PARODA BIBLIOTEKOJE, SKIRTA TARPTAUTINEI VAIKŲ KNYGOS DIENAI,
„KNYGŲ GIMTADIENIAI“

     Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakų kūrėjo Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šios šventės idėja priklauso Jellai Lepman. Tai ji parašė atvirą laišką pasaulio skaitytojams ir paragino švęsti šią dieną.
     „Skubu!.. Neturiu laiko!..“ – tokių šūksnių turbūt kasdien išgirstame ne vieną… Bet štai paimi į rankas knygą ir pasijunti kažkaip kitaip. Knygos turi nuostabią savybę – jos padeda neskubėti.
      Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėkime vieni kitiems įdomių knygų ir kartu prisiminkime, kad ir knygos turi savo gimtadienius.
      Savo 150-ąjį gimtadienį šiais metais švenčia1871-aisiais metais išleista antroji Lewiso Carrollio knyga apie Alisą – „Alisa Veidrodžio karalystėje“.
     1881-aisiais metais pasirodė Marko Twaino „Princas ir elgeta“, taigi, knyga skaičiuoja 140-uosius metus.
     110-uosius metus skaičiuoja 1911-aisiais išleista Jameso Matthew Barrie’o apysaka-pasaka „Piteris Penas“. Visus, skaičiusius šią knygą ir žinančius kodinę nuorodą „antras posūkis į dešinę, o tada tiesiai iki ryto“, vienija neblėstantis vaikystės aidas.
     Prieš 90 metų, 1931-aisiais, pasirodė Ericho Kästnerio „Gegužės 35-oji“ – pasakojimas apie būtą nebūtą kelionę.
     50-metį šiemet švenčia 1971-aisiais pasirodęs Otfriedo Preusslerio „Krabatas, arba Treji metai užburtame malūne“.
     Prieš 40 metų, 1981-aisiais, išleista Astridos Lindgren pasaka „Ronja plėšiko duktė“, Vytautės Žilinskaitės „Gaidžio kalnas“, Bitės Vilimaitės „Rojaus obuoliukai“.
     Galėtume vardinti ir daugiau knygų, kurios šiais metais švenčia savo gimtadienius, tačiau pasirinkome tas, kurias turime mokyklos bibliotekoje. Skaitydami šias knygas galite pasinerti į nuotykius, keliauti laiku, pamatyti knygos pasaulį, rasti savąją knygą ir augti.
     Skaitykite!

Parodą rengė Aida Klevinskienė ir Jolita Baranauskienė