Akcijos

2021-2022 m. m.

     PENKTOKAI KELIAUJA

     Paskelbta 2022-06-15
     Kai saulė kaitresnė, dangus vis žydresnis, aplink plevena greit prasidėsiančių atostogų nuotaikos, smagu pakeliauti. Gabijos progimnazijos penktokai birželio 13 d. dalyvavo pažintiniame smagiame renginyje „Penktokai keliauja“, kurio tikslas – pakeliauti ir susipažinti su mažaisiais Vilniaus senamiesčio stebuklais.
     Užduotis apie miesto įdomybes ir aktualijas penktokai gavo užduočių aprašymo lapuose. Veiklas atlikti kiekviena klasė turėjo kartu per 2 valandas. Orientuojantis po miestą be jokių navigacijos priemonių, kuo greičiau atlikti paskirtas užduotis padėjo komandinis darbas ir mokėjimas komunikuoti su žmonėmis.

     TARPKLASINĖS 3 KLASIŲ MOKINIŲ KVADRATO VARŽYBOS

     Paskelbta 2022-06-10
     Trečių klasių mokytojos Kristina, Nijolė, Danguolė, Kazė birželio 7 dieną pakvietė 3 a, 3 b, 3 c, 3 d klasių mokinius į tarpklasines kvadrato varžybas. Rungtynės buvo atkaklios, mokiniai liejo prakaitą negailėdami jėgų. Varžybų metu vyravo geros emocijos ir puiki nuotaika. Paskelbus rezultatus mokiniai išgirdo džiugią žinią, kad pralaimėjusių nėra, o laimėjo draugystė. Trečių klasių varžybų dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir kamuoliais. Linkime sėkmės ir toliau žaidžiant pamėgtą kvadrato žaidimą.

     „MISIJA: ŠVARI VASARA ‘22“ JAU GABIJOS PROGIMNAZIJOJE

     Paskelbta 2022-06-10
     Š. m. birželio mėnesį pirmoji ir didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje „Žaliasis taškas“ pakvietė gabijiečius jungtis prie vasaros iššūkio „Misija: švari vasara ‘22“ ir tapti misijos ambasadoriais bei leistis į žygius po veiklos 30-metį švenčiančius Lietuvos regioninius parkus!
     Motyvuoti ir paskatinti biologijos/geografijos mokytojos Neringos Jagėlienės septintokų komanda „EKOGABIJA” net nedvejodami prisijungė prie iššūkio „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“, kurio tikslas – ugdyti atsakingesnius ir tvaresnius visuomenės vasarojimo įpročius. Pirmasis renginys vyko birželio 6 d. Verkių regioniniame parke. Jo metu septintokai Ugnius V, Viltė M., Deimantė B., Vaiva K., Beatričė G., Elinga D., Emilija V., Aurimas R. žygiavo ir grožėjosi vasarėjančiais Verkių parko takais, susipažino su saugomais objektais bei neliko abejingi dėl pakeliui randamų šiukšlių. Po žygio dalyvavo žinių išbandyme apie rūšiavimą, atliekų perdirbimo ekspozicijose, fotosesijoje su LNK televizija.

     KALBOS SAVAITĖ „ŽAIDŽIU KALBĄ“

     Paskelbta 2022-06-01
     Š. m. gegužės 23–27 d. Gabijos progimnazijoje vyko kalbos savaitė „Žaidžiu kalbą“. Šios savaitės pagrindinis tikslas – atkreipti 1–4 klasių mokinių dėmesį į kalbos plėtojimą ir sudominti juos netradicinėmis, aktyviomis veiklomis.
     Progimnazijos klasėse ir kitose erdvėse buvo įkurti kalbos kampeliai, kuriuose mokiniai pertraukų metu galėjo vieni kitiems minti mįsles, mokytis skaičiuočių, greitakalbių, lavindami artikuliacinį aparatą. Vaikai sprendė įvairius kryžiažodžius, rebusus, kūrė žodžių laiptus ir kita.
     Didžiojoje sporto salėje per ilgąsias pertraukas vyko judrieji sportiniai žaidimai, estafetės tarp klasių su mokyklos logopedėmis ir spec. pedagoge. Mokiniai estafečių metu aktyvino smulkiąją ir stambiąją motoriką, mankštino liežuvėlį, atliko smagias garsinės analizės ir sintezės užduotėles, plėtė žodyną, kūrė rišlų pasakojimą.

     AKCIJA „KURIU SAVĄJĄ MOKYKLĄ – KURIU SAUGŲ VILNIŲ“

     Paskelbta 2022-05-26
     Balandžio mėnesį Gabijos progimnazijos Vaiko gerovės komisijos pirmininkės ir socialinių pedagogių paskatinti 5–6 klasių mokiniai prisijungė prie Vilniaus miesto savivaldybės inicijuojamos akcijos „Kuriu savąją mokyklą – kuriu saugų Vilnių“.
     Džiaugiamės, kad akcijoje dalyvavo 57 mokiniai. 7 geriausi mokinių darbai buvo siunčiami į Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko gerovės komisiją.

     Man saugus miestas – tai...
     • kai galiu žmonėmis pasitikėti. Kai žinau, kad visur yra kelio bei eismo ženklai. Kai yra, kas tave apsaugos, ir žinau, kur kreiptis pagalbos (Orinta, 5 a kl.).
     • toks, kai nebijau viena išeiti pasivaikščioti, važiuoti viešuoju transportu, kai visi tolerantiški vieni kitiems ir aš nebijau paklausti apie ką nors nepažįstamų žmonių (Eva, 6 e kl.).
     • gera valdžia, mandagūs piliečiai ir nuostabi gamta (Meda, 6 d kl.).
     • jaustis saugiai išeinant į gatves. Nejausti baimės užpuolikams ar vagystėms. Jaustis laisvai, užtikrintai savo mieste (Sofija, 6 g kl.). Skaityti plačiau

     PROGIMNAZIJOJE MINIMA ŽEMĖS DIENA

     Paskelbta 2022-03-31
     Kiekvienas gyvenime turime vieną bendrą pareigą – mylėti ir saugoti žemę, kuria vaikštome, savo didžiuosius namus – gamtą. Tų namų niekas nepakeis, už aukso skrynias jų nenupirksime.
     Kovo 20 dieną visame pasaulyje minima Žemės diena. Tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių. Ši diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Žemės diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų.
     Pasaulinę žemės dieną prasmingai pasitiko ir mūsų progimnazijos mokiniai. Jie vykdė įvairias veiklas, skirtas Žemės dienai paminėti. Pamokose žiūrėjo dokumentinius filmus „Žemė: viena nuostabi diena“, „Vienas gyvenimas” ir diskutavo apie Žemės svarbą visų mūsų gyvenime, apie gerus darbus, padedančius puoselėti mūsų planetą. Skaityti plačiau

     GAMTAMOKSLINĖ VEIKLA SU LIMSA (LIETUVOS MEDICINOS STUDENTŲ ASOCIACIJA)

     Paskelbta 2022-03-31
     Jau tapo graži tradicija gamtos ir žmogaus bei biologijos pamokose susitikti su studentais medikais. Daugiau nei 30 metų gyvuojanti nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija LiMSA( Lietuvos medicinos studentų asociacija)mielai susitinka, diskutuoja, rengia protmūšius, viktorinas, pristatymus, dalinasi naujausiais tyrimais, klausosi mokinių atliktų tiriamųjų darbų.
     Šiais mokslo metais mūsų progimnazijoje įvyko keletas tokių susitikimų su 5, 6 ir 8 klasių mokiniais aktualiomis paaugliams lytiškumo ir geros savijautos, imuniteto temomis „Lytiškumas, lytiškai plintančios ligos“, „Imunitete, gelbėk“. Mokiniai taip pat domėjosi studijomis VU medicinos, gamtos mokslų fakultetuose. Skaityti plačiau

     MOKYTOJŲ IŠVYKA Į KAUNĄ

     Paskelbta 2022-03-21
     Pavasarėjančio vėjo dvelksmas žadina nerimstančias medžių šakas, nuvilnijęs šilumos srautas neša viltį, kad netrukus pavasaris sužaliuos visa savo jėga, sužydės pievos ir miškai, medžiai apsipils pumpurais. Kvepia atgimimu, paslaptimi ir ateitimi. Kiekvienas pavasaris mums dovanoja atgaivą, džiaugsmą, šilumą. Nors pievos dar nenusėtos geltonais žiedais, dar nemėlynuoja pamiškėse žibuoklės, tačiau saulės spinduliai jau šildo mūsų gyvenimą, kviečia rytą pasveikinti šypsniu. Pavasarį nubunda ne tik gamta, bet ir begalinis noras keliauti, aplankyti dar nematytas vietas.
     Pavasariui nedrąsiai beldžiantis į duris, saulėtą kovo 19-osios dienos rytą Gabijos progimnazijos mokytojai išvyko į Kauną. Kelionės pradžioje aplankėme baroko perlu vadinamą Pažaislio vienuolyno ir bažnyčios ansamblį. Pažintinė ekskursija po vienuolyną paliko didelį įspūdį. Mokytojai susipažino su baroko stiliaus architektūra, sužinojo daugybę dalykų apie čia gyvenusius vienuolius bei jo įkūrėją Kristupą Zigmantą Pacą. Skaityti plačiau

     AKCIJA „PALESINK PAUKŠTELĮ“

     Paskelbta 2022-02-21
     Pasaulio pažinimas prasideda nuo artimiausios aplinkos. Stebėdami, tirdami, bendraudami mokiniai tenkina savo pažinimo poreikius, naujus patyrimus sieja su turima patirtimi, žiniomis.
     Paspaudus šaltukui ir žemę užklojus storam vasario sniego patalui, dalis paukštelių vis dar negali susirasti lesalo, tad mūsų mokyklos penktokai suskubo pasirūpinti mažaisiais savo draugais ir aktyviai įsitraukė į akciją „Palesink paukštelį“.
     Mokiniai su tėveliais namuose kūrė, konstravo, modeliavo naujus namus skrajūnams. Lesyklėlės privalėjo būti saugios, patogios paukščiams ir nekenksmingos aplinkai.

     APLINKOS TARŠOS TYRIMAI

     Paskelbta 2022-02-14
     Mūsų mokykla stovi kelių judrių Vilniaus miesto gatvių apsuptyje. Automobilių srautai kelia grėsmę ne tik aplinkai, bet ir mokinių saugumui.
     Norėtume su jumis pasidalinti šį rudenį atliktų tyrimų rezultatais:
     Gatvėse aplink Vilniaus Gabijos progimnaziją 12 mokinių komanda tyrė eismo intensyvumą, anglies monoksido (CO) koncentraciją kelkraštyje, triukšmo intensyvumą kelkraštyje ir kerpių (bioindikatorių) paplitimą. Supažindiname su tyrimų rezultatais Ukmergės, Pašilaičių ir Gabijos gatvėse. Pateiktis skirtinga, nes dirbo kelios mokinių komandos. Skaityti plačiau

     AKCIJA „KETURIESE VAŽIUOT SMAGIAU“

     Paskelbta 2022-01-20
     Jau įsitikinome, kad aplinka labai jautriai reaguoja į žmogaus veiklos padarinius. Vis ilgesni sąrašai tiek augalų, tiek ir gyvūnų pavadinimų įtraukiami į nykstančių ir itin saugomų rūšių knygas. Svarbu bendruomenės nariams įsisąmoninti, kad kaita prasideda nuo kiekvieno žmogaus indėlio, koks mažas jis bebūtų. Todėl, siekiant mažinti transporto srautus šalia Vilniaus Gabijos progimnazijos esančioje teritorijoje, buvo organizuota akcija „Keturiese važiuot smagiau“. Ją vykdė 8 klasių mokiniai. Jiems vadovavo Vilniaus Gabijos progimnazijos anglų kalbos ir biologijos mokytoja metodininkė Virginija Kriaučiūnaitė ir geografijos mokytoja metodininkė Eugenija Bieliauskaitė, vykdydamos Europos Sąjungos rėmimo programos Erasmus + projektą „Veikdamas nedaug – darai pokyčius“.
     Pirmiausia buvo organizuota tėvelių ir mokinių apklausa apie mokinių pavėžėjimą į mokyklą. Apklausoje dalyvavo 297 tėveliai ( 1–4 klasės) ir 330 mokinių (5–8 klasės). Apklausos rezultatai:

     AKCIJA „MAŽAIS ŽINGSNELIAIS STEBUKLŲ LINK“

     Paskelbta 2022-01-14
     Artėjant šventiniam metui, kad švenčių laukimas būtų prasmingesnis, šiltesnis, sukurtų daugiau teigiamų emocijų ir gerumo, tarpusavio bendradarbiavimo, pagalbos mokiniui specialistai visus pakvietė prisijungti prie keturių savaičių akcijos „Mažais žingsneliais stebuklų link“.
     Akcijos tikslas – ugdyti mokinių sąmoningumą, dėmesingumą sau ir kitiems, puoselėti bendruomeniškumo, kūrybiškumo, atsakomybės vertybes. Akcijos metu kiekvieną savaitę mokiniams buvo siūlomos skirtingos veiklos pagal atitinkamas temas. Skaityti plačiau

     KALĖDOS SU SPORTU

     Paskelbta 2021-12-29
     Š.m. gruodžio mėnesį pirmų, penktų, septintų, aštuntų klasių mokiniams per ilgąsias pertraukas ir sporto būrelių metu vyko įvairūs sportiniai renginiai pavadinimu „Kalėdos su sportu“. Pirmokai dalyvavo linksmosiose estafetėse, penktokai žaidė kvadrato turnyrą, septintokai ir aštuntokai – tinklinio turnyrus, o septintų klasių berniukai dar rungėsi ir taiklių metimų konkurse.

     TURNYRAS KVADRATO RUDUO

     Paskelbta 2021-12-07
     Spalio 26 dieną Vilniaus Gabijos progimnazijos didžiojoje sporto salėje nuo 15.00 val. iki 17.30 val. vyko kvadrato turnyras „Kvadrato ruduo“. Varžėsi penktų klasių mokiniai, kvadrato būrelio ,,Aktyviai drauge su kvadratu“ nariai. Komandų pavadinimuose atsispindėjo rudens lapų spalvos: Žalieji, Mėlynieji, Salotiniai, Oranžiniai. Mokiniai aktyviai leido laiką, turnyro metu netrūko teigiamų emocijų. Net trys komandos žaidė po tris kėlinius su pratęsimu ir surinko po lygiai taškų. Nugalėjo draugystė. Po varžybų apie 40 mokinių aptarinėjo savo žaidimą ir vaišinosi laimėtais prizais. Linkime ateityje linksmų startų.

     KŪRYBOS POPIETĖ „RAŠAU ANT KLEVO LAPO“

     Paskelbta 2021-11-23
     Ruduo – didis menininkas. Jis praskleidžia savąją spalvų paletę, numezga nėriniuotą skraistę, švelniai sustabdo įsibėgėjusį, laiko nešamą žmogų, suteikia ramybę, poilsį, nugramzdina į kūrybos pasaulį.
     Šių metų lapkričio 16 dieną vykusi tradicinė kūrybos popietė ,,Rašau ant klevo lapo“ atvėrė jaunųjų kūrėjų širdis, jie skaitė savo sukurtus eilėraščius, sonetus, noveles, miniatiūras. Kūriniai stebino branda.
     Džiaugiamės, kad jaunieji kūrėjai iš 6 a, 6 b, 6 c, 6 d ir 7 a, 7 d ir 7 e dalijasi iš širdies išleistu žodžiu, kuris padeda sušilti ir kitiems.

     MANO SVAJONIŲ PROFESIJA

     Paskelbta 2021-11-23
     Lapkričio 15-19 dienomis vyko trečių klasių renginys „Mano svajonių profesija“. Mokiniai rinko duomenis apie įvairias profesijas, braižė diagramas, žiūrėjo filmą „Jokūbas Mimi ir kalbantys šunys“ (apie architekto profesiją), surengė piešinių parodą, susitiko su mokinių tėvais, kurie supažindino su mokslininko ir gaisrininko profesijomis. Renginio pabaigoje vyko viktorina „Mano svajonių profesija“.

     AKCIJA „5 DIENOS EMOCINEI SVEIKATAI“

     Paskelbta 2021-10-18
     Spalio 10-ąją dieną kasmet minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Nors niekam nekyla abejonių, kad mūsų gyvenimo kokybė neatsiejama nuo fizinės sveikatos, Pasaulinė psichikos sveikatos diena mums primena apie ypatingą emocinės sveikatos svarbą, pareigą ja rūpintis ir prireikus – kreiptis pagalbos. Siekiant paskatinti mūsų progimnazijos bendruomenę neužmiršti pasirūpinti savo emocine gerove, spalio 4-8 dienomis vyko akcija „5 dienos emocinei sveikatai“. Visą savaitę mokytojai ir mokiniai buvo kviečiami prisijungti prie organizuojamos akcijos ir atlikti siūlomas veiklas. Specialiai šiai akcijai buvo sukurtas virtualus kalendorius, kuriame kiekvieną dieną mokiniai kartu su savo mokytojais rasdavo skirtingas užduotis, skirtas emocinei sveikatai stiprinti. Su visa progimnazijos bendruomene taip pat buvo pasidalinta psichikos sveikatą stiprinančių veiklų sąrašu, kviečiant dažniau stabtelėti ir pasirūpinti tuo, ką galbūt kasdien rūpesčių apsuptyje pamirštame – save, savo emocinę ir dvasinę savijautą.

     PASAULINĖS GYVŪNŲ DIENOS MINĖJIMAS VILNIAUS GABIJOS PROGIMNAZIJOJE

     Paskelbta 2021-10-11
     Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės.
     Tradiciškai mūsų mokyklos 5–6 klasių mokiniai, paminėdami šią dieną, kūrė mylimo gyvūno paveikslą iš gamtinių ir dirbtinių medžiagų. Organizuodami šią veiklą stengėmės skatinti abipusę žmogaus ir gyvūno draugystę bei mokyti rūpintis gyvūnais. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma. Gyvūnų teisių klausimas tampa vis populiaresnis, todėl ir kūrybinėse dirbtuvėse vyko mokinių diskusijos dėl gyvūnų gerovės ir apsaugos.
     Pasidžiaugus ir atrinkus gražiausius, aktualiausius darbus, mokyklos kabinetai pasipuošė įspūdingais gyvūnų paveikslais ir svarbia informacija apie gyvūnų teises. Kviečiame pasidžiaugti.

     EUROPOS SPORTO SAVAITĖS MINĖJIMAS – #BEACTIVE – ŽAISK KVADRATĄ

     Paskelbta 2021-10-07
     Europos sporto savaitė – tai Europos Komisijos iniciatyva, skatinanti sportą ir fizinį aktyvumą visoje Europoje. Šia savaite siekiama, kad daugiau žmonių sportuotų ir būtų fiziškai aktyvūs bei suprastų sporto ir fizinio aktyvumo naudą. Ši savaitė skirta visiems, nepaisant amžiaus, socialinės padėties ar sportiškumo lygio.
     Minint Europos sporto savaitę, mūsų mokykla prisijungė prie šalyje vykdomo projekto „#Beactive – žaisk kvadratą“. Visą savaitę 5–8 klasių mokiniai per fizinio ugdymo pamokas, neformalaus ugdymo būrelius, pertraukų metu ir po pamokų žaidė kvadratą. Suskaičiavus mokinius paaiškėjo, kad kvadratą aktyviai žaidė 621 5–8 kl. mokinys. Progimnazijoje šią veiklą organizavo ir vykdė fizinio ugdymo mokytojai Lina Bagdonienė, Tomas Bielickas, Giedrius Junevičius, Ieva Morkienė, Rita Rukienė.
     2020-2021 m. m. akcijos