Akcijos

2021-2022 m. m.

     TURNYRAS KVADRATO RUDUO

     Paskelbta 2021-12-07
     Spalio 26 dieną Vilniaus Gabijos progimnazijos didžiojoje sporto salėje nuo 15.00 val. iki 17.30 val. vyko kvadrato turnyras „Kvadrato ruduo“. Varžėsi penktų klasių mokiniai, kvadrato būrelio ,,Aktyviai drauge su kvadratu“ nariai. Komandų pavadinimuose atsispindėjo rudens lapų spalvos: Žalieji, Mėlynieji, Salotiniai, Oranžiniai. Mokiniai aktyviai leido laiką, turnyro metu netrūko teigiamų emocijų. Net trys komandos žaidė po tris kėlinius su pratęsimu ir surinko po lygiai taškų. Nugalėjo draugystė. Po varžybų apie 40 mokinių aptarinėjo savo žaidimą ir vaišinosi laimėtais prizais. Linkime ateityje linksmų startų.

     KŪRYBOS POPIETĖ „RAŠAU ANT KLEVO LAPO“

     Paskelbta 2021-11-23
     Ruduo – didis menininkas. Jis praskleidžia savąją spalvų paletę, numezga nėriniuotą skraistę, švelniai sustabdo įsibėgėjusį, laiko nešamą žmogų, suteikia ramybę, poilsį, nugramzdina į kūrybos pasaulį.
     Šių metų lapkričio 16 dieną vykusi tradicinė kūrybos popietė ,,Rašau ant klevo lapo“ atvėrė jaunųjų kūrėjų širdis, jie skaitė savo sukurtus eilėraščius, sonetus, noveles, miniatiūras. Kūriniai stebino branda.
     Džiaugiamės, kad jaunieji kūrėjai iš 6 a, 6 b, 6 c, 6 d ir 7 a, 7 d ir 7 e dalijasi iš širdies išleistu žodžiu, kuris padeda sušilti ir kitiems.

     MANO SVAJONIŲ PROFESIJA

     Paskelbta 2021-11-23
     Lapkričio 15-19 dienomis vyko trečių klasių renginys „Mano svajonių profesija“. Mokiniai rinko duomenis apie įvairias profesijas, braižė diagramas, žiūrėjo filmą „Jokūbas Mimi ir kalbantys šunys“ (apie architekto profesiją), surengė piešinių parodą, susitiko su mokinių tėvais, kurie supažindino su mokslininko ir gaisrininko profesijomis. Renginio pabaigoje vyko viktorina „Mano svajonių profesija“.

     AKCIJA „5 DIENOS EMOCINEI SVEIKATAI“

     Paskelbta 2021-10-18
     Spalio 10-ąją dieną kasmet minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Nors niekam nekyla abejonių, kad mūsų gyvenimo kokybė neatsiejama nuo fizinės sveikatos, Pasaulinė psichikos sveikatos diena mums primena apie ypatingą emocinės sveikatos svarbą, pareigą ja rūpintis ir prireikus – kreiptis pagalbos. Siekiant paskatinti mūsų progimnazijos bendruomenę neužmiršti pasirūpinti savo emocine gerove, spalio 4-8 dienomis vyko akcija „5 dienos emocinei sveikatai“. Visą savaitę mokytojai ir mokiniai buvo kviečiami prisijungti prie organizuojamos akcijos ir atlikti siūlomas veiklas. Specialiai šiai akcijai buvo sukurtas virtualus kalendorius, kuriame kiekvieną dieną mokiniai kartu su savo mokytojais rasdavo skirtingas užduotis, skirtas emocinei sveikatai stiprinti. Su visa progimnazijos bendruomene taip pat buvo pasidalinta psichikos sveikatą stiprinančių veiklų sąrašu, kviečiant dažniau stabtelėti ir pasirūpinti tuo, ką galbūt kasdien rūpesčių apsuptyje pamirštame – save, savo emocinę ir dvasinę savijautą.

     PASAULINĖS GYVŪNŲ DIENOS MINĖJIMAS VILNIAUS GABIJOS PROGIMNAZIJOJE

     Paskelbta 2021-10-11
     Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės.
     Tradiciškai mūsų mokyklos 5–6 klasių mokiniai, paminėdami šią dieną, kūrė mylimo gyvūno paveikslą iš gamtinių ir dirbtinių medžiagų. Organizuodami šią veiklą stengėmės skatinti abipusę žmogaus ir gyvūno draugystę bei mokyti rūpintis gyvūnais. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma. Gyvūnų teisių klausimas tampa vis populiaresnis, todėl ir kūrybinėse dirbtuvėse vyko mokinių diskusijos dėl gyvūnų gerovės ir apsaugos.
     Pasidžiaugus ir atrinkus gražiausius, aktualiausius darbus, mokyklos kabinetai pasipuošė įspūdingais gyvūnų paveikslais ir svarbia informacija apie gyvūnų teises. Kviečiame pasidžiaugti.

     EUROPOS SPORTO SAVAITĖS MINĖJIMAS – #BEACTIVE – ŽAISK KVADRATĄ

     Paskelbta 2021-10-07
     Europos sporto savaitė – tai Europos Komisijos iniciatyva, skatinanti sportą ir fizinį aktyvumą visoje Europoje. Šia savaite siekiama, kad daugiau žmonių sportuotų ir būtų fiziškai aktyvūs bei suprastų sporto ir fizinio aktyvumo naudą. Ši savaitė skirta visiems, nepaisant amžiaus, socialinės padėties ar sportiškumo lygio.
     Minint Europos sporto savaitę, mūsų mokykla prisijungė prie šalyje vykdomo projekto „#Beactive – žaisk kvadratą“. Visą savaitę 5–8 klasių mokiniai per fizinio ugdymo pamokas, neformalaus ugdymo būrelius, pertraukų metu ir po pamokų žaidė kvadratą. Suskaičiavus mokinius paaiškėjo, kad kvadratą aktyviai žaidė 621 5–8 kl. mokinys. Progimnazijoje šią veiklą organizavo ir vykdė fizinio ugdymo mokytojai Lina Bagdonienė, Tomas Bielickas, Giedrius Junevičius, Ieva Morkienė, Rita Rukienė.
     2020-2021 m. m. akcijos