Trečiųjų klasių projektas „Mes – Žemės vaikai“

     Visą balandžio mėnesį trečiųjų klasių mokiniai vykdė integruotą pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos, dailės ir technologijų projektą „Mes – Žemės vaikai“. Projekto tikslas buvo skatinti mokinius suprasti, kad Žemės išsaugojimu privalome rūpintis visi ir kiekvieną dieną parodyti, kaip galime prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.
     Pasaulio pažinimo pamokose mokiniai susipažino su parskridusiais paukščiais, pirmosiomis pavasario gėlėmis, rengė pristatymus apie oro, vandens tausojimą, gamtos saugojimą. Trečiokai domėjosi į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytais gyvūnais ir augalais, parengė ir pristatė medžiagą bendraklasiams. Visi mokiniai atliko tyrimą „Kaip tvarkomos atliekos artimiausioje aplinkoje“. Tyrimo metu jie skaičiavo žingsnius iki artimiausio atliekų konteinerio, suskaičiavo, kiek ir kokių atliekų per savaitę išmeta šeima, stebėjo, kokios šiukšlės mėtosi prie jų namų. Paskui mokiniai apibendrino gautus rezultatus, padarė išvadas. Dailės ir technologijų pamokose piešė parskridusius paukščius. Per lietuvių kalbos pamokas rinko paukščių pamėgdžiojimus, patarles ir mįsles.
     Mėnesio pabaigoje įvyko nuotolinis projekto užbaigimas ir apibendrinimas. Visų trečiųjų klasių atstovai pristatė įdomiausią medžiągą, savo žinias galėjo pasitikrinti, atsakydami į viktorinos klausimus, gėrėjosi savo ir savo draugų kūrybiniais darbeliais. Vaikai džiaugėsi nuveiktais darbais ir jų rezultatais.
     Meilė Lietuvai ir jos gamtai prasideda nuo mažų, paprastų darbų. Kiekvienas galime padaryti kažką gera – pasodinti medį, iškelti inkilą, surinkti šiukšles ir rūšiuoti atliekas.
     Šie mūsų trečiaklasių darbai – gražiausia dovana pavasarėjančiai Žemei, padėka jai už gyvybę, gamtos grožį ir stebuklus.

     3 klasių projektas „Mes – žemės vaikai“
Tekstą parengė Birutė Valavičienė