Konkursai ir olimpiados

Pasiekimai
2021-2022 m. m.

     I VIETA VAIZDO KLIPŲ KONKURSE „LIETUVOS VAIKŲ BALSAS“

     Paskelbta 2022-06-07
     Vasara prasideda gražia ir labai reikšminga švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Mūsų progimnazijos mokiniai, paskatinti socialinių pedagogių, dalyvavo Vilniaus Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto kartu su partneriais organizuotame konkurse „Lietuvos vaikų balsas“. Tarptautinę vaikų gynimo dieną visi konkurso laureatai buvo pakviesti į Mykolo Romerio universitetą dalyvauti vaikų konferencijoje „Lietuvos vaikų balsas“, skirtoje Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti, primenant visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei taip kurti ir formuoti humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.
     Renginyje dalyvavo net 445 vaikai iš skirtingų Lietuvos miestų. Džiaugiamės, kad mūsų progimnazijos 7 c klasės mokinės Eivilės ir 8 e klasės mokinės Saulės sukurtas filmukas vaizdo klipų konkurse laimėjo I vietą. Mokinėms pasirengti padėjo socialinės pedagogės Jolita ir Karolina. Skaityti plačiau

     VILNIAUS MIESTO 3–4 KLASIŲ DAILĖS OLIMPIADA

     Paskelbta 2022-06-07
     2022 m. gegužės 18 dieną Vilniaus šv. Kristoforo pagrindinėje mokykloje vyko Vilniaus miesto 3–4 klasių dailės olimpiada, kurioje mūsų mokyklos trečiokus atstovavo 3 a klasės mokinė Luknė M. Džiaugiamės, kad jos darbas pelnė BARBORA.lt įsteigtą simpatijų prizą.
     Dėkojame visiems balsavusiems už Luknės darbelį.

     RESPUBLIKINIS MOKSLEIVIŲ INTEGRUOTAS TECHNOLOGIJŲ IR LITERATŪROS KONKURSAS „KŪRYBOS PAUKŠTĖ – 2022“

     Paskelbta 2022-06-01
     2022 m. gegužės 19 dienos popietę Vilniaus Gabijos progimnazijoje vyko respublikinio moksleivių integruoto technologijų ir literatūros konkurso „Kūrybos paukštė–2022“ baigiamasis renginys. Jo metu buvo įvertinti kūrybiniai darbai ir paskelbti konkurso laureatai. Šiųmečio technologijų konkurso darbo tema vadinosi „Kuriu pasaką“, nes pasakoje telpa viskas: ir grožis, ir svajonės, ir fantastika, ir tradicijos, ir išmintis, tą ir galima buvo atpažinti atsiųstuose mokinių darbuose.
     Į popietę, kuri vyko vaizdo konferencijos metu, susirinko kūrybingi, išradingi konkurso dalyviai iš visos Lietuvos.
      Literatūrinių darbų laureatai skaitė savo kūrinių ištraukas, kurios džiugino bei stebino renginio dalyvius. Skaityti plačiau

     RESPUBLIKOS MOKINIŲ PIEŠINIŲ KONKURSO „PILYS“ LAUREATAI

     Paskelbta 2022-05-30
     Sveikiname respublikos mokinių piešinių konkurso „Pilys“ laureatus: Dovydą (5 e), Salviją (6 d), Žilviną (6 h), Ievą L. (8 c), Saulę K. (8 e), nominacijos „Įspūdingiausia pilis“ laimėtoją Evą (7 c).
     Eva kūrė eskizus, kartu su mokytoja parinko reikiamas medžiagas pilies maketui: faneros lakštą, dirbtinį veltinį, vėlimo vilną dekorui. Pilies karkaso konstrukcija sudėtinga, ją sudaro kubai, kolonos, spalvos ryškios, dekoratyvios. Mokinę konkursui ruošė technologijų mokytoja Laura Š.
     Dovydo pasakų pilies kompozicija atlikta tapybinėmis priemonėmis (aliejine pastele, akvarele, guašu). Salvijos ir Žilvino darbuose remtasi garsiais Lietuvos dvarais, piešiniai kruopščiai atlikti gratažo ir tapybos technika. Ieva L. ir Saulė K. interpretavo gotikos meninio stiliaus architektūrines formas. Jų pilių kompozicijose dominuoja grafikos piešinių tradicinės meninės išraiškos priemonės. Mokinių kūrybinį procesą koordinavo, konkursui paruošė dailės mokytoja Audronė.

     8 KLASIŲ MOKINIŲ TINKLINIO TURNYRAS

     Paskelbta 2022-05-26
     2022 m. balandžio mėn. vyko 8 klasių mokinių tinklinio turnyras. Dalyvauti turnyre registravosi keturios iš penkių 8 klasių mokinių komandos. Kiekvienoje komandoje žaisti galėjo dvi mergaitės ir keturi berniukai. Žaidėme iki 25 taškų. Dažniausiai išsiaiškinti, kas laimės varžybas, prireikdavo 3 setų, tai parodė, kad mūsų aštuntokai yra gerai įvaldę tinklinio kamuolio valdymo technikos elementus. Susumavus visų susitikimų taškus, paaiškėjo, kad šiais mokslo metais stipriausia buvo 8 b klasės suformuota tinklinio komanda, antrąją vietą iškovojo 8 c klasės mokinių komanda, trečiąją – 8 a klasės mokinių komanda.
     Apie šį turnyrą savo mintimis pasidalijo ir 8 b klasės mokinys Nandas: „Balandžio mėnesį dalyvavome tinklinio turnyre. Ši patirtis bus neužmirštama. Turnyro metu ne tik tobulinome žaidimo įgūdžius, gerinome komandos formavimą, bet ir susipažinome su naujais žmonėmis, susiradome draugų. Labai džiaugiuosi turėjęs galimybę dalyvauti šiame renginyje“.

     STEAM VEIKLA „MANO ŽALIOJI PALANGĖ“

     Paskelbta 2022-05-24
     Balandžio mėnesį 5 d klasės mokinės Liepa L. ir Austėja B., paskatintos biologijos mokytojos Neringos Jagėlienės, ruošėsi dalyvauti republikiniame ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universiteto botanikos sodas. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką, bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką. Šių metų konkurso tema – „Augalų spalvos“. Žinoma, palangių auginimo tikslas – ne tik estetinis, bet ir pažintinis, mokslinis.
     Prieš įkurdamos žaliąją palangę, mokinės domėjosi augalais: susipažino su pagrindinėmis augalo dalimis, sužinojo svarbiausias augalų dygimo ir augimo sąlygas, tyrinėjo augalų spalvinę įvairovę, mokėsi derinti įvairiaspalvius augalus vidaus erdvėse, sukurti augalų kompozicijas mokyklos ir namų erdvėse.

     TARPKLASINĖS PENKTOKŲ KVADRATO VARŽYBOS „AKTYVIAI DRAUGE SU KVADRATU“

     Paskelbta 2022-05-24
     Gabijos progimnazijos penktokai du mėnesius (vasarį, kovą) varžėsi didžiosios sporto salės aikštelėje, vyko tarpklasinės kvadrato varžybos „Aktyviai drauge su kvadratu“. Paraiškas dalyvauti pateikė visos šešios mokyklos penktokų klasės. Įvyko 25 susitikimai. Kadangi net trys komandos surinko po lygiai taškų, mokinių pageidavimu, buvo vykdomos pusfinalio ir finalo varžybos. Balandžio 7 dieną po aistringos kovos paaiškėjo nugalėtojai – tai 5 a klasės komanda. Antrąją vietą iškovojo 5 b klasė, trečiąją – 5 f klasė, ketvirtąją - 5 d klasė. Mokinius pasveikino mokyklos direktorius Andrius Kniška, kvadrato būrelio vadovė Rita Rukienė. Linkėdami gerų startų ateityje, jie įteikė komandoms po tinklinio kamuolį ir asmeninius prizus.

     BIOLOGIJOS OLIMPIADOS II TURAS

     Paskelbta 2022-05-20
     Šių metų balandžio 13 d. Gabijos progimnazijoje nuotoliniu būdu vyko Biologijos olimpiados II turas. Šiame ture dalyvavo 25 5–8 klasių mokiniai. Olimpiadoje geriausiai sekėsi 5 klasės mokinei Šarūnei Vaišnoraitei, 6 klasės mokiniui Ervinui Kučinskui, 7 klasės mokinei Urtei Adomaitytei, 8 klasės mokiniui Jomantui Pukiui. Mokinius olimpiadai ruošė mokytojai Agnija Vasiliauskienė, Neringa Jagėlienė, Mindaugas Velmunskis, Virginija Kriaučiūnaitė.

     VI TARPTAUTINIS DAILĖS KONKURSAS „IŠ MANO KRAŠTO. ĮPROČIAI“

     Paskelbta 2022-05-17
     Sveikiname VI tarptautinio dailės konkurso „Iš mano krašto. Įpročiai“ nugalėtoją, 6 d klasės mokinę Eveliną. Apdovanojimus, atsiųstus iš Torunės (Lenkija), įteikė, nugalėtoją pasveikino Vilniaus Gabijos progimnazijos Direktorius A. Kniška.

     SKAITYMO ČEMPIONATAS

     Paskelbta 2022-05-11
     Mūsų mokykla šiemet dalyvauja Skaitymo čempionate. Manome, kad tai geras būdas paskatinti mūsų pradinukus skaityti knygas.
     Vis tik tikime, kad tai geras būdas rasti laiko knygai, patirti su knyga naujų įspūdžių, nuotykių, susidraugauti su knygų veikėjais, taip pat aptarti skaitytas knygas ir taip geriau pažinti vieniems kitus, bendradarbiauti siekiant bendro tikslo.
     Kad laimėtume tereikia skaityti knygas ir jas registruoti. Registruojant reikės įrašyti mokyklą, klasę, vaiko vardą, pavardę (galite laimėti ir asmeninį prizą!), knygos autorių, pavadinimą ir puslapių skaičių. Skaityti plačiau

     ŽALIOSIOS OLIMPIADOS ODISĖJA „JAUNUČIAI 22” 6 KLASĖSE

     Paskelbta 2022-05-02
     Nacionalinė Žaliosios olimpiados odisėja „Jaunučiai 22” – projektas, auginantis tvarios ateities kūrėjus. 6 klasių mokiniai tapo vieni iš lyderių mokykloje rūšiuojant atliekas kiekvienoje bendraamžių klasėje. Savanoriai ambasadoriai ne tik koordinavo, prižiūrėjo rūšiavimo procesą, dalijosi žiniomis apie perdirbimo naudą, bet ir tikslingai panaudojo pinigėlius, gautus už taros grąžinimą.
     Sėkmingai 6 klasių komanda pasirodė ir pristatė savo praktinę užduotį respublikoje, puikiai įvertintos mūsų progimnazijos žiedinės ekonomikos pastangos. Sėkmė lydėjo ir finaliniame protmūšyje, kur nebuvo sprendžiami teoriniai uždaviniai. Vietoje jų moksleiviams pateikiamos tikros mūsų pasaulio problemos, kurias išspręsti padeda kompleksinės ir tarpdisciplininės žinios. Nuo prizinės vietos šeštokų komandą „Gabijos Eko bokštai“ skyrė tik 3 taškai…

     GAMTOSAUGINIS KONKURSAS „ŽALIOJI ODISĖJA. JAUNUČIAI ‘22“ GABIJOS PROGIMNAZIJOJE

     Paskelbta 2022-04-29
     Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ šeštąjį kartą organizuoja aplinkosauginį konkursą „Žalioji Odisėja“. Per šiuos veiklos metus moksleiviai ne kartą įrodė, kad ne tik nėra abejingi ekologinėms problemoms, bet ir geba pasiūlyti kūrybiškus sprendimus, kuriuos galima pritaikyti praktiškai.
     Vilniaus Gabijos progimnazijos biologijos/geografijos mokytoja Neringa Jagėlienė septintokų komandą „EKOGABIJA” paskatino dalyvauti šiame respublikiniame konkurse, kurio tikslas – atkreipti įvairaus amžiaus moksleivių dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti domėtis jų sprendimo būdais bei juos inicijuoti, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas bei tvarų gyvenimo būdą, ypatingą reikšmę teikiant teisingam atliekų tvarkymui mokyklos bendruomenėje.
     Konkursas vyko dviem etapais. Praktinei užduočiai įgyvendinti buvo skiriamos 2 savaitės, t. y. balandžio 1 d. – balandžio 15 d. Komanda turėjo sugalvoti būdus, priemones ir eigą kaip patobulinti rūšiavimo sistemą mokykloje. „EKOGABIJOS“ komanda pastebėjo, kad mūsų progimnazijoje yra išmetama labai daug panaudotos plastikinės taros į bendrą šiukšlių dėžę. Todėl komandos nariai pasiūlė nuo balandžio 1 d. iki balandžio 15 d. mesti nereikalingą ir panaudotą plastikinę tarą į geltonos spalvos konteinerius, kurie stovėjo kiekvienoje klasėje. Visi surinkti pinigai, pridavus tarą, buvo paaukoti gyvūnų prieglaudoms. Ši veikla priartino visus prie švaresnės ir gamtai draugiškesnės aplinkos. Po praktinės veiklos paaiškėjo, kad aktyviausi, drąsiausi ir bendruomeniškiausi buvo 5 d klasės mokiniai.

     ORATORIŲ KONKURSAS

     Paskelbta 2022-04-29
     Retorika – viešojo kalbėjimo menas. Tai vienas seniausių laisvų, savimi pasitikinčių ir tikinčių žmonių menas. Juk kai žmogus vidumi laisvas, kai pasitiki ir tiki savimi, tada žodžiai liejasi laisvai. Dažnai net nesusimąstome, kiek daug skirtingų lygmenų gali turėti kalba. Vienaip kalbame su artimaisiais, draugais, kitaip su kolegomis, dar kitaip su visiškai mums nepažįstamais žmonėmis. Pasitelkdami skirtingą kalbėjimo manierą, galime sudominti, paveikti, įtikinti, įkvėpti, paneigti ar skaudžiai įžeisti.
     Gebėjimas sklandžiai kalbėti viešoje aplinkoje svarbus kiekvienam žmogui. Savo oratorinius gebėjimus balandžio 28 d. pademonstravo ir Gabijos progimnazijos mokiniai, dalyvavę oratorių konkurse. Konkurso tema – „Ką man reiškia laisvė ir taika?“. Mokiniai buvo kūrybiški, drąsiai reiškė mintis, samprotavo apie laisvės ir taikos svarbą. Skaityti plačiau

     6 KLASIŲ MOKINIŲ STALO TENISO TURNYRO REZULTATAI

     Paskelbta 2022-04-08
     2022 m. sausio-kovo mėn. 6 klasių mokiniams vyko stalo teniso turnyras. Turnyre dalyvavo net 27 šeštų klasių mokiniai. Susumavus finalinio ketverto susitikimų rezultatus paaiškėjo, kad I vietą iškovojo Dovydas iš 6 b, II vietą – Renardas iš 6 g, III vietą – Elzė iš 6 d klasės.

     II VIETA VILNIAUS M. TECHNOLOGIJŲ OLIMPIADOJE

     Paskelbta 2022-04-04

     RAŠTINGIAUSIO VILNIAUS GABIJOS PROGIMNAZIJOS BENDRUOMENĖS NARIO KONKURSAS

     Paskelbta 2022-04-01
     
     Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Gimtojo žodžio šviesą ne kartą temdė įvairiausių audrų ir negandų debesys, niaukstė karų ir suiručių, pykčio ir prietarų dūmai. Lyg ugnelę istorijos skersvėjuose ištisos šviesuolių ir rašto žmonių kartos išsaugojo gimtąjį žodį ligi šių dienų ir įdavė ją mums. Dabar mūsų eilė, kad toji žodžio šviesa neužgestų moderniųjų technologijų apsuptyje. Progimnazijos bendruomenė šią ypatingą dieną surengė Raštingiausio savo bendruomenės nario konkursą – rašė diktantą „Vakaras“. Džiugu, kad konkurse dalyvavo ne tik pedagoginiai darbuotojai, bet ir Tėveliai. Raštingiausieji buvo apdovanoti Padėkos raštais ir kukliomis dovanėlėmis. Skaityti plačiau

     8 KLASIŲ FIZIKOS OLIMPIADOS I TURAS

     Paskelbta 2022-03-25
    2022 m. kovo 18 d. progimnazijoje vyko 8 klasių fizikos olimpiados I turas, kurį organizavo fizikos mokytoja Aldona Alkauskienė. Susirinko savo jėgas išmėginti dvylika aštuntokų, kurie sprendė fizikos uždavinius ir parodė kūrybingus sprendimus.
Sveikiname prizines vietas užėmusius dalyvius!
I vieta – Lukas L., 8 c
II vieta – Ignas Š., 8 b
III vieta – Saulė K., 8 e, Lėja T., 8 e

     ĮDOMIOJI EKOLOGIJA

     Paskelbta 2022-03-25
    Š. m. kovo 17 d. mūsų progimnazijos mokiniai: Ugnius V., Rusnė K., Ieva B., Augustė B., Urtė A., Vaiva K., Deimantė B., Elinga D., Beatričė G. dalyvavo nuotolinėje aplinkosauginėje konferencijoje „Įdomioji ekologija”, kurią organizavo VšĮ ,,Žaliasis taškas“. Septintokus motyvavo biologijos/geografijos mokytoja Neringa Jagėlienė. Konferencijos tikslas – supažindinti mokinius su teisingu praktiniu aplinkosaugos principų taikymu kasdienybėje, paneigiant egzistuojančius mitus ir parodant, jog būti gamtai draugišku žmogumi yra nesudėtinga ir prasminga.
    Konferencijos metu lektoriai apžvelgė tvarios aplinkos ir atsakingo vartojimo bei atliekų tvarkymo temas. Mokiniai susipažino su Europos žaliojo kurso strategija, laukiančiais iššūkiais, galimybėmis, taip pat aktyviai įsitraukė ir išbandė savo jėgas viktorinoje ,,Žemės diena“. Ugniui V. pavyko laimėti prizinę vietą. Žaliojo taško atstovai mokiniui padovanojo gertuvę, belaides ausines ir penalą.

     MOKSLEIVIŲ TEISINIŲ ŽINIŲ KONKURSO „TEMIDĖ“ I ETAPAS

     Paskelbta 2022-03-14
     Šių metų kovo 2 dieną Gabijos progimnazijoje vyko moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“, kurį organizavo Lietuvos policija, I etapas.
     Konkurso tikslas – padidinti nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos veiksmingumą, įgyvendinti nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos priemones, suteikti moksleiviams teisinių ir su policijos veikla susijusių žinių, skatinti jaunimo atsakingumą ir pilietiškumą, ugdyti moksleivių kūrybiškumą, skatinti švietimo įstaigų bendruomenių ir teisėsaugos institucijų bendravimą ir bendradarbiavimą.
     Konkurse mūsų mokyklai atstovavo 8 b klasės mokinių komanda pavadinimu „I Gabijos policijos komisariatas“.

     GEOGRAFIJOS OLIMPIADA „MANO GAUBLYS“

     Paskelbta 2022-03-14
     2022 m. kovo 2 dieną progimnazijoje vyko geografijos olimpiada „Mano gaublys“. Mokinius olimpiadai ruošė geografijos mokytoja metodininkė Eugenija Bieliauskaitė ir geografijos vyresnioji mokytoja Neringa Jagėlienė. Sveikiname pirmųjų vietų laimėtojus:
     6 klasės:
     I vieta – Ervinas, 6 c
     II vieta – Urtė, 6 e
     III vieta – Nojus, 6 b, Diana, 6 b ir Justinas, 6 e

     7 klasės:
     I vieta – Ugnius, 7 c ir Ieva, 7 d
     II vieta – Vaiva, 7 a ir Augustė, 7 e
     III vieta – Deimantė, 7 a ir Emilija, 7 a

     8 klasės:
     I vieta – Kamilė, 8 e
     II vieta – Nandas, 8 b ir Tautvydas, 8 b
     III vieta – Izidorius, 8 e

     MOKYKLINĖ GEOGRAFIJOS OLIMPIADA I ETAPAS

     Paskelbta 2022-03-14
     2022 m. vasario 23 dieną progimnazijoje vyko geografijos olimpiados I etapas. Mokinius olimpiadai ruošė geografijos mokytoja metodininkė Eugenija Bieliauskaitė ir geografijos vyresnioji mokytoja Neringa Jagėlienė. Sveikiname pirmųjų vietų laimėtojus:
     6 klasės:
     I vieta – Ervinas, 6 c
     II vieta – Meda, 6 d
     III vieta – Elzė, 6 d

     7 klasės:
     I vieta – Ugnius, 7 c
     II vieta – Vaiva, 7 a
     III vieta – Ieva, 7 d

     8 klasės:
     I vieta – Eimantas, 8 d
     II vieta – Nandas, 8 b
     III vieta – Tautvydas, 8 b

     VILNIAUS MIESTO MOKINIŲ PIEŠINIŲ KONKURSO-PARODOS „VILNIUS MINIATIŪROSE – 6“ LAUREATĖ

     Paskelbta 2022-03-03
     Sveikiname Vilniaus miesto mokinių piešinių konkurso-parodos „Vilnius miniatiūrose – 6“ laureatę Emiliją, 7 e klasės mokinę. Emilija apdovanota Vilniaus miesto savivaldybės laureato diplomu, atminimo dovanėle. Garbės raštus gavo ir kiti mūsų progimnazijos septintų klasių mokiniai – konkurso-parodos dalyviai.

     PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ MATEMATIKOS OLIMPIADA

     Paskelbta 2022-03-03
     Šių metų vasario 24 dieną progimnazijoje įvyko pradinių klasių matematikos olimpiada, kurioje dalyvavo 2-4 klasių mokiniai. Nugalėtojais tapo: Aistis L., 2 b klasės mokinys (mokytoja N. Sedleckienė), Smiltė P., 3 d klasės mokinė (mokytoja K. Startienė), Austėja B., 4 d klasės mokinė (mokytoja D. Sabulienė).
     Sveikiname laimėtojus ir linkime sėkmės Vilniaus miesto 2-4 klasių mokinių matematikos olimpiadoje, kuri planuojama kontaktiniu būdu balandžio 20 dieną.

     RAŠTINGIAUSIO MOKINIO KONKURSAS

     Paskelbta 2022-02-28
     Paskutinę vasario mėnesio savaitę progimnazijoje vyko Raštingiausio mokinio konkursas. Diktantą rašė 5-7 klasių mokiniai. Geriausiai lietuvių kalbos diktantą parašė ir padėkos raštais buvo apdovanotos:
               Urtė Martinaitytė, 5 a klasės mokinė
               Ada Šiaučiulytė, 6 d klasės mokinė
               Deimantė Braziulytė, 7 a klasės mokinė
               Saulė Šalčiūnaitė, 8 c klasės mokinė
     Sveikiname, džiaugiamės ir didžiuojamės!

     VILNIAUS M. RUSŲ (UŽSIENIO) KALBOS MAŽOJI OLIMPIADA – MENINIO SKAITYMO KONKURSAS

     Paskelbta 2022-02-24
     2022 m. sausio 27 dieną vyko Vilniaus m. rusų(užsienio) kalbos mažosios olimpiados II etapas – meninio skaitymo konkursas virtualioje erdvėje. Šiame konkurse dalyvavo du mūsų mokyklos mokiniai. Abu mokiniai užėmė prizines vietas.
     Danielius Bukšnys, 6 d klasės mokinys, 6-ų klasių kategorijoje užėmė III vietą (mokytoja Nijolė Misiukienė), o Ernestas Šukštulis, 7 a klasės mokinys, 7-ų klasių kategorijoje užėmė II vietą (mokytoja Natalija Šukelovič).
    Džiaugiamės mokinių rezultatais.

     „RETORIKA – TAI PROTŲ IR EMOCIJŲ VALDYMO MENAS“ (PLATONAS)

     Paskelbta 2022-02-21
     Vasario 3 dieną Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje į respublikinį viešojo kalbėjimo konkursą anglų kalba susirinko per penkiasdešimt 7–8 klasių mokinių ir juos ruošusių mokytojų iš visos Lietuvos (32 mokyklų). Konkursas vyko nuotoliniu būdu „Zoom“ platformoje. Mokiniai pademonstravo savo puikius oratorinius gebėjimus ir pasidalino labai aktualia ir jiems svarbia tema – „CAN SOCIAL MEDIA HAVE A SIGNIFICANT IMPACT ON HUMAN MOOD AND BEHAVIOUR?“ Dalyviai turėjo puikią progą įtikinamai išsakyti savo mintis ir pasidalinti patirtimi bei įžvalgomis apie naudotojų elgesį, socialinių tinklų įtaką nuomonės formavimui(si), nusiteikimui ir pasaulio suvokimui.
     Konkursas vyko dviem srautais, kuriuose komisijos išrinko po 3 nugalėtojus. Pirmojo srauto antros vietos laimėtoja tapo Vilniaus Gabijos progimnazijos 8 a klasės mokinė Deimantė Navickaitė (mokytoja Virginija Mitrulevičienė). Deimantė prizinę vietą respublikiniame viešojo kalbėjimo konkurse pelno jau antrus metus iš eilės. Skaityti plačiau

      VILNIAUS MIESTO MOKINIŲ PIEŠINIŲ KONKURSAS „VILNIUS MINIATIŪROSE – 6“

     Paskelbta 2022-02-14
     Paroda-konkursas „Vilnius miniatiūrose. Vilniaus kontrastai“ buvo skirtas artėjančiam Vilniaus vardo 700 metų jubiliejui. Kasmet Vilnius keičiasi, išauga nauji pastatai, projektuojamos aikštės, parkai. Kaip Vilniuje dera sena ir nauja? Konkursas „Vilnius miniatiūrose. Vilniaus kontrastai“ kvietė labiau stebėti savo aplinką ir ieškoti motyvų, kurie ragintų susimąstyti apie tai, kaip keičiasi mūsų miestas.
     Vilniaus miesto savivaldybėje parodos „Vilnius miniatiūrose“ ekspoziciją gražiai papildo ir mūsų progimnazijos septintų klasių mokinių darbai. Į konkursą buvo išsiųstos penkiasdešimt keturios miniatiūros. Mažo formato kūrinėliuose atsispindi reali Vilniaus miesto aplinka, miniatiūrų autoriai grafinėmis priemonėmis vaizduoja Vilniaus architektūros pokyčius, išreiškia meilę savo gimtajam miestui.

     MENINIO SKAITYMO KONKURSO „ANT ŽODŽIO SPARNŲ“ II ETAPO NUGALĖTOJAS

     Paskelbta 2022-02-09
     2022 m. vasario 7 d. vyko Vilniaus miesto 1–4 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Ant žodžio sparnų“ II etapas. Konkurso tikslas – puoselėti meninio žodžio suvokimą, skatinti ir ugdyti mokinių kūrybiškumą, mokyti(-s) išraiškingai perteikti skaitomo kūrinio nuotaiką.
     Nugalėtoju tapo 2 d klasės mokinys Bernardas Lukašonokas. Mokinį ruošė mokytoja Rasa Belgerienė. Džiaugiamės ir sveikiname nugalėtoją.

     MENINIO SKAITYMO KONKURSAS

     Paskelbta 2022-02-09
     Sakoma, kad kiekviename kūrinyje yra durelės, tik ne kiekvienas sugeba jas atverti. Tačiau 2022 m. sausio 27 dieną Gabijos progimnazijos jaunieji skaitovai šią mintį sėkmingai paneigė. Gausus jaunųjų lietuviško žodžio puoselėtojų būrys džiugino komisiją bei visus susirinkusius.
     Džiaugiamės laimėtojais:
     7 a klasės mokine Deimante – I vieta,
     6 h klasės mokiniu Faustu – II vieta,
     6 g klasės mokiniu Danilu – III vieta.

     MENINIO SKAITYMO KONKURSAS „ANT ŽODŽIO SPARNŲ”

     Paskelbta 2022-01-24
     2022 m. sausio 19–20 dienomis vyko 1–4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Ant žodžio sparnų“.
     1–2 klasių kategorijoje nugalėtoju tapo Bernardas (2 d klasė). Mokinį ruošė mokytoja Rasa. 3–4 klasių kategorijoje nugalėtoju tapo Simas (4 b klasė). Mokinį ruošė mokytoja Nijolė.
     Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės II etape.

     BIOLOGIJOS OLIMPIADOS I ETAPAS

     Paskelbta 2022-01-14
     2021 gruodžio 7 ir 14 dienomis nuotoliniu būdu vyko Biologijos olimpiados I etapas. Biologijos olimpiadoje dalyvavo 33 5–8 klasių mokiniai. Pirmąsias vietas užėmė 5 klasės mokinė Šarūnė Vaišnoraitė, 6 klasės mokinė Taja Mazėtytė, 7 klasės mokinė Viktorija Ignatavičiūtė, 8 klasės mokinė Saulė Šalčiūnaitė. Pirmųjų vietų laimėtojos atstovaus Vilniaus Gabijos progimnazijai Biologijos olimpiados II etape. Mokinius Biologijos olimpiadai paruošė mokytojai Mindaugas Velmunskis, Agnija Vasiliauskienė, Neringa Jagėlienė, Virginija Kriaučiūnaitė.

     5-8 KLASIŲ BIOLOGIJOS OLIMPIADA VILNIAUS GABIJOS PROGIMNAZIJOJE

     Paskelbta 2022-01-10
     2021 m. gruodžio 15 d. progimnazijoje nuotoliniu būdu vyko 5-8 KLASIŲ BIOLOGIJOS OLIMPIADA, kurioje dalyvavo tridešimt aštuoni 5-8 klasių mokiniai. Konkursą organizavo, vykdė ir darbus vertino biologijos mokytojai: Mindaugas Velmunskis, Agnija Vasiliauskienė, Neringa Jagėlienė ir Virginija Kriaučiūnaitė.
     Sveikiname prizines vietas užėmusius dalyvius! Skaityti plačiau

     6 KLASIŲ MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ, IŠSIŲSTŲ Į VI TARPTAUTINĮ DAILĖS KONKURSĄ „IŠ MANO KRAŠTO. ĮPROČIAI“, VIRTUALI PARODA

     Paskelbta 2022-01-10
     Torunės popamokinės veiklos centras „Skautų namai“ pakvietė dalyvauti VI tarptautiniame dailės konkurse „Iš mano krašto. Įpročiai“, skirtame Kujavijos – Pamario vaivadijos ir Vilniaus krašto vaikams ir jaunimui. Konkurso tikslai: Europos meninio vaikų ir jaunimo ugdymo vertybių skatinimas, lenkų – lietuvių bendradarbiavimo plėtra plastinio meno srityje.
     Kiekviena šeima turi savo įpročių, kai kurie iš jų net tampa kelių kartų tradicijomis. Bendros iškilmės su būtinais patiekalais ir dovanomis yra būdingi didesnei visuomenės daliai, tačiau mažesniame šeimos rate yra puoselėjami savi įpročiai, kurių akimirkomis dailės darbuose siūlė pasidalinti konkurso organizatoriai.

     8 KLASIŲ BERNIUKŲ STALO TENISO TURNYRO REZULTATAI

     Paskelbta 2021-12-29
     2021 m. spalio–gruodžio mėn. 8 klasių berniukams vyko stalo teniso turnyras. Turnyras buvo vykdomas dviejuose pogrupiuose rato sistema.
     Susumavus finalinio ketverto susitikimų rezultatus paaiškėjo, kad I vietą iškovojo Augustas iš 8 e, II vietą – Jokūbas iš 8 e, III vietą – Gabrielius iš 8 c klasės.

     3 KLASIŲ KALĖDINIŲ EILĖRAŠČIŲ ANGLŲ KALBA KONKURSAS

     Paskelbta 2021-12-21
     2021 m. gruodžio 13–17 dienomis vyko 3 klasių kalėdinių eilėraščių anglų kalba konkursas netradicinėje erdvėje. Mokiniai deklamavo pasirinktus eilėraščius, patys rinko geriausiai padeklamavusius. I, II ir III vietų laimėtojai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis. Džiaugiamės, kad mokinai noriai ir aktyviai dalyvavo renginyje.

     III VIETA 31-OJE LIETUVOS MOKINIŲ JAUNŲJŲ GEOLOGŲ OLIMPIADOJE

     Paskelbta 2021-12-06
     2021 m. lapkričio 19 d. nuotoliniu būdu vyko 31-oji Lietuvos mokinių jaunųjų geologų olimpiada, kurią organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Šiemet olimpiadoje dalyvavo 61 mokinys. Mokiniai varžėsi trijose amžiaus grupėse: I amžiaus grupė (4–7 kl.), II amžiaus grupė (8–9 kl.), III amžiaus grupė (10–12 kl.). Šioje olimpiadoje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai. Mokinius olimpiadai paruošė geografijos mokytoja metodininkė ir būrelio ,,Jaunieji geografai – geologai” vadovė Eugenija Bieliauskaitė.
     Olimpiados prizininkai apdovanoti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos diplomais, olimpiados medaliais ir atminimo dovanomis.
     Džiaugiamės ir sveikiname Erviną (6 c) klasės mokinį, užėmusį III vietą 31-ojoje Lietuvos mokinių jaunųjų geologų olimpiadoje!

     SAUGAUS EISMO VIKTORINA „DĖVĖTI ATŠVAITĄ – MADINGA“

     Paskelbta 2021-12-02
     Norėdama atkreipti dėmesį į saugumą kelyje tamsiu paros metu, lapkričio 30 d. progimnazijos Mokinių taryba organizavo saugaus eismo viktoriną ketvirtų klasių mokiniams. Ketvirtokų klasės susibūrė į komandas ir pasiruošė ne tik atsakinėti į klausimus, bet ir pasidabino spalvingomis emblemomis ir net kaukėmis, kiekviena komanda sugalvojo savo šūkį. Po prisistatymų komandoms buvo išdalintos užduotys, kurias ketvirtokai atliko per 15 minučių. Viktorinos vedėjai uždavinėjo klausimus, o atsakiusiems dovanojo atšvaitukus. Komisijai įvertinus visų komandų atsakymus, paaiškėjo, kad daugiausiai taškų surinko ir viktoriną laimėjo 4 a klasės komanda. Skaityti plačiau

     VIKTORINA ANGLŲ KALBA „BUILDING BRIDGES BETWEEN THE UK AND LITHUANIA“ 6 KLASIŲ MOKINIAMS

     Paskelbta 2021-12-01
     2021-11-24 Vilniaus Gabijos progimnazijos aktų salėje įvyko viktorina anglų kalba apie Jungtinės Karalystės ir Lietuvos kultūrą, sportą, muziką, geografiją, politiką ir kitas sritis. Viktoriną parengė ir vedė 8 a klasės mokiniai ir vyresnioji mokytoja Nerita Kairevičiūtė. Savo žinias pasitikrino aštuonios visų 6 klasių mokinių komandos, o geriausiai pasirodė ir I vietą iškovojo 6 c klasės komanda. II vieta atiteko 6 b klasės komandai, o III vieta – 6 h klasės komandai.

     EKOLOGIŠKUMO VIRUSAS PLINTA GABIJOS PROGIMNAZIJOJE

     Paskelbta 2021-11-30
     Kilnių troškimų vedami Vilniaus Gabijos progimnazijos pagrindinės mokyklos mokiniai š. m. lapkričio 11 d. dalyvavo virtualiame respublikiniame aplinkosaugos konkurse „Ekologiškumo virusas plinta 2021“. Visos 5–6 klasių komandos ruošė namų darbus, t. y. prisistatymus ir kūrybinius darbus. Konkurso metu komandos atsakinėjo į šešių turų pačius įvairiausius klausimus: pradedant ekologija ir baigiant matematika. Buvo nemažai įtampos, tačiau jos nepabūgo ir 5 klasės komanda „EKOŽVAIGŽDUTĖS“, laimėjusi prizinę II vietą. Komandos nariai išsidalino ne tik padėkos raštus bet ir prizus: Power bank (nešiojami įkrovikliai). „EKOŽVAIGŽDUTĖS“ komandą ruošė ir konsultavo biologijos mokytoja Neringa Jagėlienė. Skaityti plačiau

     JAUNŲJŲ GEOLOGŲ OLIMPIADA

     Paskelbta 2021-11-19
     2021 m. lapkričio 12 d. Gabijos progimnazijoje vyko Jaunųjų geologų olimpiada, kurioje dalyvavo Jaunųjų geografų-geologų būrelio nariai. Olimpiados užduotis sudarė dvi dalys: tęstinė užduotis su pasirenkamaisiais atsakymais ir sudėtinės užduotys, kurios reikalavo ne tik teorinių žinių, bet ir mokėjimo dirbti su šaltiniais. Skaityti plačiau
     Sveikiname pirmųjų vietų laimėtojus:
     6 klasių mokinių grupė
     Ervinas, 6 c – I vieta
     8 klasių mokinių grupė
     Simona Saulė, 8 b – I vieta

     KONKURSAS-IŠŠŪKIS „3M SMART EARTH“

     Paskelbta 2021-11-15
     2021 m. spalio 15 d. Vilniaus Gabijos progimnazijos 3 a ir 2 d klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame konkurse-iššūkyje tvarumo tema „3M Smart Earth“. Šis konkursas-iššūkis – įsipareigojimo siekti tvaresnės ateities dalis. Jį organizavo UAB „3M Lietuva“.
     Mokiniai turėjo sukurti koncepciją, kuri paremtų tvarumą mokykloje. Jie planavo, kaip būtų galima šią idėją įgyvendinti ir sukurti tai iliustruojantį plakatą, o idėjas atskleisti plakate.      Konkursui buvo pateikta 10 darbų. Didžiuojamės, kad plakatas „Mūsų tvari mokykla“, kurį sukūrė 3 a klasės mokinių komanda, buvo įvertintas ir laimėjo pagrindinį 575 Eur vertės prizą, skirtą mokinių švietimui. Kiti iššūkio dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais. Skaityti plačiau

     LIETUVOS GAMTOS MOKSLŲ OLIMPIADOS III VIETOS LAIMĖTOJA

     Paskelbta 2021-11-12
     Rugsėjo 17 d. vykusioje 13-oje Lietuvos gamtos mokslų olimpiadoje 7 e klasės mokinė Urtė Adomaitytė olimpiadoje užėmė III vietą. Lietuvos gamtos mokslų olimpiados laimėtoją pasveikino ir dovanėles įteikė Vilniaus Gabijos progimnazijos direktorius Andrius Kniška.

     III VIETA LIETUVOS GAMTOS MOKSLŲ OLIMPIADOJE

     Paskelbta 2021-10-06
     Rugsėjo 17 d. vykusioje 13-oje Lietuvos gamtos mokslų olimpiadoje mūsų progimnazijai atstovavo septyni 7 c, d, e klasių mokiniai. Geriausiai sekėsi 7 e klasės mokinei Urtei Adomaitytei, olimpiadoje užėmusiai III vietą. Mokinius Gamtos mokslų olimpiadai paruošė biologijos mokytojas Mindaugas Velmunskis ir fizikos mokytoja Aldona Alkauskienė.
     2020-2021 m. m. pasiekimai