MENINIŲ STILIŲ INTERPRETACIJOS

8 klasių mokinių dailės darbų paroda „Valdovas“, skirta Vilniaus 700 metinėms paminėti

(romaninio stiliaus skulptūros interpretacija)

Romanika (pranc. romanesque; it. romanico; vok. romanik – romėniškas) arba romaninis stilius (X–XII a.) laikomas pirmuoju vientisu Vakarų Europos stiliumi. Svarbiausia jėga tuo metu buvo krikščioniškoji bažnyčia, siekusi, kad menas atliktų švietėjišką funkciją. Neraštingiems žmonėms šviesti buvo kuriamos akmeninės „Vargšų Biblijos“. Tai romaninio stiliaus skulptūra – reljefai, puošiantys portalus, kolonų kapitelius, bei apvalioji skulptūra.

Aštuntokų kūrybiniuose darbuose valdovai vaizduojami ligi pusės, komponuojami pusapvalės arkos fone. Pusapvalė arka – pagrindinė romaninės architektūros detalė. Apvaliosios skulptūros reljefiškumui perteikti buvo pasitelkta grafito pieštuko toninė gradacija, leidžianti subtiliau atskleisti  šviesos bei šešėlių niuansus, apimtis. Piešiniai kruopštūs, atlikti grafinėmis priemonėmis (grafito pieštukais, tušu), lieti arbatos esencija. Užduotis 8 klasių mokiniams leido suprasti ir pajusti to laikotarpio apvaliosios skulptūros pobūdį, sąsajas su romanikos architektūrinėmis formomis. Taip pat  jaunieji dailininkai žengė pirmuosius žingsnius akademinio piešinio srityje.

8 klasių mokiniai ne tik susipažino su pirmuoju viduramžių meniniu stiliumi, bet ir savo darbą skyrė Vilniaus 700 metų jubiliejui paminėti, kurdami, savaip interpretuodami viduramžių valdovo skulptūrinį portretą. Mokinių atliktuose portretuose atpažįstame ir Lietuvos valdovus.

Informaciją parengė dailės mokytoja Audronė Mockuvienė

-->

Veiklų kalendorius

2024 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Iki garsinio skaitymo projekto „Šiaurės šalių literatūros savaitė“ liko:
savaitės
0
4
dienos
0
1
valandos
2
3
minutės
2
9
sekundės
4
9

Idėjų bankas
Idėjų bankas
Rekomendacijos ir patarimai tėvams, kaip pasirūpinti vaikų saugumu
20 žingsnių vaikams ir paaugliams, kaip apsaugoti savo asmens duomenis internete