Netradicinės pamokos

     Paskelbta 2021-06-23
     Įsivaizduokite... nulipdote plastilino figūrėlę, o ji pradeda vaikščioti, bėgioti, kalbėti :) Jaunieji stebukladariai – keramikos būrelio 1 ir 3 klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos Lauros, su artimųjų pagalba sukūrė trumpus nuotaikingus filmukus, kuriuose pagrindiniai veikėjai – pačių nulipdyti personažai. Filmukai sukurti naudojant STOP KADRO techniką.
     Nemenki iššūkiai mūsų laukė: istorijos kūrimas, personažo lipdymas, fono, aplinkos piešimas, konstravimas, klijavimas, įvairių medžiagų darbe panaudojimas, darbo vietos pasiruošimas, tinkamas apšvietimas, įgarsinimas, fotografavimas telefonais arba planšetėmis.
     Mokinių darbuose nuoširdi žmogaus ir kačiuko draugystė, kiaulyčių išdaigos, ugnies keliami pavojai, greiti sraigės pasivažinėjimai, ežio pasaulis, besmegenių pokštai ir kitos istorijos.
     Veikla smagi ir įtraukianti, tad visus, norinčius kurti ateinančiais mokslo metais, kviečiame lankyti LIPDYTOS ANIMACIJOS STUDIJĄ.

     Paskelbta 2021-06-23
     Gegužės-birželio mėnesiais 5 a, 5 b ir 5 c klasių mokiniai dalyvavo integruotoje muzikos ir technologijų projektinėje veikloje „Muzikos instrumentai“. Technologijų pamokų metu iš turimų medžiagų namuose (skardinių, balionų, vienkartinių įrankių...) mokiniai gamino ir dekoravo muzikos instrumentus, kuriuos vėliau išbandė muzikos pamokoje.
     Veiklą koordinavo technologijų mokytojos Laura Kaziliūnienė, Danguolė Narečionienė ir muzikos mokytojas Arūnas Maliukas.
     Mokinių darbai
     Paskelbta 2021-06-22
     Besibaigiant mokslo metams, birželio 7 ir 10 dienomis, pradinės mokyklos 4 d klasės mokiniai (mokytoja Edita Venckutė) ir pagrindinės mokyklos 7a, b, e klasių mokiniai (mokytoja Alina Armonienė) dalyvavo mokslinėje – kūrybinėje popietėje „Mokydamas mokausi”. Integruotos lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo pamokos „Pažindamas pasaulį pažįstu save” metu pristatė savo kūrybinius patyriminius darbus – projektą, kurį atliko pasaulio pažinimo (ketvirtokai) ir lietuvių kalbos pamokų metu (septintokai). Mokinių teigimu, tai buvo vienas įdomiausių kūrybinių patyriminių pamokos projektų. Dalydamiesi patirtimi turime galimybę augti, mokytis ir tobulėti.

     Paskelbta 2021-06-22
     Keramikos būreliui persikėlus į nuotolį iškilo klausimas, iš ko gi mes lipdysime? Teko išbandyti viską: lipdėme iš plastilino, modelino, drauge gaminomės druskos tešlą, lipdėme iš jos, bet galiausiai vis tiek sugrįžome prie molio. Pamokų metu mokiniai galėjo paklaidžioti painiais žymiausių senovinių labirintų vingiais, pasižvalgyti į šimtamečius molio ir šiaudų namelius bei ištisus miestus, pasiklausyti paukščių balsų, atkreipti dėmesį į jų kūno formų įvairovę, susipažinti su senovės baltų dievais ir deivėmis.

     Paskelbta 2021-06-18
     Paskelbta 2021-06-17
     Mokiniai, dalyvavę Gabijos progimnazijos renginyje „Profesijų savaitė“, informacinių technologijų pamokose rengė skaidres apie profesijas: ieškojo internete informacijos, kur galima įgyti norimą profesiją, kokie jos privalumai ir trūkumai, domėjosi profesijos poreikiu ir perspektyvomis. Mokiniai pasidalijo mintimis, kodėl jiems ši profesija atrodo patraukli.
     Mokinių sukurtus įdomiausių profesijų pristatymus, vadovaujant informacinių technologijų mokytojai Loretai Čivinskienei, galite pasižiūrėti paspaudę čia:
     7 klasių mokinių darbai
     Mokinių sukurtus įdomiausių profesijų pristatymus, vadovaujant informacinių technologijų mokytojai Gintarei Gelžinienei, galite pasižiūrėti paspaudę čia:
     7 klasių mokinių darbai
     Paskelbta 2021-06-14
     Birželio 9 d. knygų garsinis skaitymas gamtoje „Po klevu“ dėl pabirusio lietaus ir vėsaus oro persikėlė į mokyklos biblioteką. Prasidėjus vasarai ir mokslo metams artėjant prie pabaigos į rytmetį su knyga pasikvietėme 3 c klasės mokinius.
     Garsiniam skaitymui pasirinkome Giedrės Rakauskienės knygelę „Dramblys ir antis“ (2016).
     Tai trumpa paveikslėlių knyga apie begalinį troškimą turėti draugą, o kai ko nors labai nori, net neįmanoma gali virsti įmanoma. Tereikia pastangų. Abipusių! Jis – didelis dramblys, ji – mažutė antis. Bet ar gali būti taisyklės, ribos ar kiti trukdžiai tikrai draugystei? Juk visi žinome, kad tai, kas tikra, nugali visas kliūtis ir yra amžina.

     Paskelbta 2021-06-09
     Valgio gaminimas yra svarbi ugdymo dalis. Ką valgyti, kokius produktus pasirinkti, ką su kuo derinti, kaip gaminti, kaip patiekti – daugybę panašių problemų turime spręsti kasdien. Maistas mums visiems yra gyvybinė būtinybė, o kai kam – ir saviraiškos dalis. Mokiniai mėgsta sukiotis virtuvėje, jie visada laukia tokių pamokų, kai ruoš valgį kartu su draugais. Veikla labai smagi, bet dažniausiai komandinis ir skubotas darbas užgožia individualybę. Nuotolinis individualus mokymasis atskleidė ne vieną talentingą kulinarą. Tik išaiškėjo kita bėda – prastos ir nekokybiškos „kulinarinių šedevrų“ nuotraukos. Mokiniams padėti mielai sutiko fotografijos mokytoja Jolita Baranauskienė. Prieš Velykas šeštųjų klasių mokiniams per technologijų pamokas buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės. Mokiniai mokėsi ne tik marginti, bet ir fotografuoti margučius. Vėliau gavo daug patarimų, kaip fotografuoti maistą – du mėnesius mokiniai gaudavo ne tik valgių gaminimo užduotis, bet ir fotografės atsiliepimus apie jų atsiųstas nuotraukas. Šis laikotarpis buvo labai kūrybiškas ir vaisingas, nuotraukų kokybė pastebimai pagerėjo, atsiskleidė nauji mokinių gabumai. Mokytojoms Genei Vitkuvienei ir Jolitai Baranauskienei tokia veikla buvo itin džiuginanti ir pasirodė labai perspektyvi, tad kilo sumanymas pakviesti šių klasių mokinius į papildomo ugdymo būrelį ateinančiais mokslo metais. Būsimi septintokai laukiami Maisto ir fotografijos laboratorijoje.
     6 klasių darbai
     Paskelbta 2021-05-06
     Balandžio 13 dieną vyko 5 b ir 5 c klasių, o gegužės 3 dieną 7 d ir 7 e klasių nuotolinis susitikimas su gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ darbuotojais, kurie papasakojo apie šuniukų priežiūrą namuose, davė daug naudingų patarimų, kaip juos prižiūrėti bei rūpintis šuns emocine ir fizine sveikata.
     Po susitikimo mokiniai dalijosi savo įspūdžiais: džiaugėsi, kad sužinojo daug naudingų dalykų apie šunų elgesį, įpročius, kūno kalbą. Klasės valandėlėje dalyvavę mokiniai pasakojo apie savo augintinius, apgailestavo, kad dar vis yra žmonių, kurie nesirūpina auginamais gyvūnais ir juos palieka likimo valiai. Mokiniai, pasibaigus karantinui, norėtų apsilankyti gyvūnų globos organizacijoje „Lesė“.
     Paskelbta 2021-04-08
     Ar Jūs esate piešę ant pieno? 1 f klasės mokiniai kartu su mokytoja Jolita Šiukštuliene atliko bandymą ir pamėgino piešti ant pieno. Naudodami dažus, pieną, indų ploviklį, lėkštes ir ausų krapštukus, vaikai kūrė piešinius ant pieno. Eksperimento metu mokiniai išsiaiškino, kad indų ploviklis stumia pieno riebalus, o kartu jame ir esančius dažus – tokiu būdu sukuriami gražūs, nepakartojami ornamentai. Kad ir kiek kartų pieštume ant pieno, bus vis kitokia ir neapsakomai įdomi patirtis, nes procesas visada skirtingas ir unikalus!
     Paskelbta 2021-04-08
     Kovo mėnesį informacinių technologijų pamokose šeštų klasių mokiniai, taikydami STEAM metodiką, tyrinėjo Lietuvą ir parengė pristatymus projektui „Virtuali ekskursija“, kurios pagrindinis tikslas buvo per informacinių technologijų pamokas integruoti matematikos, etninės kultūros, geografijos, istorijos turimas žinias, jas praplėsti, sužadinti mokinių kūrybingumą, smalsumą, išradingumą, planavimo įgūdžius.
     Informacinių technologijų pamokose 6-tų klasių mokiniai rengė pristatymus, kuriuose, taikydami geografines žinias, nurodė Lietuvos miestų vietas, remdamiesi matematika, apskaičiavo atstumus, greitį, laiką, pritaikydami etnokutūros, istorijos žinias, domėjosi lankomais objektais skirtinguose miestuose, pateikė apie juos įdomiausius faktus.
     Paskelbta 2021-03-31
     Bendradarbiaujant socialinei pedagogei Jolitai, psichologei Dovilei P. ir dorinio ugdymo mokytojoms Eglei bei Renatai, vyko šiai temai skirtos dorinio ugdymo pamokos, kurių metu buvo aptarta patyčių sąvoka, mokinių pastebėtos patyčių apraiškos. Buvo diskutuota, kaip jaučiasi vaikas, jei bendraamžiai iš jo pasityčioja, aptarti tinkami ir netinkami reagavimo į patyčias būdai bei siūlymai, išsiaiškinta, kas padeda pasijusti geriau. Mokiniai simbolinėje širdelėje rašė patarimą/padrąsinimą patyčias patiriančiam vaikui. Tokiais patarimais norime pasidalinti su Jumis.
     Paskelbta 2021-03-30
     Kasmet nuo 1993 metų kovo mėnesio 22 dieną pasaulyje minima Vandens diena. Gamtos ir socialinių mokslų metodinė grupė siekdama atkreipti dėmesį į vandens svarbą visą savaitę, nuo kovo 22 iki kovo 26 dienos, aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose su 5–8 klasių mokiniais.
     Mokytojai, skatindami sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų, pamokose žiūrėdami vaizdo medžiagą su mokiniais ,,Geriamojo vandens technologijos“, aptarė pateiktas technologijas ir svarbią žmonėms problemą dėl gėlo vandens stokos. Mokiniai buvo paskatinti labiau tausoti turimus išteklius ir daugiau rūšiuoti savo šiukšles.
     Paskelbta 2021-03-23
     Vandens poreikis neišmatuojamas jokiais matais. Vanduo – itin svarbus junginys Žemėje. Ne be reikalo sakoma, kad vanduo – tai gyvenimas. Jis reikalingas daugumai fiziologinių reakcijų. Vanduo skatina jaustis geriau.
      Minint Pasaulinę vandens dieną, 2021-03-22 dieną vyko penktokų protmūšis ,,Vanduo – gyvybės šaltinis“, kurį vedė aštuntos klasės mokiniai. Penktokai aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus apie vandens reikšmę žmogaus gyvenime, kaip reikia taupyti vandenį, neteršti vandens telkinių.
     Paskelbta 2021-03-23
     Lietuvių kalbos pamokose mokiniai prisiminė Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, kuri minima vasario 21-ąją. Džiaugiamės, kad progimnazijos biblioteka kartu su fotografijos būreliu parengė pristatymą apie tai, kuo ypatinga ir svarbi lietuvių kalba. Mokiniai savo žinias galėjo pasitikrinti ir įvertinti dalyvaudami viktorinoje.
     Kviečiame pasigrožėti mokinių darbais ir įvertinti savo lietuvių kalbos žinias.
     Paskelbta 2021-03-16
     Kovo 11-ąją Lietuvoje švenčiama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Minėdami valstybės gimtadienio šventę 5 c ir 5 b klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje pilietiškumo pamokoje „Mes – jaunieji Lietuvos ambasadoriai“, kurios metu virtualiai bendravo su Varėnos Ąžuolo gimnazijos abituriente, projekto „Mokykla – Europos parlamento ambasadorė“ dalyve.
     Paskelbta 2021-03-15
     Minint vieną iškiliausių mūsų šalies istorijoje datų – Lietuvos Nepriklausomybės dieną – š. m. kovo 10 d. nuotoliniu būdu vyko 8 klasių mokinių protmūšis „Mes tikrai mylim Lietuvą“. 8 a, 8 b, 8 c, 8 d, 8 e klasių mokinių komandos, kurias sudarė penki nariai ir komandos kapitonas, rungėsi turiningame protų mūšyje, demonstruodami Lietuvos istorijos, geografijos, gamtos, sporto, literatūros ir etnokultūros žinias.
     Paskelbta 2021-03-12
     Visą vasario mėnesį Gabijos progimnazijos 5–8 klasių mokiniai, nors ir esant karantinui, galėjo puikiai save realizuoti netradicinėje fizinio aktyvumo veikloje. Paskatinti fizinio ugdymo mokytojų Ritos Rukienės ir Linos Bagdonienės bei matematikos mokytojų: Birutės Milimavičienės, Neringos Lazaitienės, Marijos Siliuk, Anželos Ruškevič, Valdos Žemaitytės, mokiniai dalyvavo fizinio ugdymo ir matematikos integruotoje veikloje „Erdvinių kūnų lipdymas iš sniego“.
     Paskelbta 2021-03-12
     Minint Kovo 11-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vilniaus Gabijos progimnazijos septintų klasių mokiniai demonstravo savo žinias, kurdami kryžiažodžius skaičiuoklėje, ieškodami įdomių faktų apie Lietuvą. Mokiniai kviečia priimti iššūkį ir išspręsti jų kurtus kryžiažodžius.
     Paskelbta 2021-03-12
     Kovo 9 dieną minima pirmojo žinomo rašytinio Lietuvos paminėjimo, garsinimo diena, skirta Lietuvai pagerbti, Lietuvos vardui ir lietuvybei pasaulyje skleisti. Minėdami šią dieną penktų ir šeštų klasių mokiniai, padedant informacinių technologijų mokytojoms Gintarei Gelžinienei ir Loretai Čivinskienei, WordArt programėlėje rašė brangiausius žodžius tėvynei – Lietuvai.
     Paskelbta 2021-03-04
     Mokslinių tyrimų duomenimis pusryčių svarba turi didelę reikšmę augančio žmogaus organizmui. Linksmai ir kūrybiškai patiektas maistas lėkštėje, derinant maisto pasirinkimo žinias, gali paskatinti vaikus ugdytis sveikos mitybos įpročius bei tapti puikiu energijos šaltiniu sėkmingai dienos pradžiai.
     Nuotolinių pamokų metu pradinio ugdymo mokytojos Rasa Solovejienė, Jolita Šiukštulienė ir Rita Adomonienė paragino savo auklėtinius, 1e, 1f, 1g klasių mokinukus, atskleisti kūrybinius gebėjimus įvairiai ir sveikai pusryčiaujant, taikant sveikos mitybos principus, dalyvaujant sveikos gyvensenos nuotoliniame konkurse „Sveikų pusryčių lėkštė“.
     Paskelbta 2021-02-22
     Saugesnio interneto diena (Safer internet day), kiekvienais metais minima pirmą vasario antradienį, šiais metais buvo minima vasario 9 d. Ji tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių.
     Paskelbta 2021-02-03
     Sausio mėnesį 1e, 1f, 1g klasės mokiniai, paskatinti savo tėvelių bei klasės auklėtojų, pradinio ugdymo mokytojų Rasos Solovejienės, Jolitos Šiukštulienės ir Ritos Adomonienės, pasinėrė į gamtamokslinę veiklą. Pirmokai sužinojo, kad žvarbiomis žiemomis paukšteliams sunku susirasti maisto po storais sniego patalais, jie alksta, neretai žūsta. Mokiniai stebėjo žiemojančius paukščius, domėjosi jų elgsenos įpročiais, mitybos ypatumais.
     Paskelbta 2020-11-25
     Lapkričio mėnesio trečią savaitę antrųjų klasių mokiniai dalyvavo integruotame anglų kalbos ir teatro renginyje „Show a colour with your body“, o 2 d klasės mokiniai šių pasirodymų ciklą užbaigė salėje. Deja, bet renginys vyko be žiūrovų, tačiau tai nesutrukdė mokiniams būti aktyviems, išradingiems bei kūrybingiems.
     Paskelbta 2020-11-23
     Kasdieniam ir šventiniam stalui kaip atskiras patiekalas ar užkandis ruošiami įvairių rūšių sumuštiniai. Sumuštinių pagrindas yra įvairių rūšių duona, pyrago riekelės, bandelės, grūdų paplotėliai, trapučiai, krepšeliai.
     Paskelbta 2020-11-22
    Ne tik skaitydami ar rašydami sužinome apie mus supantį pasaulį. Dar svarbiau patiems pajusti, pabandyti, pamatyti. O to pasiekti padės eksperimentai. Kiekvienam pirmokui tai labai smagi veikla, kurios metu sužadinamas smalsumas, kūrybiškumas, džiaugsmas. Bandymų nauda-mokymasis per patirtį. Lapkričio 18 d. 1 f klasės mokinukai atliko 8 eksperimentus su vandeniu.
     Paskelbta 2020-11-04
     Š. m. spalio 6 dieną mūsų progimnazijoje „RIMI LIETUVA“ 5 c klasės mokiniams pristatė projektą „RINKIS SVEIKIAU“.

     MIŠKO PAMOKA

     Paskelbta 2020-10-19
     Pirmųjų klasių auklėtojų ir tėvelių iniciatyva progimnazijoje vyko edukacinės pamokos miško sodinimo, auginimo, priežiūros tema. Smalsiems pirmokėliams miškininko profesiją pristatė miškininkas, ekologas R. Eraminas. Supažindindamas vaikus su miško gyvūnijos ir augalijos gausa, medelių genėjimo paslaptimis ir pareiga kovoti su gamtos tarša, miškininkas akcentavo, kad ilgalaikis susitikimų su mokiniais tikslas – užauginti naują miškininkų- aplinkosaugininkų kartą, kuri kurtų ir puoselėtų žaliąją Lietuvą.