Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

     Siekiant sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą ir galimus jos sprendimo būdus, kasmet kovo mėnuo skelbiamas Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ. Šiais metais „Vaikų linija“, inicijuodama socialinę kampaniją „Praleisk progą pasityčioti“, kreipiasi į patyčių iniciatorius, kviesdama juos laiku sustoti ir nepasityčioti, neparašyti žeminančio komentaro, nepasakyti kitus skaudinančios replikos, kai kyla toks impulsas.
     Bendradarbiaujant socialinei pedagogei Jolitai, psichologei Dovilei P. ir dorinio ugdymo mokytojoms Eglei bei Renatai, vyko šiai temai skirtos dorinio ugdymo pamokos, kurių metu buvo aptarta patyčių sąvoka, mokinių pastebėtos patyčių apraiškos. Buvo diskutuota, kaip jaučiasi vaikas, jei bendraamžiai iš jo pasityčioja, aptarti tinkami ir netinkami reagavimo į patyčias būdai bei siūlymai, išsiaiškinta, kas padeda pasijusti geriau. Mokiniai simbolinėje širdelėje rašė patarimą/padrąsinimą patyčias patiriančiam vaikui. Tokiais patarimais norime pasidalinti su Jumis.
     Jeigu pastebi ar patiri patyčias, mokykloje gali kreiptis į klasės vadovą, psichologą, socialinį pedagogą ar bet kurį kitą suaugusįjį, kuriuo pasitiki. Pasidalinti kylančiais jausmais bei sulaukti patarimo gali ir paskambinęs į „Vaikų liniją“ numeriu – 116111 arba „Jaunimo liniją“ numeriu – 8 800 28888.

Akcijos organizatoriai

     5–8 kl. mokinių palaikymo žinutės žmogui, patiriančiam patyčias