Parodos

2020-2021 m. m.

     Paskelbta 2021-06-10

     5–8 KLASIŲ MOKINIŲ VIRTUALI INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ DARBŲ PARODA „KURIAME VILNIAUS GABIJOS PROGIMNAZIJOS LOGOTIPĄ“

     Paskelbta 2021-06-10
     Mokinių sukurtus logotipus, vadovaujant informacinių technologijų mokytojai Loretai Čivinskienei, galite pasižiūrėti paspaudę čia:
     5–8 klasių mokinių darbai
     Mokinių sukurtus logotipus, vadovaujant informacinių technologijų mokytojai Gintarei Gelžinienei, galite pasižiūrėti paspaudę čia:
     5–8 klasių mokinių darbai
     Paskelbta 2021-06-10
     Mokiniai susipažino su rokoko architektūra ir daile, kostiumo istorija. Kurdami bei interpretuodami rokoko stiliaus damos šukuoseną, moksleiviai savo darbuose perteikė savitą požiūrį į rokoko – vėlyvojo baroko atmainą, rinkdamiesi temą savo kompozicijai. Parodoje matome įvairias tematines rokoko laikmečio gražuolių šukuosenų interpretacijas, puoštas drugių, gėlių, gyvūnų, buities daiktų, architektūros motyvais. Naudojamos aplikavimo detalės, koliažas jungiamas su grafinėmis priemonėmis – tušu, grafito pieštukais. Fone kartojasi tos pačios, tik nespalvotos šukuosenos detalės, kurias papildo juodos, baltos bei grafinėmis faktūromis margintos plokštumos.
     Atlikdami kūrybinę užduotį 8 klasių mokiniai ne tik susipažino su nauju meniniu rokoko stiliumi, bet ir įtvirtino jau turimus, įgytus grafinius įgūdžius.

     Paskelbta 2021-06-10
     Mokiniai, susipažinę su senovės Romos architektūra ir daile, kostiumo istorija, kūrė savo monetą, remdamiesi senovės Romos monetų pavyzdžiais. Monetoje piešė savo autoportretą profiliu, antrame plane – pasirinktą senovės Romos statinį (Panteoną, Koliziejų, triumfo arką ar akveduką). Sukūrė ir pavadinimą savo monetai, kurį užrašė krašte. Moksleiviai savo atvaizdą kūrė antikiniu stiliumi: autoportretuose matomos tunikos, togos, imperatorių vainikai, centurionų šalmai. Darbą atliko grafinėmis priemonėmis: pradžioje naudojo grafito pieštukus, išgaudami monetos reljefo plastiką, šviesotamsą, vėliau – skiestą tušą, juodus rašiklius kontūrams paryškinti. Foną rinkosi tamsų, darbą užbaigė tušu arba guašu.
     8 klasių mokiniai, atlikdami kūrybinę užduotį, ne tik papildė žinias apie Antikos meną ir kultūrą, bet ir įtvirtino piešimo grafito pieštukais įgūdžius.

     Paskelbta 2021-06-04
     Mokinių parodos portretuose vaizduojamas Tėtis savo darbo aplinkos ar mėgstamos veiklos fone. Penktokų darbuose interpretuojamas R. Lichtenšteino komiksų stilius, naudojamos trys pagrindinės spalvų rato spalvos (raudona, mėlyna, geltona), šalia tėčio portreto komponuojami kalbiniai debesėliai su frazėmis, monologu, darbo, mėgstamos veiklos įrankiai bei atributai. Portretinėms kompozicijoms būdingas kruopštus atlikimas, naudojama mišri technika. Tušu, juodais rašikliais atliekamas grafinis piešinys, spalvinama guašu, flomasteriais dėliojami taškeliai.
     5 klasių mokinių portretų paroda skirta visiems stipriems, mylintiems ir atsakingiems Tėveliams artėjančios Tėvo dienos proga.

     Paskelbta 2021-05-28
     6 klasių mokiniai informacinių technologijų pamokose susipažino su animacija, animacijos istorija bei kūrimo technikomis ir kūrė patys, išbandė įvairias animacijos kūrimo technikas ir programėles. Skaityti plačiau

     Paskelbta 2021-05-19
     Kiekvienais metais gegužės 7 dieną yra minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.
     Ta proga septintokai kūrė savo mėgstamiausios knygos viršelį. Kviečiame pasižiūrėti virtualią darbų parodą.

     Paskelbta 2021-05-13
     8 klasių mokiniai pažintį su baroko stiliumi įgyvendino ir atliko kūrybinę užduotį „Šachmatai“. Piešiniuose mokiniai kūrė improvizacijas, remdamiesi tiek juodai baltos šachmatų lentos, šachmatų figūrų grafika bei plastinėmis formomis, tiek naudodami baroko kostiumo detalę – baltą gofruotą apykaklę. Kompozicijos atliktos grafinėmis priemonėmis – tušu, juodais rašikliais, papildomos spalvos – raudoni, pilki atspalviai. Atlikdami dailės darbus mokiniai ne tik susipažino su nauju meniniu stiliumi, bet ir įtvirtino savo kompozicinius, grafinius įgūdžius.

     Paskelbta 2021-05-13
     Mokiniai, susipažinę su senovės Graikijos architektūra, daile, to laikmečio Antikos žmonių apranga (tunikomis, chitonais) bei mitologinėmis būtybėmis, kūrė kompozicijas, remdamiesi senovės graikų keramikos raudonfigūre vazų puošyba. Mitologinė būtybė komponuojama antikinių šventyklų, kolonų fragmentų fone, naudojami graikų meandrų, plalmečių ornamentai. Mokinių darbai atlikti mišria technika. Grafikos meninės išraiškos priemonės (linijos, juodai baltos plokštumos) derinamos su oranžine spalva imituojant, interpretuojant senovės graikų raudonfigūrę vazų puošybą.

     Paskelbta 2021-05-11
     Siekdami suvienyti mokyklos bendruomenę kūrybinei veiklai, šiais mokslo metais surengėme virtualių fotografijos parodų ciklą ir pakvietėme mokinius, tėvelius, senelius, mokytojus ir visus darbuotojus dalintis bei džiuginti savo kūryba.
     Bundanti gamta, pavasario darbai, šventės ir laisvalaikis su anūkais – tai temos, kurias palietė progimnazijos mokinių seneliai, dalyvavę virtualioje fotografijos darbų parodoje „Upeliais pavasaris atbėga“.
     Mokinių senelių paroda „Upeliais pavasaris atbėga“

     Paskelbta 2021-05-04
     Mamos diena Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Tai graži pavasario šventė, puoselėjanti šeimos vertybines nuostatas, ugdanti gebėjimą išreikšti jausmus: meilę, dėkingumą, pagarbą mamai.
     Antrokai piešė savo mamų portretus ir parengė parodą, kuri džiugina mokinių kūrybiškumu. Kokios mamytės panašios ir skirtingos: šviesiaplaukės ir tamsiaplaukės, besišypsančios ir susimąsčiusios, giliomis tarsi ežerai akimis, kuriose švyti Meilė savo vaikams...
     Paskelbta 2021-05-04
     Mokyklos bibliotekoje eksponuojami eilėraščių rinkiniai, kuriuose gražiausios lietuvių poetų Janinos Degutytės, Anzelmo Matučio, Vytauto Mačernio, Violetos Palčinskaitės, Ramutės Skučaitės eilės, skirtos mamai. Apie neapsakomą mamos meilę savo knygelėje „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“ linksmai rašo talentinga rašytoja ir dailininkė Debi Gliori. Meilės ir padėkos motinoms žodžių kraitę papildo Bradley Trevor Greive knyga „Tau, mano Mamyte“.
     Dėkodami savo nuostabiausioms mamytėms už meilę ir rūpestį 4 e klasės mokiniai, vadovaujami Miglės Guogytės, surengė kūrybines gėlių krepšelių gamybos dirbtuvėles. Mokinių sukurti darbeliai jaukiai įsikūrė tarp knygelių su eilėmis bei tekstais mamai.
     Paskelbta 2021-04-27
     Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių, turinčių gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui – Mamai.
     5 klasių mokiniai tapė natiurmortą, kurio pagrindinis motyvas – gėlių puokštė, dovanojama Mamai. Šeštokai piešė ir tapė Mamos portretą, puoštą gėlėmis. Jaunųjų dailininkų darbai atlikti mišria guašo ir koliažo technika. Darbai erdviniai, aplikuoti įvairiaspalviais gėlių žiedais. Kruopščiai atlikti 5–6 klasių mokinių kūrybiniai darbai ne tik papuoš progimnazijos internetinį puslapį, bet ir bus dovanojami brangiausiam žmogui – MAMAI.
     Paskelbta 2021-04-19
     6–7 klasių mokiniai kūrybinei užduočiai naudojo pasirinktą paveikslėlio motyvą, sujungdami savo darbe koliažo ir mišrią techniką.
     6 klasių mokiniai piešinį užbaigė grafinėmis priemonėmis (tušu, juodais rašikliais, grafito pieštukais), naudojo ir skiestą tušą, stengėsi išgauti tas pačias grafines faktūras, medžiagiškumą, linijas, šešėlius, ornamentus bei tonus kaip ir įklijuotame popieriaus lape paveikslėlyje.
     7 klasių mokiniai rinkosi savo darbui žiemos, rudens ar kito metų laiko peizažo motyvą, tapybos darbą pratęsė, jį užbaigdami guašu, teptukais, išgaudami tas pačias spalvas bei pustonius kaip ir paveikslėlyje.
     Paskelbta 2021-04-19
     Aštuntų klasių mokiniai, susipažinę su renesanso stiliumi, kūrė savo monogramas, naudodami pagrindinį Italijos renesanso grotesko ornamentą, juo užpildė inicialų raides.
     Monograma – grafinis darinys, gautas sujungus dvi ar daugiau raidžių į vieną simbolį. Groteskas (pranc. k. įmantrus) - gyvūnų, augalų ir kitų susijusių vaizdų ornamentas, kuriuo buvo puošiami renesanso epochos taikomosios dailės kūriniai. Darbų atlikimo priemonės: tušas, plunksnelės, grafito pieštukai. Mokiniai naudojo pieštinės grafikos menines išraiškos priemones: įvairaus storio linijas, šviesesnes bei tamsesnes grafines faktūras, grafito pieštukų toninę gradaciją. Piešinių fonas atliktas koliažo technika, užpildytas pasirinkto Italijos renesanso dailininko darbų reprodukcijomis.
     Paskelbta 2021-04-13
     Velykos – viena gražiausių ir svarbiausių pavasario švenčių, kurios su nekantrumu laukia ir maži, ir dideli.
     Mokiniai drauge su tėveliais ruošėsi šiai gražiai pavasario šventei. Technologijų mokytojos Genė Vitkuvienė ir Laura Šeštavickienė kviečia pasigrožėti savo mokinių darbais, puošusiais Velykų stalą.
     Mokinių darbų paroda
     Paskelbta 2021-04-13
     5 a, 5 b ir 5 c klasių mokinių margučių paroda
     Paskelbta 2021-04-07
     „Žodis žeidžia, žodis gydo“, – byloja liaudies išmintis. Ir iš tikrųjų gražūs žodžiai visiems daro teigiamą poveikį.
     Prieš šv. Velykas 6 klasių mokiniai surengė nuotolines kiaušinių marginimo dirbtuves, kurioms vadovavo technologijų mokytoja Genė Vitkuvienė. Drauge su mokytoja mokiniai diskutavo apie ištartų ar parašytų žodžių vertę, o geras emocijas perkėlė ant margučių.
     Paskelbta 2021-04-07
     Kovo mėnesį pirmokai aktyviai dalyvavo Vilniaus miesto vaikų aplinkosaugos kūrybinėse dirbtuvėse “Maži darbeliai gali tapti didelių darbų pradžia”, kurių tema: „Velykinės dekoracijos“. Išradingai panaudoję antrines žaliavas, mokiniai ekokūrybiniais darbeliais papuošė savo namus. Už aktyvų ir kūrybišką dalyvavimą eko darbų parodoje, 1g klasės mokiniai buvo paskatinti VSMC padėkomis.
     Paskelbta 2021-04-06
     Kovo 20 dieną minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šią dieną ateina pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Mūsų mokyklos ketvirtų klasių mokiniai rašė Žemei laiškus, naudojo antrines žaliavas. Prisiminė, kiek džiaugsmo mums teikia gamta ir kodėl verta ją saugoti ir rūpintis.
     Paskelbta 2021-04-02
     Karpiniai – tai liaudies meno šaka, artima grafikai. Karpiniai atspindi originalią liaudies kūrybinę savimonę, vieno ar kito krašto etninę kultūrą. Pats karpinys – tai unikalus kūrybinis darbas iš popieriaus, sukurtas žirklių ar rėžtuko pagalba.
     Septintokai padedami technologijų mokytojų Lauros Kaziliūnienės ir Danguolės Narečionienės apjungė šias dvi liaudies meno šakas ir sukūrė savitus karpinių margučius.
     Paskelbta 2021-04-01
     Paskelbta 2021-04-01
     Paskelbta 2021-04-01
     Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakų kūrėjo Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šios šventės idėja priklauso Jellai Lepman. Tai ji parašė atvirą laišką pasaulio skaitytojams ir paragino švęsti šią dieną.
     „Skubu!.. Neturiu laiko!..“ – tokių šūksnių turbūt kasdien išgirstame ne vieną… Bet štai paimi į rankas knygą ir pasijunti kažkaip kitaip. Knygos turi nuostabią savybę – jos padeda neskubėti.
     Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėkime vieni kitiems įdomių knygų ir kartu prisiminkime, kad ir knygos turi savo gimtadienius.
     Paskelbta 2021-03-26
     Su saulės spinduliais ir paukščių čiulbėjimu į Vilniaus Gabijos progimnaziją atkeliavo Pasaulinė Žemės diena. 1–2 klasių mokiniai diskutavo, kodėl reikia saugoti Žemės turtus, taupyti vandenį, nešiukšlinti. Vaikai nuoširdžiai samprotavo, kad Žemė - visų mūsų namai, kuriuos turime branginti.
     Paskelbta 2021-03-19
     Kiekvienais metais kovo 20d. minima Pasaulinė Žemės diena. Lietuvoje Pasaulinės Žemės dienos metu kiekvienas turėtume pagalvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme. Todėl 5 g ir 6-tų klasių mokiniai kūrė darbelius šiai dienai paminėti, o 8-okai rašė savo pasižadėjimus kaip saugos supančią aplinką.
     Paskelbta 2021-03-12
     Virtualioje dailės darbų parodoje 4 klasių mokiniai džiaugiasi grįžtančiais į Lietuvą paukščiais ir sveikina visus su pavasariu.
     Paskelbta 2021-03-10
     Kovo 11-oji – pavasario diena, atvertusi naują mūsų tautos puslapį, atvėrusi valstybei vartus į Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. „Lietuviais esame mes gimę", – todėl tai turėtume prisiminti ne tik Vasario 16-osios ar Kovo 11-osios švenčių proga.
     Paskelbta 2021-03-05
     Sakoma, kad pavasarį ant sparnų parneša paukščiai. Iš tikrųjų, kaskart aukščiau pakylant saulutei, laukiame pirmųjų paukščių giesmininkų. Juos vadiname pavasario pranašais.
     Mūsų mylimos, lašinukais žiemą penimos zylutės savo giesmele pavasarį praneša gerokai anksčiau, tačiau, vos tik pratirpsta sniego paklotas ir pro jį išlenda pirmosios pavasario gėlės, pasigirsta vieversio giesmė, parskrenda varnėnai, kovai, prasideda ankstyvasis pavasaris.
     Paskelbta 2021-03-02
     Artėja visai Lietuvai brangi ir įsimintina data – Kovo 11-oji. Virtualioje dailės parodoje – 7 klasių mokinių darbai, atlikti mišria technika, tušu ir guašu.
     Septintų klasių mokiniai piešė Lietuvos sostinės, gimtojo miesto garsiausius, labiausiai įsimintinus architektūrinius ir kultūrinius objektus, brangius ir kiekvieno lietuvio širdžiai. Darbuose mokiniai naudojo pozityvo-negatyvo metodą, spalvinius akcentus su Lietuvos vėliavos motyvais.
     Paskelbta 2021-03-02
     Optinis menas (angl. Op(tical) Art), dar vadinamas opartu, – viena iš daugelio septintojo dešimtmečio meninių krypčių, ieškojusių universalios meno kalbos. Ši kryptis pagrįsta optiniais ir kinetiniais eksperimentais. Pagrindinis oparto lyderis yra Viktoras Vazarelis (Victor Vasarely, g. 1908), kuris domėjosi kinetinio meno objektais. Optinis menas veikia regėjimo pojūčius ir statiškoje plokščioje erdvėje kuria judančius geometrinius elementus.
     Paskelbta 2021-02-21
     Paskelbta 2021-02-20
     Paskelbta 2021-02-17
     Kviečiame aplankyti virtualią fotografijos darbų parodą „Po balta žiemos skraiste“. Vilniaus Gabijos progimnazijos mokinių tėveliai mums pasakoja apie nuostabų žiemos grožį: nurimusius laukus ir miesto gatves, baltą sniego švytėjimą, vaikų ir tėvelių žiemos pramogas ir kitus mažus stebuklus...
     Paskelbta 2021-02-16
     Lietuvos Nepriklausomybės Aktas – Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.
     2021-01-19
     Kūrybinė gotikos epochos kostiumo interpretacijos užduotis 8 klasių moksleiviams leido ne tik susipažinti su viduramžių antruoju meniniu stiliumi, bet ir su to laikmečio kostiumo istorija, mokinių darbuose ryškiai atsispindi gotikos laikotarpio moterų rūbų stilistika.
     2021-01-18
     Kūrybinėje užduotyje mokiniai piešė pagrindinę romaninės architektūros detalę – pusapvalę arką, joje komponavo fantastines būtybes. Užduotis 8 klasių mokiniams leido suprasti ir pajusti to laikotarpio skulptūros pobūdį, sąsajas su romanikos architektūrinėmis formomis.
     2021-01-17
     Septintoje klasėje moksleiviai supažindinami su Senovės Egipto architektūra ir daile. Parodos kūrybinėse interpretacijose – simboliai, kurių gausu Senovės Egipto dailėje. Tai vabalas skarabėjus, laikomas laimės, sėkmės ir turto simboliu, siejamas su saulės dievu Ra, gyvenimo raktas, valdžios simbolis; dievo Horo akis – amuletas, apsaugantis nuo ligų; lotosas – saulės, tyrumo, Aukštutinio Egipto, meilės, harmonijos, santarvės simbolis; paukštis Benu, vaizduojantis saulės dievo Ra sielą, kylančios ir besileidžiančios saulės simbolis; grifas – herbinis viso Aukštutinio Egipto ženklas. Kurdami kompoziciją, mokiniai naudojo simbolius, piešė savo vardo hieroglifus kartuše – rėmelyje.
     Paskelbta 2021-01-04
     …kai žvelgi horizontan, išvysti vaiką (tikėtina, save!), godžiai besidairantį po gyvenimo sodą, ir tuomet baltutėlė sniego marška užkloja, rodos, visus randus ir nuodėmes. Tarsi šachmatus imi dėlioti savo dienas, metus ir junti takelio virsmą iki greitkelio, girdi skrendančią boružę, kylantį mėnulį, besileidžiančių snaigių melodiją… Imi medituoti žvelgdamas į ramybę nešančias letenėles, į lietaus akių voratinklį, į baltų, geltonų žiedų lengvumą ir pakyli, atitrūksti bei skrendi kartu su vėju atrasdamas drąsos paleisti tai, ko negali pakeisti… Iš naujo atveri akis… Žvelgi į nusigiedrinusį dangų, į žydras gilumas, į saulės sklidiną begalybę. Rudeninės žemės pakviestas prisėdi ir susimąstai: suaugusieji turi ilgus šešėlius, bet nežaidžia su jais, o vaikai, nors jų šešėliai trumpi, žaidžia su jais. Žaidžia ir mėgaujasi, stebi ir stebisi vieni ir kartu… Tu juk irgi buvai vaikas – vadinasi, visuomet ten, kur matei debesis, gali išvysti saulę su širdin įsliūkinančiu kalėdiniu džiugesiu…
     Paskelbta 2020-12-21
     Kalėdos – šeimos šventė. Pagrindinis šios šventės simbolis – Kalėdų eglutė, kurią visa šeima puošia savo padarytais ar nupirktais žaisliukais. Kiekviena šeima šią atrakciją įgyvendina skirtingu laiku: vieni – gruodžio pradžioje, kiti – viduryje, o dar kiti – tik Kūčių vakarą. Seniau kalėdinę eglutę puošdavo tik per Kūčias.
     Paskelbta 2020-12-20
      Mokiniai eglutės žaisliuko projektą kūrė iš plastilino, dėliodami nulipdytus rutuliukus, virveles, darbelyje naudojo kalėdinius ir Naujųjų metų simbolius bei motyvus. Penktųjų klasių mokiniai papildomoms detalėms naudojo spalvotą popierių, karoliukus, blizgančius akmenėlius. Reikia tikėtis, kad mokinukų kruopščiu darbeliu papuošta eglutė bus kitokia – jauki, linksma ir nuotaikinga.
     Paskelbta 2020-12-19
     Jau netrukus Kalėdos! Visų žmonių, o labiausiai vaikučių, laukiama šventė… Įprastai mėgaudavomės padidėjusiu šurmuliu tiek mieste, tiek ir pačioje mokykloje. Vykdavo generalinės kalėdinių koncertų repeticijos, klasės žiburėliai, dovanėlių keitimasis ir mokyklos erdvių puošyba. Dabartinėmis aplinkybėmis daug ko turime atsisakyti dėl saugumo ir bendros visų ateities. Tačiau niekas mums negali uždrausti švęsti sielos viduje ir negali atimti to švento laukimo pačių gražiausių metų švenčių, saugiai ir ramiai su meile atiduodant visa tai kitiems.
     Paskelbta 2020-12-15
     Metams baigiantis sugrįžo į mokyklą septintokų skrybėlės, kurias pavasarį buvome pateikę technologijų konkursui – parodai „Galvos apdangalų šou“. Steampunk stiliaus skrybėles – Jam ir Jai – gamino 7 e klasės mokiniai. Per tą laikotarpį mokiniai tapo Gabijos progimnazijos aštuntokais, o skrybėlės buvo eksponuotos Vaikų ir jaunimo klube „Verdenė“ ir Šeškinės poliklinikoje, kur suteikė gerų emocijų mūsų sveikata besirūpinantiems medikams. Mokinių darbas buvo įvertintas originaliausio darbo diplomu, o mokytojai įteiktas poliklinikos padėkos raštas.
     Paskelbta 2020-12-14
     5–6 klasių mokiniai kūrė kalėdinių džemperių ir kepurėlių projektus, svajojo, kaip būtų galima pasipuošti per Kalėdas.

     Paskelbta 2020-12-13
     2021 metai yra Metalinio Jaučio metai. Jiems skirti mokinių darbai, kuriuose naudojama balto popieriaus plastika, karpiniuose gausu tautodailės elementų – baltų ženklų simbolių bei ornamentų. Piešinių fonas tamsus, kontrastingiems juodai baltų spalvų deriniams lengvumo, skaidrumo suteikia aukso, sidabro spalvos rašikliais piešti baltų ženklai, ornamentai.
     Paskelbta 2020-12-10
     Vilniaus Gabijos progimnazijos 7–8 klasių mokiniai gavo kūrybinę užduotį – sukurti informacinius plakatus ir pagaminti „HUBBLE“ teleskopo modelius. Mokiniai domėjosi kosmoso sritimi ir plakatuose pateikė informaciją apie kosminio teleskopo „HUBBLE“ istoriją, misiją, mokslinę naudą, su juo atliktas nuotraukas.
     Kviečiu visus aplankyti virtualią parodą „Kosminio teleskopo HUBBLE 30-mečio paminėjimas“.
     Paskelbta 2020-12-03
     Interpretuojama italų renesanso tapytojo, grafiko Džiuzepės Arčimboldo kūryba. Šis dailininkas kūrė keistus portretus, kurie buvo nutapyti, tarsi mozaika sudėlioti iš atskirų objektų (vaisių, daržovių, gėlių ir kt.) Mokinių kurtų portretų galerija – tarsi ankstesnės parodos rudeniškų spalvų tąsa.
     Paskelbta 2020-12-02
     Mokinių kurtuose peizažuose atsiskleidžia paskutiniai rudens spalvų blykstelėjimai, primenantys vitražą, jautriai perteikiamas panoraminis tėviškės gamtos vaizdas. Darbai atlikti naudojant lipalą, manų kruopas, tapoma guašu šiltomis spalvomis, pasitelkiamas erdvinis mąstymas net keliais peizažo planais.
     Paskelbta 2020-11-29
     Pieno produktai – unikalus maistas, savo sudėtyje turintis daug žmogui svarbių maisto medžiagų ir vitaminų. Juos vartoti ne tik skanu, bet ir sveika nuo vaikystės iki senatvės...
     Paskelbta 2020-09-20
     Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Mūsų progimnazijos 5-8 klasių mokiniai rašė dailyraštį ,,Rudens sumanymai“ lietuvių, anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis. Savo darbais jie įrodė, kad ir moderniųjų technologijų epochoje globaliame pasaulyje yra svarbus raštas bei kalba.