Pirmokai švenčia Gyvūnų dieną

     Visame pasaulyje spalio mėnesį yra švenčiama Gyvūnų diena. Gyvūnai – mūsų draugai, gyvenimo palydovai, pagalbininkai ir šeimos nariai.

     Vilniaus Gabijos progimnazijos 1 e, 1 f ir 1 g klasių pirmokai taip pat paminėjo šią šventę. Renginio tikslas – abipusės žmogaus ir gyvūno draugystės įprasminimas. Įsimintinas renginys įvyko auksinių klevo lapų nubarstytame mokyklos parke. Į jį sugužėjo mažieji gyvūnų šeimininkai – pirmokėliai kartu su savo augintiniais. Renginį organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Andželika Padarauskienė, pradinio ugdymo mokytojos Jolita Šiukštulienė ir Rita Adomonienė. Mokiniai pristatė savo gyvūnus, pasakojo apie jų mitybą, priežiūros ypatumus, demonstravo jų gebėjimus.

     Renginio dalyviai susidomėję stebėjo įvairių veislių šuniukų pasirodymus, tiksliai vykdomas komandas, mėgino suskaičiuoti terariume besišildančias gyvalazdes, grožėjosi pūkuotais katinėliais, klausėsi pasakojimo apie vėžliuką, žiurkėną ir žuvytes. Didelio susidomėjimo bei šypsenų sulaukė kiek neįprasta didmiesčio gyventojams 1 g klasės mokinio Jono augintinė – vištytė. Raiboji kudakavo ir lenktyniavo kartu su mokinukais.

     Šiame technologijų pasaulyje svarbu skatinti atkurti ryšį su gyvąja gamta, mokyti jaunąją kartą meilės, atjautos, pagalbos, rūpesčio ne tik savo gyvūnėliu, bet taip pat ir laukinės faunos išsaugojimu ateities kartoms.

Tekstą parengė Rita Adomonienė, pradinio ugdymo mokytoja ekspertė