Pirmokų ledo paveikslėliai sparnuočiams

     Jau nuo pirmųjų dienų pradinio ugdymo procese yra labai svarbu sąsajos su patirtiniu mokymųsi, pamokomis netradicinėse erdvėse, kasdienio gyvenimo įgūdžių formavimu ir palaikymu, kūrybiškumo ir vertybių ugdymu.
     Sausio mėnesį 1e, 1f, 1g klasės mokiniai, paskatinti savo tėvelių bei klasės auklėtojų, pradinio ugdymo mokytojų Rasos Solovejienės, Jolitos Šiukštulienės ir Ritos Adomonienės, pasinėrė į gamtamokslinę veiklą. Pirmokai sužinojo, kad žvarbiomis žiemomis paukšteliams sunku susirasti maisto po storais sniego patalais, jie alksta, neretai žūsta. Mokiniai stebėjo žiemojančius paukščius, domėjosi jų elgsenos įpročiais, mitybos ypatumais.
     Integruotų pasaulio pažinimo ir dailės/technologijos pamokų metu pirmokai pagamino paukšteliams maistingus ledo paveikslėlius. Jaunieji gamtos mylėtojai savo darbelius išpuošė spalvingais vaisiais, uogomis, nepagailėjo grūdų ir sėklų. Rūpestingi mokiniai ledo paveikslėliais padabino medelius, krūmus ir su džiaugsmu stebėjo atskridusius pasivaišinti pirmuosius sparnuočius.
     Džiugu, kad pirmokai išmoko svarbią pamoką: „Dideli darbai prasideda nuo mažų!“. Tikimės, kad mokiniams ši gamtamokslinė patirtis taps kasmetine savanoriška pagalbos ranka alkstantiems Lietuvoje žiemojantiems paukščiams.
Tekstą parengė Rita Adomonienė, pradinių klasių mokytoja ekspertė