mokytojos lankėsi Felgueiras miesto Airaes pagrindinėje ir vidurinėje mokykloje, kur bendravo su ten dirbančiais mokytojais bei mokiniais.
     Airaes pagrindinė ir vidurinė mokykla pelnė praeitų metų ekologiškiausios mokyklos vardą. Joje mokosi apie 700 mokinių. Mokykla turi kelis pastatus, kuriuose pagal amžių ir pasiskirsto mokiniai. Skaityti plačiau

     PARENGIAMASIS VIZITAS Į PORTUGALIJĄ

     Paskelbta 2021-11-19
     Vilniaus Gabijos progimnazijos anglų kalbos ir biologijos mokytoja metodininkė Virginija Kriaučiūnaitė bei geografijos mokytoja metodininkė Eugenija Bieliauskaitė rugpjūčio mėnesį sužinojo, kad jų rengta mobilumo mokymosi tikslais paraiška Europos Sąjungos rėmimo programos „Erasmus +“ lėšoms gauti buvo patenkinta ir projektas „Veikdamas nedaug – darai pokyčius“ gavo finansavimą.
     Lapkričio 22 dieną mokytojos išvyksta į Portugaliją projekto parengiamajam vizitui. Jos susitiks su Felgueiras miesto Airaes pagrindinėje mokykloje dirbančiais projekto partneriais. Bus aptartos projekto vykdymo veiklos bei joms įgyvendinti labiausiai tinkami metodai ir būdai. Skaityti plačiau

     PROJEKTAS „OLIMPINIS MĖNUO 2021“

     Paskelbta 2021-11-15
     Spalio mėnesį Vilniaus Gabijos progimnazijos 3 a ir 3 c klasių mokinius suvienijo projektas „Olimpinis mėnuo 2021“.
     Šį projektą inicijavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Jis skirtas pradinių klasių mokiniams. Šios iniciatyvos tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.Skaityti plačiau

     PROJEKTAS „SEKU, SEKU PASAKĄ“

     Paskelbta 2021-10-20
     Pasakos – tai iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas perduodamos išgalvotos istorijos ir pasakojimai. Jose vaikai atsikrato savo tikrų, tačiau neįvardintų baimių, pykčio ir viso to, kas yra „netinkama". Anot pasakų tyrėjos Klarisos Estes, „Pasakos – tai vaistai. Jos turi gydomųjų galių, neversdamos mūsų daryti, būti, veikti –užtenka jų tik klausytis. Pasakose yra priemonių, padedančių pataisyti arba atkurti bet kokią prarastą sielos spyruoklę. Pasakose yra pamokymų, padedančių mums brautis per gyvenimo sunkumus“.
     Pirmų klasių projekto ,,Seku, seku pasaką“ spalio mėnesį buvo sekamos pasakos:
     1. Anglų liaudies pasaka „Trys paršiukai".
     2. K. Kubilinsko eiliuota pasaka „Katinėlis ir gaidelis".
     3. Donaldo Biseto pasaka „Berniukas, kuris urzgė ant tigrų".
     4. Donaldo Biseto pasaka „Po kilimu“.
     Smagiausia ir įdomiausia spalio mėnesį išrinkta pasaka „Trys paršiukai".

     PROJEKTAS „SEKU, SEKU PASAKĄ“

     Paskelbta 2021-09-29
     Norime pasidžiaugti, jog mokykloje startuoja pirmokų projektas „Seku, seku pasaką“.
     Projekto tikslas – skatinti 1 klasių mokinius skaityti ir ugdyti gebėjimą sekti lietuvių ir kitų tautų pasakas, puoselėti lietuvių kalbos kultūrą.
     Visos pasakos turi ypatingą poveikį. Jose slypinti išmintis visada leis prisiminti ne tik mamos ar tėčio, bet ir mokytojo sekamą pasaką. Vaikai atsimins ją labai gerai ir ilgai, ir su didele meile...
     Paskelbta 2021-08-30
     Vilniaus Gabijos progimnazijos komanda pateikė paraišką dalyvauti projekte „Vilniaus pokyčių mokyklos“, kurį vykdo VšĮ Vilniaus švietimo pažangos centras, o finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Džiaugiamės patekę tarp 10 dalyvauti projekte atrinktų mokyklų. Projekto trukmė 2021 m. rugpjūčio mėn. – 2023 m. gruodžio mėn. Skaityti plačiau

     2020-2021 m. m. projektai