Parodos

2021-2022 m. m.

     7 KLASIŲ MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA „CENTURIONAS“

     Paskelbta 2022-06-13
     Senovės Romos dailės interpretacijai pasirinktas centuriono su karine apranga portretas bei pagrindinio Romos amfiteatro Koliziejaus fragmentas antrame plane. Rėmeliuose – romėnų ornamentai. Mokinių piešiniai kruopščiai atlikti, dominuojančios spalvos – kario aprangos spalvos – raudona, geltona, ruda. Romėnai – mozaikos išradėjai, todėl mokinių piešiniuose naudojama aplikavimo technika. Atlikdami kūrybinę užduotį, mokiniai susipažino ne tik su Senovės Romos daile, centurionų karine apranga bei ginkluote, bet ir įtvirtino grafinio piešinio įgūdžius.

     TARTAUTINIS ASTRONOMIJOS „SPACE ART“ KONKURSAS ANGLŲ KALBA

     Paskelbta 2022-06-10
     Norėdami atkreipti dėmesį į Žemės taršą ir skatindami mokinius domėtis astronomija Europos astronomijos švietimo asociacija (EAAE) kvietė Europos šalių mokyklas dalyvauti tarptautiniame „SPACE ART“ konkurse, kuris truko nuo 2021 m. gruodžio mėn. iki 2022 m. kovo mėn.

     8 KLASIŲ MOKINIŲ VIRTUALI DAILĖS DARBŲ PARODA „RENESANSO ŽMOGUS PAGAL P. PIKASO“

     Paskelbta 2022-06-08
     8 klasių mokiniai, susipažinę su Italijos renesansu, atliko kūrybinę užduotį, kuri išties buvo nelengva, – remiantis renesanso kostiumu sukurti žmogaus portretą, interpretuojant XX a. I pusės dailės srovę – kubizmą. Mokiniai susipažino su renesanso laikotarpio vyrišku ir moterišku kostiumu, kuriam buvo būdingas įmantrus siluetas, daugiasluoksniškumas, iškarpos rankovėse, saviti galvos apdangalai. Piešdami eskizus mokiniai rėmėsi P. Pikaso kūrybiniu metodu, jo realaus pasaulio interpretavimu – daiktų geometriniu vaizdu, laisvu erdvės skaidymu plokštumomis, dekoratyvumu. Mokinių darbuose atsisakoma perspektyvos, šešėlių. Pagrindinės dailės parodos darbų meninės išraiškos priemonės – linijos ir plokštumos. Atlikimo technika mišri – tušas ir guašas. Kompozicijų karkasas grafinis, naudojamos įvairaus storio linijos, atliktos tušu. Spalvų gama įvairi – derinamos tarpusavyje tiek ryškios, tiek monochrominės spalvos.
     Mokinių kurti portretai žavūs ne tik atlikimo technika, spalvomis, bet ir pačių autorių vaizduojamų personažų charakterių įvairove.

     LIETUVIŲ KALBOS KŪRYBINIAI – TIRIAMIEJI DARBAI „LIETUVIŲ KALBA YRA MANO KALBA“

     Paskelbta 2022-05-30
     Gegužės mėnesį, kai švenčiama Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, 8 klasių mokinės Urtė (8 c), Saulė Š. (8 c) ir Saulė (8 e), vadovaujamos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Alinos Armonienės, parengė stendinius pranešimus – kūrybinius tiriamuosius darbus: „Nelietuviškų pavadinimų problema“ ir „Žodžių reikšmės ir jų svarba kasdienybėje“, skirtus pasidalinti, kaip mokiniai geba pritaikyti įvairius metodus ir ugdosi aktualias kompetencijas. Kūrybiniai darbai eksponuojami Vilniaus Gabijos progimnazijos bibliotekose erdvėje.

     „KELIAS Į KŪRYBĄ“ – ELIJAUS BESCHMELNOV KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA

     Paskelbta 2022-05-25
     Gegužės 20 d. mokyklos bendruomenė rinkosi į neįprastos parodos neįprastą atidarymą ir pasimatymą su 4 c klasės mokiniu Elijumi Beschmelnov ir jo mama.
     Šventinę parodos atidarymo nuotaiką kūrė Aktorinio meistriškumo ir pantomimos trupės parengtas etiudas „Dailininko fantazijos“, o išskirtinis dailininko vaidmuo atiteko pačiam Elijui, kuriam žaismingai talkino jo draugas Lukas.
     Elijaus autoriniai kūrybos darbai įsikūrė paslaptingame, šiai parodai sukurtame juodajame kambarėlyje, o darbų turinį papildė šviesų instaliacija. Skaityti plačiau

     7 KLASIŲ MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA „ANTIKINĖ VAZA SU ZODIAKO ŽENKLU“

     Paskelbta 2022-05-24
     Mokiniai, susipažinę su senovės Graikijos architektūra ir daile, kūrė antikinės vazos interpretacijas. Zodiako ženklas komponuojamas vazos centre, naudojamas pozityvo-negatyvo metodas, interpretuojama senovės graikų raudonfigūrė ir juodafigūrė keramika. Vazas papildo tradiciniai senovės graikų palmečių ir meandrų ornamentai. Darbai atlikti mišria technika, paroda eksponuojama I aukšto koridoriuje.

     MOKINIŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA, SKIRTA GYVŪNŲ GEROVĖS METAMS, „...IR, ŽINOMA, LAIMĖ YRA ŠUO!“

     Paskelbta 2022-05-20
     Mylėdami gyvūnus atrandame gyvenimo džiaugsmą. Daugelis vaikų svajoja turėti šuniuką, žuvytę arba nors peliuką – gyvą draugą. Šuniukas – bene didžiausia mokinių laimė, džiaugsmas ir svajonė.
     Bibliotekoje dažnai išgirstame gražių pasakojimų apie keturkojus augintinius, todėl sumanėme pakviesti mokinius ypatingas akimirkas perteikti nuotraukose. Taip gimė fotografijų paroda „...ir, žinoma, laimė yra šuo!“
     „Siunčiu savo šuniuko, pudeliuko Kekso, nuotrauką. Jam treji metai, jis mano geriausias draugas, sakyčiau, net kaip brolis”, - rašė 1 b klasės mokinys Emilis.

     RESPUBLIKOS MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ KONKURSAS „PILYS“

     Paskelbta 2022-05-20
     Konkursą organizavo Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos technologijų mokytojos, konkurso organizatorių partneriai – Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centras. Konkurso tikslai: 1) ugdyti ir puoselėti mokinių gilesnius meninius ir netradicinius raiškos būdus bei priemones; 2) ugdyti meilę tėvynei, domėtis pilimis ir dvarais, jų istorija ir paveldu; 3) ugdyti kūrybinius mokinių gebėjimus, skatinti motyvaciją, aktyvumą ir originalumą.
     Į konkursą buvo išsiųsti 15 5–6 ir 8 klasių mokinių darbai. Penktų klasių mokinių piešiniuose vaizduojamos pasakų pilys ir jų gyventojai, darbai atlikti tapybos priemonėmis (aliejine pastele, akvarele bei guašu), ornamentuoti flomasteriais. Šeštokų piešiniuose remiamasi Lietuvos dvarais, darbai atlikti gratažo ir mišria technika. Aštuntokai, interpretuodami gotikos architektūros stilių, darbus atliko grafinėmis priemonėmis.

     5-6 KLASIŲ MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA „MANO PASAKŲ PILYS IR DVARAI“

     Paskelbta 2022-05-20

     8 KLASIŲ MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA „PILIS“

     Paskelbta 2022-05-20

     MAISTO PARODA „VELYKINĖS PUOŠMENOS IR SIMBOLIAI“

     Paskelbta 2022-05-05
     Šventinis Velykų stalas neįsivaizduojamas be margučių. Nederėtų pamiršti ir kitų tradicinių valgių bei puošmenų – viskas, kas dedama ant šventinio stalo, turi simbolinę prasmę. Rengdami parodą siekėme atgaivinti sviesto avinėlio tradiciją. Velykų avinėlis yra ne tik velykinio stalo puošmena, bet ir pavasario simbolis. Bažnytiniame mene avinėlis simbolizuoja Kristaus auką ir dažniausiai vaizduojamas su raudona pergalės vėliava. Su tokia vėliavėle sviesto avinėlis atrodo itin iškilmingai ir pabrėžia šventės sakralumą.
     Pagaminti avinėlį iš sviesto yra kur kas paprasčiau, nei gali pasirodyti. Sviestas yra plastiška medžiaga, visada galima formuoti iš naujo arba išlydyti ir sunaudoti kepiniams. Svarbiausia pabandyti – kas bandė, tam pavyko. Parodoje šalia želmenėlių romiai gulėjo mieli sviesto avinėliai , kuruos sukūrė 7 b klasės mokiniai: Deividas, Pavelina, Simona, Grantas, Laurynas, Ernestas, Gustė. Velykinius kepinius iškepė Maisto ir fotografijos laboratorijos būrelis, margučius augaliniais dažais margino 6 g klasės mokiniai.

     NĖRINIŲ PARODA, SKIRTA MOTINOS DIENAI PAMINĖTI

     Paskelbta 2022-05-05
     Kas gali būti mielesnio mamai, nei jos vaiko rankomis sukurti darbeliai. Parodoje eksponuojami nėriniai buvo įspūdingi savo dydžiu ir stebino kruopštumu, nors dauguma parodos dalyvių yra dar tik penktokai, neseniai pramokę nerti vąšeliu. Šeštokai ir septintokai su šiuo amatu taip pat susipažino tik šiemet. Savo nėrinius mokiniai mėgsta dovanoti, ypač mamoms ir močiutėms. Didesnė dalis nėrinių – tai iš klasikinių „močiutės kvadratėlių“ sukurtos staltiesėlės, pagalvėlės ir rankinės, kurias savo jaunystėje buvo pamėgusios stilingosios hipių judėjimo atstovės, dabartinės močiutės. Tokie kūriniai atgaivina prisiminimus ir suartina kartas.
     Parodoje darbus eksponavo: Tija, 5 d, Gabrielė, 5 d, Liepa, 5 d, Šarūnė, 5 d, Sofija, 5 d, Meilita, 5 d, Gabija, 5 e, Lukas, 5 e, Goda, 6 g, Aironas, 6 e, Ugnius, 7 c.

     FOTOGRAFIJOS PARODA „MĖLYNA IR GELTONA VILNIUJE“

     Paskelbta 2022-05-04
     Progimnazijos virtualioje parodų erdvėje balandžio mėnesį bendruomenės nariai atidarė reportažinės fotografijos parodą „Mėlyna ir geltona Vilniuje“. Fotografijose užfiksuoti solidarumo su Ukraina ženklai, simboliai bei palaikymo akcijų Vilniaus mieste akimirkos.
     Įspūdžiai po aplankytos parodos: „Gera, kad mėlyna ir geltona spalva taip gražiai dera prie lietuviškos trispalvės spalvų – geltonos, žalios ir raudonos“. „Mūsų gimtasis miestas tapo dar jaukesnis“.
     Nuotraukose matome, kad mes, lietuviai, esame kartu su Ukraina, palaikome jos kovą už laisvę ir taiką. Smagu, kad ne tik mokiniai, bet ir mūsų anglų kalbos mokytojos Nerita, Chalina ir Virginija nuotraukose įamžino mėlyną ir geltoną Vilnių.

     5, 6 IR 8-Ų KLASIŲ MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „PAVASARIO PAUKŠČIAI“

     Paskelbta 2022-04-26
     Balandžio 1 dieną yra švenčiama pasaulinė Paukščių diena. Paukščiai gyvena visuose žemynuose ir šiuo metu pasaulyje aptinkama 11161 paukščių rūšis. Bet dėl žmonių veiklos dabar apie 1500 paukščių rūšims yra iškilęs pavojus išnykti, o apie 120–130 paukščių rūšių išnyko per žmonijos istorijos laikotarpį. Remiantis vienkartiniais stebėjimais, Lietuvoje aptinkama 401 paukščių rūšis.
     Šiai dienai paminėti 5, 6 ir 8 klasių mokiniai, pasitelkę savo kūrybiškumą, gamino realistiškus ar stilizuotus paukščius iš faneros bei kartono.
     Mokinių veiklą koordinavo technologijų mokytojos Laura Kaziliūnienė bei Danguolė Narečionienė.

     RESPUBLIKINIS MOKSLEIVIŲ INTEGRUOTAS GAMTOS IR TECHNOLOGIJŲ KONKURSAS–PARODA „PAUKŠČIŲ SUGRĮŽTUVĖS – 2022“

     Paskelbta 2022-04-13
     Šiais mokslo metais Vilniaus Gabijos progimnazijoje startavo respublikinis moksleivių integruotas gamtos ir technologijų konkursas-paroda „Paukščių sugrįžtuvės – 2022“. Konkursą organizavo mūsų progimnazijos biologijos mokytojai Neringa Jagėlienė ir Mindaugas Velmunskis bei technologijų mokytojos Laura Kaziliūnienė ir Danguolė Narečionienė.
     Konkurse varžėsi 26 mokinių darbai 5–6 klasių kategorijoje ir 21 mokinių darbas 7–8 klasių kategorijoje. Darbai buvo atsiųsti iš Anykščių, Joniškio, Kauno, Aukštadvario (Trakų raj.), Kulių (Plungės raj.), Vievio, Panevėžio, Rudaminos (Vilniaus raj.), Nemenčinės (Vilniaus raj.), Trakų bei Vilniaus miesto.
     Dalyviai įvairiomis technikomis pagamino bei aprašė net 25 paukščius, iš kurių populiariausia buvo pelėda (4 darbai), sniegena (5 darbai) ir zylė (5 darbai).
     Š. m. balandžio 7 dieną ZOOM aplinkoje vyko baigiamasis renginys, kurio metu buvo paskelbti konkurso-parodos nugalėtojai. Skaityti plačiau

     „ŽINUTĖ ŽEMEI. TVARI LIETUVA“– VEIKLOS, SKIRTOS ŽEMĖS DIENAI PAMINĖTI

     Paskelbta 2022-04-13
     1, 2 e ir 2 f klasių mokiniai Pasaulinei Žemės dienai paminėti surengė parodą, skatinančią pamąstyti apie mus supančią aplinką, jos pažeidžiamumą.
     Mažieji renginio dalyviai nuo kovo 21 iki balandžio 1 dienos tapė piešinius, sodino įvairius augalėlius, dalyvavo edukacinėse „Žaliojo taško“ veiklose, konferencijoje, mokėsi rūšiuoti šiukšles, kalbėjosi apie aplinkos apsaugą, puošė mokyklos erdves žaliaisiais sodinukais.
     Meilę gamtai savo kūriniais išreiškė ir 2 e klasės keramikos būrelio nariai. Parodoje eksponuojamų darbų tematika labai įvairi – nuo skulptūrėlių iki filosofinių kompozicijų, atspindinčių jaunųjų kūrėjų siekį padaryti pasaulį gražesnį ir saugesnį.

     2 KLASIŲ MOKINIŲ PARODA „MY DREAM HOUSE“

     Paskelbta 2022-04-13
     2022 m. kovo pabaigoje 2 klasių mokiniai kūrė idėjas ir vizualizavo jas parodoje „My Dream House“. Kviečiame apsilankyti ir Jus mokinių internetinėje parodoje paspaudus nuorodą:
     2 klasių projektas
     Mokytojos I. Terechovienė, V. Šimaitienė, Ch. Bogdanovič.

     PARODA „VILNIUS MINIATIŪROSE – 6“

     Paskelbta 2022-03-30
     Visus, mylinčius savo miestą Vilnių, kviečiame aplankyti parodą „Vilnius miniatiūrose – 6“, kuri nuo kovo 29 dienos svečiuojasi Gabijos progimnazijoje ir yra eksponuojama mokyklos bibliotekoje.
     Kasmet Vilnius keičiasi. Išauga nauji pastatai, projektuojamos aikštės ir parkai. Kaip Vilniuje dera sena ir nauja? 17-oje stendų eksponuojamos 22 Vilniaus mokyklų moksleivių ir jų mokytojų miniatiūros, pasakojančios, kaip besikeičianti miesto architektūra keičia miesto veidą. Šie darbai leis užmegzti savotišką dialogą su miestu ir apmąstyti kūrinių autorių santykį su Vilniumi.

     8 KLASIŲ MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA „ROMANINIO STILIAUS KAPITELIS“

     Paskelbta 2022-03-07
     Romanika (pranc. romanesque; it. romanico; vok. romanik – romėniškas) arba romaninis stilius (X–XII a.) laikomas pirmuoju vientisu Vakarų Europos stiliumi. Svarbiausia jėga tuo metu buvo krikščioniškoji bažnyčia, siekusi, kad menas atliktų švietėjišką funkciją. Neraštingiems žmonėms šviesti buvo kuriamos akmeninės „Vargšų Biblijos“. Tai romaninio stiliaus skulptūra – reljefai, puošiantys portalus, kolonų kapitelius.
     Kūrybinėje užduotyje mokiniai piešė romaninio stiliaus kapitelį, jame komponavo laikotarpiui būdingus motyvus: barbariškų mitų herojus, šventuosius, fantastines būtybes, reljefinius ornamentus. Kuriant romaninio stiliaus kapitelį, pagrindinis uždavinys mokiniams buvo perteikti skulptūros reljefiškumą. Tam buvo pasitelkta grafito pieštuko toninė gradacija, leidžianti subtiliau atskleisti šviesos bei šešėlių niuansus, apimtis.

     7 KLASIŲ MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA „EGIPTIEČIO KOLJE“

     Paskelbta 2022-03-07
     Septintoje klasėje mokiniai supažindinami su Senovės Egipto architektūra ir daile. Parodos kūrybinėse interpretacijose mokiniai vaizdavo faraonus, faraones, dievybes, sekdami Senovės Egipto figūros vaizdavimo kanonu: galva vaizduojama šonu, liemuo, akis – iš priekio. Piešinius papildo geometriniai juostiniai ornamentai, simboliai, kurių gausu Senovės Egipto dailėje. Tai ir vabalas skarabėjus, laikomas laimės, sėkmės ir turto simboliu, gyvenimo raktas, valdžios simbolis; dievo Horo akis – amuletas, apsaugantis nuo ligų; lotosas – saulės, tyrumo, Aukštutinio Egipto, meilės, harmonijos, santarvės simbolis; grifas – herbinis viso Aukštutinio Egipto ženklas.

     KUR SAVI STOGAI, TEN IR SAVA KALBA – ARTIMA, MIELA, SUPRANTAMA

     Paskelbta 2022-02-22
     Mums, kurie patį pirmą žodį ištarėme lietuviškai, gražiausia kalba yra lietuvių. Kas nors gali paklausti: „Bet kuo ta lietuvių kalba yra tokia graži, kuo ji ypatinga?”
     Ieškantiems atsakymų parengėme parodėlę bibliotekoje.
     Maloniai kviečiame ją apžiūrėti.

     5-6-Ų KLASIŲ MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „MANO ANIMACINIS HEROJUS“

     Paskelbta 2022-02-22
     Piešimas spalvotu smėliu išlaisvina vaiko kūrybiškumą, nes galima kurti ryškius ir linksmus paveiksliukus, tarsi pamojus stebuklinga lazdele.
     Piešimas spalvotu smėliu taip pat turi teigiamą poveikį nervų sistemai, padeda atsikratyti streso, nerimo, mažina nerimą ir baimę.
     Mūsų progimnazijos mokiniai spalvotu smėliu piešė mėgstamiausius animacinius herojus.

     5–6 KLASIŲ MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA „GĖLĖS LIETUVOS LAISVEI“

     Paskelbta 2022-02-15
     Dailės parodos piešiniuose naudojami gėlių motyvai, pozityvo-negatyvo metodas. Darbai kruopštūs, atlikti grafinėmis priemonėmis – tušu, plunksnelėmis, vienintelis spalvinis akcentas – Lietuvos vėliavos motyvai. Dailės darbų paroda skirta tiek Vasario 16-ajai, tiek artėjančiam Kovo 11-osios dienos minėjimui.

     5 KLASIŲ MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA „VABALAS“

     Paskelbta 2022-02-14
     Mokinių darbai atlikti grafinėmis priemonėmis: grafito pieštukais, tušu, plunksnelėmis. Vabalo siluetas suskaidytas plokštumomis, jos užpildytos tiek grafiniais ornamentais, tiek grafito pieštuko tonine gradacija. Parodos piešiniams dekoratyvumo suteikia raudona ir juoda guašo spalvomis padengtas fonas. Grafinių priemonių naudojimas darbuose ugdo mokinių kruopštumą, įtvirtina grafikos įgūdžius. Tai ir mokyklos erdvės ryškus spalvinis akcentas.

     8-Ų KLASIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „MANO ANGELAS SARGAS“

     Paskelbta 2022-02-07

     8-Ų KLASIŲ MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „MANO INTERJERAS“

     Paskelbta 2022-01-31

     FOTOGRAFIJOS PARODA „AKIMIRKA BEGALINIAME LAIKE“

     Paskelbta 2022-01-26
     Progimnazijos bibliotekoje sausio 21 dieną atidaryta anglų kalbos vyresniosios mokytojos Neritos Kairevičiūtės meninės fotografijos paroda „Akimirka begaliniame laike“.
     Italų psichoterapeuto ir filosofo Piero Ferucci frazė „Gyvenimas yra akimirka begaliniame laike‘‘ įkvėpė autorę sukurti fotografijų apie gyvenimą seriją, kurioje kuriamas dialogas ne tik su žmonėmis, bet ir su nebyliais daiktais, pastatais, augalais. „Gyvenimas praeina tarsi akimirka, o laikas tęsiasi“, – sako autorė.

     6-Ų KLASIŲ MOKINIŲ DARBŲ PARODA „KALĖDINIS ŽAISLIUKAS“

     Paskelbta 2022-01-12
     Eglutę parnešiau iš miško
     Eglutei ašara ištryško.
     Suskubom nešti žaisliukus,
     Dabinti snaigėm spygliukus.

     - Maža eglute, neliūdėk.
     Spindėk visais žaislais, spindėk…

     KALĖDINĖS 5–6 KLASIŲ MOKINIŲ DARBŲ PARODOS „KALĖDINIS DŽEMPERIS SU TIGRIUKU“ IR „ANGELŲ MIŠKAS“

     Paskelbta 2021-12-21
     5 klasių mokiniai kūrė džemperius su 2022 metų talismano – tigriuko – atvaizdu. Penktokai naudojo tautodailės juostinę ornamentiką, darbus atliko mišria technika: piešė tušu, spalvino ryškiomis flomasterių spalvomis ornamentus. Foną aplikavo įvairių dydžių snaigių karpiniais, prieš tai nutapę guašu.
     Parodoje eksponuojami 6 klasių mokinių darbų medžiai, nutapyti monochromatinėmis spalvomis. Monochromatinis (mono + chromatinis) – vienspalvis, tapyboje naudojami vienos spalvos keli atspalviai. Kompozicijose jungiama tapyba su aplikavimo technika. Atskirai iškirpti ir priklijuoti ornamentais puošti angelai papildo, pagyvina pastelinėmis spalvomis nutapytą mišką.

     7 KLASIŲ MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA „2022 METŲ TALISMANAS“

     Paskelbta 2021-12-21
     2022-ieji yra Juodojo vandens tigro metai. Kadangi laikotarpis siejamas su vandens stichija, 2022 m. vadinami Mėlynojo vandens tigro metais.
     7 klasių mokiniai interpretavo populiarią moderniąją XX a. I pusės dailės srovę – kubizmą, susiformavusią 1907–1914 metais Prancūzijoje. Šiai dailės srovei būdingas savitas realaus pasaulio interpretavimas – daiktų geometrinis vaizdas, laisvas erdvės skaidymas plokštumomis, dekoratyvumas, atsisakoma perspektyvos, šešėlių. Kubizmo pradininkas – Pablas Pikaso.

     8 KLASIŲ MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA „2022 METŲ TALISMANAS“

     Paskelbta 2021-12-21
     Optinis menas (angl. Op(tical) Art),dar vadinamas opartu, – viena iš daugelio septintojo dešimtmečio meninių krypčių, ieškojusių universalios meno kalbos. Ši kryptis pagrįsta optiniais ir kinetiniais eksperimentais. Pagrindinis oparto lyderis yra Viktoras Vazarelis (Victor Vasarely, g. 1908), kuris domėjosi kinetinio meno objektais. Optinis menas veikia regėjimo pojūčius ir statiškoje, plokščioje erdvėje kuria judančius geometrinius elementus.
     Kaip ir septintokai, aštuntų klasių mokiniai kompoziciją kūrė, naudodami tą patį 2022 metų talismaną – tigrą. Mokiniai, interpretuodami optinio meno kūrinius, perteikė judėjimo iliuziją, kinetiškumą dėl ryškios baltos ir juodos spalvos kontrasto priešpriešos. Darbus atliko grafinėmis ir tapybinėmis priemonėmis. Mokiniai neapsiribojo juodos ir baltos spalvos kompozicijomis, tapydami akvarele arba guašu, naudojo vaivorykštės spektro spalvas.

     FOTOGRAFIJOS DARBŲ PARODOS BIBLIOTEKOJE

     Paskelbta 2021-12-17
     Kasmet pasaulyje nufotografuojama tūkstančiai milijardų nuotraukų ir tik maža dalis panaudojama meno tikslams.
     Palydėdamos rudenį 6 c klasės mokinės Karina B. ir Deimantė G. pakvietė klasės draugus į personalinių fotografijos parodų „Ramybės laikas“ ir „Rudens laikas“ atidarymą. Karina B. pristatė parodas, o į parodos atidarymą susirinkę klasės draugai įvertino autorių gebėjimą išreikšti sumanymus meninės kalbos simboliais. Mokytoja Danguolė Narečionienė padėkojo mokinėms už gražią iniciatyvą ir kvietė tęsti veiklą. Klasės draugai parodos autorėms įteikė atsiliepimų lankstinukus ir sveikino garsiais plojimais.

     5 KLASIŲ MOKINIŲ VIRTUALI DAILĖS DARBŲ PARODA „RUDENS SKĖTIS“

     Paskelbta 2021-11-15
     Pagrindinis parodos motyvas – rudens simbolis skėtis. 5 klasių mokiniai savo kūrybiniuose darbuose naudojo grafikos ir tapybos menines išraiškos priemones. Dirbdami tušu, plunksnelėmis rėmėsi tautodailės pavyzdžiais – juostų geometriniais ir augaliniais ornamentais. Penktokai guašo, teptukų pagalba įvairiomis kryptimis dėliojo medžių lapų atspaudus, likusias fono vietas baigė spalvinti melsvomis dangaus spalvomis. Piešiniai kruopštūs, įtvirtinami tiek grafinio piešinio, tiek tapybiniai įgūdžiai. 5 klasių mokinių dailės darbų paroda tarsi pražysta visa rudens spalvų gamos palete.

     7 KLASIŲ MOKINIŲ VIRTUALI DAILĖS DARBŲ PARODA „PAPUOŠALAS SU ŽVĖRIES ATVAIZDU“

     Paskelbta 2021-11-15
     Septintokų pirmoji pažintis su dailės istorija prasideda nuo pirmykštės dailės. Mokiniai sužino, kad svarbiausias akmens amžiaus žmonių užsiėmimas buvo me¬džioklė, o pagrindinė pirmykščio meno tema – žvėris. Paleolito laikotarpio urvuose rasti pirmosios urvinės sieninės tapybos pavyzdžiai. Medžiojami tuo metu žvėrys vaizduojami pavieniui, jų siluetai labai išraiškingi, perteikiama apimtis šviesotamsos pagalba, reikiamoms spalvoms išgauti buvo naudojamos gamtinės medžiagos.

     8 KLASIŲ MOKINIŲ VIRTUALI DAILĖS DARBŲ PARODA „KRIKŠČIONYBĖS SIMBOLIS“

     Paskelbta 2021-11-15
     Mūsų eros pradžioje, rytinėje Romos imperijos dalyje atsirado naujas tikėjimas – krikščionybė. Šis tikėjimas buvo persekiojamas, nes skelbė, kad prieš dievą visi lygūs, tiek turtingi, tiek ir vargšai. Pirmieji krikščionys rinkosi melstis katakombose – požeminiuose kapinynuose. Katakombose atsirado ankstyvasis krikščionių menas, pirmieji krikščionių ženklai ir simboliai. Mokiniai, atlikdami kūrybinę užduotį, piešė pasirinktą krikščionybės simbolį, interpretuodami šiuo laikotarpiu atsiradusios monumentaliosios tapybos vitražo atlikimo techniką. Aštuntų klasių moksleiviai naudojo mišrią techniką: spalvos buvo liejamos akvarele, imituojant stiklą; juodo tušo ir plunksnelių pagalba, naudojant skirtingo storio linijas, atliktas vitražo tinklelis. Skaidrios akvarelės spalvos derinamos su kruopščiai atliktu kietu grafiniu piešiniu bei tamsiu fonu.

     6 KLASIŲ MOKINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA „MANO MOKYTOJO PORTRETAS“

     Paskelbta 2021-10-04

     6-7 KLASIŲ MOKINIŲ INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ DARBŲ PARODA „MOKYTOJO PORTRETAS“

     Paskelbta 2021-10-04

     PARODA „TAUTODAILĖS ATSPINDŽIAI MOKINIŲ PIEŠINIUOSE“

     Paskelbta 2021-10-01

     DAILYRAŠTIS, SKIRTAS EUROPOS KALBŲ DIENAI

     Paskelbta 2021-10-01
     Gabijos progimnazijoje jau tapo tradicija rašyti dailyraštį, skirtą Europos kalbų dienai. 5-8 klasių mokiniai per lietuvių kalbos pamokas varžosi, kas gražiau ranka parašys dailyraščio tekstą. Dailiausi darbai atrenkami ir eksponuojami mokyklos bibliotekoje. Šį kartą mokiniai rašė apie mokyklą kaip žinių versmę.
     Mokykla – toji versmė, iš kurios trykšta šviesos, pažinimo, galimybių pasiimti kuo daugiau žinių spinduliai. Atgaivos sielai ir protui čia pakanka. Nuo sportinio žingsnelio, matematinių veiksmų virtinės, raiškiai tariamo žodžio iki skambios muzikos melodijos – visko gausu, skalsu, vertinga ir, be abejo, naudinga.

     PARODA „LIETUVOS DIDYSIS KUNIGAIKŠTIS GEDIMINAS“

     Paskelbta 2021-09-24
     Rugsėjo 28-oji: Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino diena.
     Mokyklos bibliotekoje eksponuojama knygų paroda, kuri kviečia susipažinti su kunigaikščio Gedimino laiškais, prisiminti Vilniaus įkūrimo legendą, apžvelgti reikšmingiausius istorijos faktus.
     Kokį senosios Lietuvos valdovą Gediminą piešė mokytojos Rasos Belgerienės vadovaujami 2 d klasės mokiniai, galite pamatyti mokinių piešiniuose.
     2020-2021 m. m. parodos