Integruotas lietuvių kalbos, rusų kalbos ir dailės projektas


     Balandžio 27 d. vyko integruoto projekto „Medis lietuvių ir rusų liaudies tautosakoje ir mitologijoje“ II etapas pavadinimu „Medis lietuvių tautosakoje ir mitologijoje“. Renginyje dalyvavo 28 6-ų klasių mokiniai, lietuvių kalbos mokytojos Irena Ažondenienė ir Aušra Vasarevičienė, rusų kalbos mokytojos Olga Kriukienė ir Nijolė Misiukienė.
     Mokiniai susipažino su medžių reikšmėmis lietuvių mitologijoje bei jų vaizdiniais lietuvių kultūroje. Medžių kultas atsirado ankstyvosios gimininės santvarkos laikotarpiu ir formavosi ilgus tūkstantmečius įvairiomis socialinėmis, ekonominėmis, gamtinėmis ir kultūrinėmis sąlygomis. Lietuviai, kaip ir visos Europos bei kitų pasaulio kraštų tautos, sukūrė turtingą mitologinę tautosaką, susijusią su medžių kultu. Medžių kultas pasireiškė kai kurių augalų, ypač medžių garbinimu – totemizmu. Jis rėmėsi tikėjimu, kad tarp žmogaus ir medžio egzistuoja antgamtinė giminystė. Lietuviai, kaip ir kitos tautos, tikėjo, kad kai kurie žmonės, kartais ir dievybės kilusios iš medžio.
     Vėliau jaunieji projekto dalyviai skaitė savo kurtus samprotavimus, iš kokio medžio galėtų būti kilę ar kokiu medžiu galėtų atgimti. Mokinių darbai stebino brandumu bei džiugino kūrybiškumu.
     Gegužės mėnesį vyksiantis projekto III etapas vėl praturtins projekto dalyvius naujais atradimais.

Tekstą parengė lietuvių kalbos mokytojos Aušra Vasarevičienė ir Irena Ažondenienė