Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

     2021 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau keturioliktą kartą. Kasmet minėjimas įgauna naują, ypatingą prasmę. Kaip sakoma LRT anonse apie Sausio 13- ąją, jog per 30 metų „laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių ir negausių dokumentinių kadrų“. Todėl labai svarbu perduoti žinią jaunajai kartai apie 1991 metų sausio įvykių reikšmę mūsų valstybei.
     Gabijos progimnazijos mokiniai buvo kviečiami dalyvauti pilietinėje akcijoje. Dabar visi mokomės nuotoliniu būdu, todėl sausio 13 d. 8.00–8.10 val. ir savo namų languose įžiebsime žvakę. Svarbu, kad žvakių liepsnelės plazdėtų visoje Lietuvoje vienu metu. Taip pat mokiniai dalyvavo akcijoje „Piešiame laisvę“, senelių ir tėvelių prisiminimai atsiskleidė vaikų piešiniuose.
     Informacinių technologijų pamokose įgyvendinta ši akcija kitaip: penktokėliai piešė grafinėje rengyklėje „Laisvę“, o kai kurie mokiniai parašė keletą minčių, ką jiems reiškia žodis „laisvė“. Šeštokai–septintokai rengė tekstų rengyklėje plakatą/lankstinuką apie Sausio 13-ąją: kuo jiems svarbi laisvė, kodėl minima Laisvės gynėjų diena, pasidalino savo tėvelių, senelių prisiminimais.
     Vyko Laisvės gynėjų dienai skirtos pilietiškumo pamokos. Šių pergalingų dienų, pažymėtų žmonių netektimis, minėjimas primena, kad, tik kaskart kartodami ir prisimindami, mes nepamiršime, kam turime būti dėkingi už laisvės teikiamas galimybes.

Istorijos mokytojos Raselė Abromaitienė, Lucija Sriubienė
Informacinių technologijų mokytoja Gintarė Gelžinienė
Mokinių darbai