Parodos

     Paskelbta 2021-02-21
     Paskelbta 2021-02-20
     Paskelbta 2021-02-17
     Kviečiame aplankyti virtualią fotografijos darbų parodą „Po balta žiemos skraiste“. Vilniaus Gabijos progimnazijos mokinių tėveliai mums pasakoja apie nuostabų žiemos grožį: nurimusius laukus ir miesto gatves, baltą sniego švytėjimą, vaikų ir tėvelių žiemos pramogas ir kitus mažus stebuklus...
     Paskelbta 2021-02-16
     Lietuvos Nepriklausomybės Aktas – Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.
     2021-01-19
     Kūrybinė gotikos epochos kostiumo interpretacijos užduotis 8 klasių moksleiviams leido ne tik susipažinti su viduramžių antruoju meniniu stiliumi, bet ir su to laikmečio kostiumo istorija, mokinių darbuose ryškiai atsispindi gotikos laikotarpio moterų rūbų stilistika.
     2021-01-18
     Kūrybinėje užduotyje mokiniai piešė pagrindinę romaninės architektūros detalę – pusapvalę arką, joje komponavo fantastines būtybes. Užduotis 8 klasių mokiniams leido suprasti ir pajusti to laikotarpio skulptūros pobūdį, sąsajas su romanikos architektūrinėmis formomis.
     2021-01-17
     Septintoje klasėje moksleiviai supažindinami su Senovės Egipto architektūra ir daile. Parodos kūrybinėse interpretacijose – simboliai, kurių gausu Senovės Egipto dailėje. Tai vabalas skarabėjus, laikomas laimės, sėkmės ir turto simboliu, siejamas su saulės dievu Ra, gyvenimo raktas, valdžios simbolis; dievo Horo akis – amuletas, apsaugantis nuo ligų; lotosas – saulės, tyrumo, Aukštutinio Egipto, meilės, harmonijos, santarvės simbolis; paukštis Benu, vaizduojantis saulės dievo Ra sielą, kylančios ir besileidžiančios saulės simbolis; grifas – herbinis viso Aukštutinio Egipto ženklas. Kurdami kompoziciją, mokiniai naudojo simbolius, piešė savo vardo hieroglifus kartuše – rėmelyje.
     Paskelbta 2021-01-04
     …kai žvelgi horizontan, išvysti vaiką (tikėtina, save!), godžiai besidairantį po gyvenimo sodą, ir tuomet baltutėlė sniego marška užkloja, rodos, visus randus ir nuodėmes. Tarsi šachmatus imi dėlioti savo dienas, metus ir junti takelio virsmą iki greitkelio, girdi skrendančią boružę, kylantį mėnulį, besileidžiančių snaigių melodiją… Imi medituoti žvelgdamas į ramybę nešančias letenėles, į lietaus akių voratinklį, į baltų, geltonų žiedų lengvumą ir pakyli, atitrūksti bei skrendi kartu su vėju atrasdamas drąsos paleisti tai, ko negali pakeisti… Iš naujo atveri akis… Žvelgi į nusigiedrinusį dangų, į žydras gilumas, į saulės sklidiną begalybę. Rudeninės žemės pakviestas prisėdi ir susimąstai: suaugusieji turi ilgus šešėlius, bet nežaidžia su jais, o vaikai, nors jų šešėliai trumpi, žaidžia su jais. Žaidžia ir mėgaujasi, stebi ir stebisi vieni ir kartu… Tu juk irgi buvai vaikas – vadinasi, visuomet ten, kur matei debesis, gali išvysti saulę su širdin įsliūkinančiu kalėdiniu džiugesiu…
     Paskelbta 2020-12-21
     Kalėdos – šeimos šventė. Pagrindinis šios šventės simbolis – Kalėdų eglutė, kurią visa šeima puošia savo padarytais ar nupirktais žaisliukais. Kiekviena šeima šią atrakciją įgyvendina skirtingu laiku: vieni – gruodžio pradžioje, kiti – viduryje, o dar kiti – tik Kūčių vakarą. Seniau kalėdinę eglutę puošdavo tik per Kūčias.
     Paskelbta 2020-12-20
      Mokiniai eglutės žaisliuko projektą kūrė iš plastilino, dėliodami nulipdytus rutuliukus, virveles, darbelyje naudojo kalėdinius ir Naujųjų metų simbolius bei motyvus. Penktųjų klasių mokiniai papildomoms detalėms naudojo spalvotą popierių, karoliukus, blizgančius akmenėlius. Reikia tikėtis, kad mokinukų kruopščiu darbeliu papuošta eglutė bus kitokia – jauki, linksma ir nuotaikinga.
     Paskelbta 2020-12-19
     Jau netrukus Kalėdos! Visų žmonių, o labiausiai vaikučių, laukiama šventė… Įprastai mėgaudavomės padidėjusiu šurmuliu tiek mieste, tiek ir pačioje mokykloje. Vykdavo generalinės kalėdinių koncertų repeticijos, klasės žiburėliai, dovanėlių keitimasis ir mokyklos erdvių puošyba. Dabartinėmis aplinkybėmis daug ko turime atsisakyti dėl saugumo ir bendros visų ateities. Tačiau niekas mums negali uždrausti švęsti sielos viduje ir negali atimti to švento laukimo pačių gražiausių metų švenčių, saugiai ir ramiai su meile atiduodant visa tai kitiems.
     Paskelbta 2020-12-15
     Metams baigiantis sugrįžo į mokyklą septintokų skrybėlės, kurias pavasarį buvome pateikę technologijų konkursui – parodai „Galvos apdangalų šou“. Steampunk stiliaus skrybėles – Jam ir Jai – gamino 7 e klasės mokiniai. Per tą laikotarpį mokiniai tapo Gabijos progimnazijos aštuntokais, o skrybėlės buvo eksponuotos Vaikų ir jaunimo klube „Verdenė“ ir Šeškinės poliklinikoje, kur suteikė gerų emocijų mūsų sveikata besirūpinantiems medikams. Mokinių darbas buvo įvertintas originaliausio darbo diplomu, o mokytojai įteiktas poliklinikos padėkos raštas.
     Paskelbta 2020-12-14
     5–6 klasių mokiniai kūrė kalėdinių džemperių ir kepurėlių projektus, svajojo, kaip būtų galima pasipuošti per Kalėdas.

     Paskelbta 2020-12-13
     2021 metai yra Metalinio Jaučio metai. Jiems skirti mokinių darbai, kuriuose naudojama balto popieriaus plastika, karpiniuose gausu tautodailės elementų – baltų ženklų simbolių bei ornamentų. Piešinių fonas tamsus, kontrastingiems juodai baltų spalvų deriniams lengvumo, skaidrumo suteikia aukso, sidabro spalvos rašikliais piešti baltų ženklai, ornamentai.
     Paskelbta 2020-12-10
     Vilniaus Gabijos progimnazijos 7–8 klasių mokiniai gavo kūrybinę užduotį – sukurti informacinius plakatus ir pagaminti „HUBBLE“ teleskopo modelius. Mokiniai domėjosi kosmoso sritimi ir plakatuose pateikė informaciją apie kosminio teleskopo „HUBBLE“ istoriją, misiją, mokslinę naudą, su juo atliktas nuotraukas.
     Kviečiu visus aplankyti virtualią parodą „Kosminio teleskopo HUBBLE 30-mečio paminėjimas“.
     Paskelbta 2020-12-03
     Interpretuojama italų renesanso tapytojo, grafiko Džiuzepės Arčimboldo kūryba. Šis dailininkas kūrė keistus portretus, kurie buvo nutapyti, tarsi mozaika sudėlioti iš atskirų objektų (vaisių, daržovių, gėlių ir kt.) Mokinių kurtų portretų galerija – tarsi ankstesnės parodos rudeniškų spalvų tąsa.
     Paskelbta 2020-12-02
     Mokinių kurtuose peizažuose atsiskleidžia paskutiniai rudens spalvų blykstelėjimai, primenantys vitražą, jautriai perteikiamas panoraminis tėviškės gamtos vaizdas. Darbai atlikti naudojant lipalą, manų kruopas, tapoma guašu šiltomis spalvomis, pasitelkiamas erdvinis mąstymas net keliais peizažo planais.
     Paskelbta 2020-11-29
     Pieno produktai – unikalus maistas, savo sudėtyje turintis daug žmogui svarbių maisto medžiagų ir vitaminų. Juos vartoti ne tik skanu, bet ir sveika nuo vaikystės iki senatvės...
     Paskelbta 2020-09-20
     Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Mūsų progimnazijos 5-8 klasių mokiniai rašė dailyraštį ,,Rudens sumanymai“ lietuvių, anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis. Savo darbais jie įrodė, kad ir moderniųjų technologijų epochoje globaliame pasaulyje yra svarbus raštas bei kalba.