Paukščiai – pavasario pranašai

     Sakoma, kad pavasarį ant sparnų parneša paukščiai. Iš tikrųjų, kaskart aukščiau pakylant saulutei, laukiame pirmųjų paukščių giesmininkų. Juos vadiname pavasario pranašais.
     Mūsų mylimos, lašinukais žiemą penimos zylutės savo giesmele pavasarį praneša gerokai anksčiau, tačiau, vos tik pratirpsta sniego paklotas ir pro jį išlenda pirmosios pavasario gėlės, pasigirsta vieversio giesmė, parskrenda varnėnai, kovai, prasideda ankstyvasis pavasaris.
     Kovo mėnesį jau būna parlėkę 40-ties rūšių paukščiai, todėl yra tokia diena, kuri vadinama 40-ties paukščių diena (kovo 10-oji). Tai labai graži pavasario šventė, primenanti, kad turime pakelti galvas ir žvalgytis, pamatyti kuo daugiau paukščių. Seniau tą dieną šeimininkės kepdavo 40 bandelių! Paukščiams sutikti senovėje vasario-kovo mėnesiais buvo švenčiamos šventės, dainuojamos dainos. Šios šventės švenčiamos ir dabar.
     Pažinkime Lietuvos paukščius, domėkimės šalia mūsų gyvenančiais sparnuočiais, tapkime jų stebėtojais ir globėjais. Švęskime pavasarį!

Parodą galite apžiūrėti mokyklos bibliotekoje.
Parodą ir tekstus rengė Aida Klevinskienė
Nuotraukos Jolitos Baranauskienės