Pamokos netradicinėje erdvėje: Nemuno slėniai, pilys ir pievų medaus skoniai

Pavasariniais žiedais pasipuošusi gegužė viliote vilioja pasidžiaugti Lietuvos gamta. Jos žieduose, jaunų lapų šlamėjime ir lakštingalos giesmių vilionėse prapuola kasdienybė ir priartėja amžinieji dalykai. Pavasarį nubunda ne tik gamta, bet ir begalinis noras keliauti, aplankyti dar nematytas vietas. 

 Šiemet, kai pirmieji pavasario mėnesiai anaiptol nelepino šiltėjančiais orais, ir dabar, kai medžiai, pievos jau pasidabino žalia spalva, 7 b, 7 c, 7 g klasių mokiniai nutarė mokytis netradicinėje erdvėje ir išvyko į edukaciją „Nemuno slėniai, pilys ir pievų medaus skoniai“.

Kelionė prasidėjo saulėtą gegužės 19 d. rytą. Būrys puikiai nusiteikusių mokinių, lydimi mokytojų Lauros Kaziliūnienės, Danguolės Narečionienės ir Astos Šalkauskaitės išvyko link Lietuvos upių tėvu vadinamo Nemuno. Grožėdamiesi puikiais, vaizdingais reginiais, pasiekėme Raudonės pilį. Jos puošmena – didysis bokštas. Pakilę į apžvalgos aikštelę, gėrėjomės kvapą gniaužiančiais vaizdais į Nemumo slėnį: atsivėrė Raudonės miestelio apylinkių grožis, džiaugėmės žaliais parkais, tvenkiniais.

Kita stotelė – aukštame Nemuno krante tarp medžių pasislėpusi senoji Panemunės pilis. Čia mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Pilies lobio paieška“, kurios metu jaunieji lankytojai ieškojo lobio, vadovaudamiesi nuorodomis, atsakydami į klausimus, spręsdami kryžiažodžius, rebusus. Dalyviams ne tik pavyko surasti lobį, bet ir įgyti žinių apie Panemunės pilį, šio krašto istoriją.

Kelionė tęsėsi „Medaus slėnyje“. Grožėjomis pavasario gamtos dovanomis – pievų žaluma, žydinčiais kaštonais ir alyvų krūmais, uodėme gaivų miško, laukų aromatą. Bitininkas papasakojo įdomių istorijų apie sunkų bičių darbą. Ragavome įvairių rūšių medaus, lyginome skonius, kvapus, spalvas. Pasivaišinome žolelių arbata ir medaus pyragu.

Pamokų netradicinėse erdvėse dieną mokiniai baigė Panemunių regioninio parko lankytojų centre. Čia jie gilino savo žinias apie Nemuną ir žmonių gyvenimą senaisiais laikais.

Pavasarėjanti žemė kasdien įkvepia vis didesnį norą gyventi, mylėti, džiaugtis viskuo, kas aplink mus. Neblėsta noras pasišildyti saulės spinduliuose ir atverti langus – tikruosius ir savo sielos, patirti atradimo, pažinimo džiaugsmą. Pamokos netradicinėse erdvėse labiau įsirėžia į mokinių atmintį. Tai puikus būdas suderinti sveiką pasivaikščiojimą gamtoje ir atradimo džiaugsmą. Diena buvo gausi netikėtų patirčių, malonių akimirkų. Tai, ką aplankėme, išvydome, atradome, mus sužavėjo, privertė nusišypsoti, paliko neišdildomų įspūdžių.

Laura Kaziliūnienė, Danguolė Narečionienė, Asta Šalkauskaitė

-->

Veiklų kalendorius

2024 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Iki pavasario (Velykų) atostogų liko:
dienos
0
2
valandos
1
5
minutės
5
8
sekundės
0
6

Idėjų bankas
Idėjų bankas
Rekomendacijos ir patarimai tėvams, kaip pasirūpinti vaikų saugumu
20 žingsnių vaikams ir paaugliams, kaip apsaugoti savo asmens duomenis internete