MENINIŲ STILIŲ INTERPRETACIJOS

8 klasių mokinių dailės darbų paroda „Kortų dama“ (gotikos kostiumo interpretacija)

     Gotikos epocha apima XII–XV amžius. Gotikos terminas kilo iš gotų genčių pavadinimo, atsirado Šiaurės Prancūzijoje. Pagrindinė to laikmečio jėga – karaliaus dvaras, diduomenė.
     Gotikos architektūriniai statiniai pasižymėjo vertikalia orientacija, bokštai, bokšteliai kilo į viršų arčiau Dievo, tokie pat buvo ir gotikos moterų galvos apdangalai: kūgio, taip vadinamųjų avino ragų formos kepuraitės. Pagrindinė gotikos architektūrinė detalė – smailėjanti strėlinė arka, šios formos rėmelyje mokinių piešiniuose komponuojamos kortų damos figūros, interpretuojamas epochai būdingas moters kostiumas: dviguba suknelė, ryškios spalvos, primenančios vitražinius langus, užpildančius gotikinių katedrų visą sienų plotą. Atlikimo technika mišri: tušas, juodi rašikliai, ryškios akvarelės arba guašo spalvos.
     Kūrybinė gotikos epochos kostiumo interpretacijos užduotis 8 klasių moksleiviams leido ne tik susipažinti su viduramžių antruoju meniniu stiliumi, bet ir su to laikmečio kostiumo istorija, mokinių darbuose ryškiai atsispindi gotikos laikotarpio moterų rūbų stilistika.

Mokinių darbus atrinko, virtualią dailės darbų parodą parengė dailės mokytoja Audronė Mockuvienė