Respublikinė integruota gamtos mokslų ir anglų kalbos konferencija
„Akademinė popietė 2021“

     2021 metų gegužės 27 dieną vyko Respublikinė integruota gamtos mokslų ir anglų kalbos konferencija „Akademinė popietė 2021“. Ši konferencija – renginys, skirtas mokinių atliekamų gamtamokslinių tiriamųjų, kūrybinių, projektinių darbų analizei bei sklaidai ir anglų kalbos įgūdžiams gilinti. Mokykloje ji organizuojama nuo 2014 m., o respublikoje ji buvo organizuota pirmą kartą. Konferencijos tikslai buvo plėtoti mokyklų bendradarbiavimą, ugdyti mokinių dalykines ir bendrąsias kompetencijas bei vykdyti gerosios patirties sklaidą. Ir šie tikslai buvo pasiekti.
     Konferencijoje „Akademinė popietė 2021“ savo gamtamokslinius darbus anglų kalba pristatė mokiniai iš Klaipėdos, Raseinių ir Vilniaus progimnazijų. Darbus vertino komisija, kurią sudarė anglų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Mitrulevičienė, anglų kalbos mokytojas metodininkas, Gabijos progimnazijos direktorius Andrius Kniška ir VU Gyvybės mokslų centro, Biotechnologijos instituto Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus jaunoji mokslo darbuotoja Indrė Dalgėdienė. Komisijos sprendimas buvo toks:

1. Pagrindinis prizas skirtas Raseinių Šaltinio progimnazijos mokinei Atėnei Bartusevičiūtei (mokytojos Gileta Barakauskienė ir Akvilė Daujoteitė), pristačiusiai darbą “A study of beans phototropism“.
2. Už aktualios problemos sprendimą padėka apdovanota Klaipėdos M. Mažvydo progimnazijos mokinė Milda Antanaitytė (mokytojos Živilė Montrimienė ir Kristina Mikutienė), pristačiusi darbą “The effect of banana peels to the growth of peas“.
3.Už mokslinį aktualumą ir išradingumą padėka apdovanota Raseinių Šaltinio progimnazijos mokinė Eva Kunciūtė (mokytojos Gileta Barakauskienė ir Albina Abromavičienė), pristačiusi darbą “A study of beans phototropism“.
4. Už rūpestį aplinka padėka apdovanota Klaipėdos M. Mažvydo progimnazijos mokinė Gabrielė Sitiajeva (mokytojos Živilė Montrimienė ir Kristina Mikutienė), pristačiusi darbą "The reuse of things for a second life".
5. Už labai kokybiškai atliktą eksperimentą padėka apdovanotas Vilniaus Gabijos progimnazijos mokinys Ignas Šeferis (mokytojos Virginija Kriaučiūnaitė ir Virginija Mitrulevičienė), pristatęs darbą “Occurence of mold on food under different conditions”.
6. Už išskirtinį pastabumą padėka apdovanotas Vilniaus Gabijos progimnazijos mokinys Ignas Juozas Tubutis (mokytojos Virginija Kriaučiūnaitė ir Virginija Mitrulevičienė), pristatęs darbą ”I observe wild animals in winter”.
7. Už mokslinį profesionalumą padėka apdovanota Vilniaus Gabijos progimnazijos mokinė Laura Baužytė (mokytojos Virginija Kriaučiūnaitė ir Virginija Mitrulevičienė), pristačiusi darbą ”Observation of spruce and pine needles’ stomata”.

Tekstą parengė Virginija Kriaučiūnaitė